Exekuce, má na to právo?

5
18.4.21 14:05

Exekuce, má na to právo ??

Ahoj chtěla bych se zeptat. Mám exekuci, minulý měsíc mi přišla nemocenska za 10 dní nějaké 4 tisíce, a exekutor mi z toho polovinu zabavil takže mi zůstalo 2 tisíce. Má na tohle exekutor vůbec právo když to byla tak malá částka?? Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12184
18.4.21 14:09

Proč by nemohl, jistě ti přišla i výplata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
18.4.21 14:16

@Saša2021 na právo ti sebrat vše až do nezabavitetelneho minima. Kdybys platila dřív závazky, nebude ti nikdo sahat na výplatu atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.4.21 14:21

@martina.se ale nezabavitelna částka je přece víc než 2 tisíce. To mi mohl opravdu sebrat i z takhle malé částky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
18.4.21 14:25

Tady je spíše na místě zamyslet se nad tím proč vůbec exekuci mám a být si vědom své zodpovědnosti. To, že se bude exekutor domáhat všemožnými způsoby abych platil není nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14515
18.4.21 14:31
@kemeny13 píše:
Tady je spíše na místě zamyslet se nad tím proč vůbec exekuci mám a být si vědom své zodpovědnosti. To, že se bude exekutor domáhat všemožnými způsoby abych platil není nic divného.

Toho si zakladatelka zřejmě vědoma je…ptala se ale na něco jiného… :think:
Jinak zkušenost nemám, takže neporadím…obávám se ale, že i kdyby na to nárok neměl, tak nic nezmůžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
18.4.21 14:36
@Saša2021 píše:
@martina.se ale nezabavitelna částka je přece víc než 2 tisíce. To mi mohl opravdu sebrat i z takhle malé částky?

Patrně ti něco vyplatil zamestnatel a použil něco nebo celou nezabavitelnou částku, sdělil to na ossz a ty ti to dopocetli a zbytek ti poslali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
18.4.21 14:36
@Sonarka píše:
Toho si zakladatelka zřejmě vědoma je…ptala se ale na něco jiného… :think:
Jinak zkušenost nemám, takže neporadím…obávám se ale, že i kdyby na to nárok neměl, tak nic nezmůžeš…

Chci jen podotknout, že pokud se někdo vůbec do exekuce dostane svědčí to o tom, že nějakou dobu nesplácel své pohledávky. Následně se pak nemůže divit, že se exekutor snaží vymáhat dluh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6424
18.4.21 14:42
@kemeny13 píše:
Chci jen podotknout, že pokud se někdo vůbec do exekuce dostane svědčí to o tom, že nějakou dobu nesplácel své pohledávky. Následně se pak nemůže divit, že se exekutor snaží vymáhat dluh.

Takže zakladatelce bylo sděleno, že je dlužník. Hm, doporučuji jít do humnoucí diskuze a dámám napsat, že se vyžraly samy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
18.4.21 14:44
@Kfětoslava píše:
Takže zakladatelce bylo sděleno, že je dlužník. Hm, doporučuji jít do humnoucí diskuze a dámám napsat, že se vyžraly samy :D

Skutečně netuším co je humnoucí diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
18.4.21 14:46
@Saša2021 píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat. Mám exekuci, minulý měsíc mi přišla nemocenska za 10 dní nějaké 4 tisíce, a exekutor mi z toho polovinu zabavil takže mi zůstalo 2 tisíce. Má na tohle exekutor vůbec právo když to byla tak malá částka?? Předem děkuji za odpovědi

Proč by nemohl? Kdo by neměl mít žádné právo, jseš jen ty. Že tys někoho okradla, je v pořádku? :poblion:

Nehledě na to, že. Píšeš o nemocenské, tudíž ti zůstala ještě část výplaty. Vám zlodějům by měli sebrat mnohem víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6424
18.4.21 14:47
@kemeny13 píše:
Skutečně netuším co je humnoucí diskuze.

Och

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
18.4.21 14:48

@Kockazvysocan
Koho proboha okradla? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
18.4.21 14:49
@Kfětoslava píše:
Takže zakladatelce bylo sděleno, že je dlužník. Hm, doporučuji jít do humnoucí diskuze a dámám napsat, že se vyžraly samy :D

No a není? Ono tady z těch typů lidí jaksi nikdy není cítit žádná pokora, vždy sr cítí dotčeni. Ale že sami někoho okradli, si už neuvědomují a cítí se jen ublíženě :poblion:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6424
18.4.21 14:49
@Mediula píše:
@Kockazvysocan
Koho proboha okradla? 8o
:mrgreen: Když se to tu nehemží psychology, tak věštkyněmi
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit