Exekuce na účet, co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:24
Exekuce na účet co dělat?

Prosím anonym, důvod je jasný :( dnes přišel manželovi dopis, že mi bude nařízena exekuce na účet. Kouknu a už to bylo bloklé. Jsou to jeho dluhy z vyživovací povinnosti. Dítě se narodilo 4 roky před naším manželstvím. Samozřejmě stres, hádka, začal po mě házet zaplacené ústřižky z alimentů, že to není z alimentů, že to platí, ale že si nárokuje výbavu, porodné, výživné na sebe do 2 let věku dítěte, plenky atd. Tvrdí, že se proti tomu odvolával, že to byl řešit, já už nemám dnes sílu to s ním rozebírat. Každopádně je úplně jedno z čeho to je, nebo co si nárokuje, měl to řešit důkladněji a ne to nechat zajít takhle daleko. No má otázka zní, co dělat? Včera mi došla výplata a i zbytek peněz z účtu je samozřejmě fuč, v peněžence 300,–. Jsem ve stresu, jelikož mám úvěr na bydlení (rekonstrukce baráku) který se má strhávát z mého účtu. Má otázka zní, chápu kdyby nadělal dluhy v manželství, ale opravdu mi můžou dát exekuci na účet na vyživovací povinnost na dítě, které se narodilo před naším manželstvím, jako to fakt mám platit já? Druhá otázka zní, pokud ano, nechci se vyhnout placení, ale rovnou mi blokovat celý účet a strhnout vše co tam bylo? Proč mě třeba nekontaktovali s tím, že jsou takové a makové problémy, byla bych ochotnější posílat měsíčně nějaké peníze, než nemít žádné :( ach jo, z čeho mám žít? Jak mám zaplatit věci, které jsou zase mojí povinností, vždyť takhle se dostanu do problému i já :( se.. mě, celý můj manžel, zrovna teď, kdy se to fakt nehodí, je půl roku doma na marodním po 2 operacích a už takhle to bylo pro mě těžké, ještě do toho tohle.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
bertoldina
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 11.01.19 20:29

Lze si vybrat polovinu peněz, co na účtu jsou nebo 2× životního minima - lepší je samozřejmě zvolit si to, co je výhodnější.

divine woman
Extra třída :D 10164 příspěvků 11.01.19 20:31

A to máte společný účet?

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 11.01.19 20:33
@divine woman píše:
A to máte společný účet?

Exekuován může být i účet manžela povinného.

divine woman
Extra třída :D 10164 příspěvků 11.01.19 20:34

@bertoldina Tak to jsou tedy v perdeli.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 11.01.19 20:39

Bitcoin…

Maminanamatersky
Kecalka 290 příspěvků 11.01.19 20:42

A kolik to dela? Nemuze vam na to nekdo z rodiny pujcit, aby jste to zaplatili a uvolnili vam ucet?

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 11.01.19 20:48

Můžeš si buď v bance požádat o vyplatu dvojnásobku životního minima z účtu což je 6820 případně pokud je exe na manžela a blokován tvůj účet tak máš nárok na polovinu toho co bylo na účtu v den blokace :nevim: další věc řešila bych rovnou s exekutorem a domluvila si případný splátkový kalendář pak by ti mohl odblokovat i účet. Tohle je na palici no bohužel dluhy vzniklé v době manželství jdou i za tebou :zed: takových nešťastnic jsme v bance měli spoustu

Příspěvek upraven 11.01.19 v 20:49

2016
Stálice 82 příspěvků 11.01.19 20:48

Jak už bylo zmíněné, zajít do banky a zažádat si o životní minimum, ve vašem případě 2×

rozand
Závislačka 4260 příspěvků 11.01.19 20:51

Ano, pokud DLUH vznikl az v manzelstvi, je i tvuj.

rozand
Závislačka 4260 příspěvků 11.01.19 20:52

A na pulku na vybavu atd. ma dotycna pravo.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 11.01.19 20:53

@rozand SJM a účet lze postihnout i kvůli dluhům před manželstvím (vycházím z toho, že není SJM modifikováno).

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 11.01.19 21:00
@rozand píše:
Ano, pokud DLUH vznikl az v manzelstvi, je i tvuj.

No jo, recyklovat se má odpad, ne chlapi…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 21:01

@divine woman nemáme je jen můj, ale manžel půl roku marodí po dvou operacích, takže jdou tam, kde peníze jsou :( je asi jedno, jestli je společný či nikoliv, jsme manželé a basta. Jak píši, nechci se zbavit povinnosti, ale tohle je na mě příliš. Utly mě najednou od veškerých financí :(

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 11.01.19 21:03
@Anonymní píše:
@divine woman nemáme je jen můj, ale manžel půl roku marodí po dvou operacích, takže jdou tam, kde peníze jsou :( je asi jedno, jestli je společný či nikoliv, jsme manželé a basta. Jak píši, nechci se zbavit povinnosti, ale tohle je na mě příliš. Utly mě najednou od veškerých financí :(

Co nejdřív si zařiď, ať Ti příště výplata jde jinam nebo jinak (hotovost, složenka). A zjisti si, kolik si banka za exekuovaný účet počítá, ať tam neroste další dluh.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >