Ekzém nebo něco jiného?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 21:51
Exem, ci neco jineho?

Ahoj :mavam:
Prosim muze mi nekdo poradit, o co se jedna? Samozrejme jdu hned zitra rano k dr., ale treba je tu nejaka maminka, co by se s tim setkala a treba mi poradi, cim namazat.
Mam 3 mesicni holcicku a vsimla jsem si, ze ma suchou kuzicku, a to tak ze hodne. Kdyz jsem to rekla doktorce, rekla mi at mazu hodne mastnym kremem, nic extra mi nedoporucila, ale zkusila jsem klasiky: detsky olejicek, bio olejicek, vazelinu, mast z konopi, dokonce i biodermu apod. Ale nic z toho mi nezabralo 8o posilam fotku rucicky - takhle to ma na rucickach i nozickach. Jsou to takovy suchy mapy a na dotek hrube.
Jde mi i to, zda ji to nesvedi :? Protoze je poslednich par dni dost protivna - a to se ji to zhorsilo :?
Dekuji.

Reklama

Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.05.18 22:00

Nevim, ale připadá mi to jako ekzém :think: syn hi mel taky. Začal na tvářích, postupně přešel na krk, kde to bylo snad nejhorší a nakonec do kolenich a loketních jamek. :think:

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 22:02

@mamina89 a co na to zabralo? :think:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.05.18 22:12

Moje to má po celém těle… :zed:

mamina89
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.05.18 22:16
@Sisi_Petrhen píše:
@mamina89 a co na to zabralo? :think:

Zabralo zjistit z čeho ten ekzém je. Ekzém je vždy až projevem špatně fungující trávicí soustavy. Memu synovi vadilo mléko, resp mléčná bílkovina. Je to nejčastějsi příčina. Jelikož jsem kojila, přestala jsem konzumovat mléko a vse z něj a ekzém zmizel. Naštěstí z toho syn vyrostl a dnes už mléko může. Ty nekojis, může to tvému ditku vadit z UM. Uvidíš, co ti řekne zítra Mudr. Každopádně žádné mastí nikdy nezabraly, musela se zjistit příčina. :palec: :*

mamina89
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.05.18 22:18
@mamina89 píše:
Zabralo zjistit z čeho ten ekzém je. Ekzém je vždy až projevem špatně fungující trávicí soustavy. Memu synovi vadilo mléko, resp mléčná bílkovina. Je to nejčastějsi příčina. Jelikož jsem kojila, přestala jsem konzumovat mléko a vse z něj a ekzém zmizel. Naštěstí z toho syn vyrostl a dnes už mléko může. Ty nekojis, může to tvému ditku vadit z UM. Uvidíš, co ti řekne zítra Mudr. Každopádně žádné mastí nikdy nezabraly, musela se zjistit příčina. :palec: :*

Promiň, to kojení jsem četla jinde. Může to by i tedy z toho, co ty jíš :palec: :hug:

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 22:18

@mamina89
Plne kojim. A jim hlavne tvarohy a piju mleko, v domeni, ze ji dopravam… tak asi tady bude ten zakopany pes :think:

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 22:19
@mamina89 píše:
Promiň, to kojení jsem četla jinde. Může to by i tedy z toho, co ty jíš :palec: :hug:

Jasny v poho :mrgreen: a svedi ji to? Abych ji nejak ulevila :(

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.05.18 22:22
@Sisi_Petrhen píše:
@mamina89
Plne kojim. A jim hlavne tvarohy a piju mleko, v domeni, ze ji dopravam… tak asi tady bude ten zakopany pes :think:

Vynech na chvíli laktozu a uvidíš jestli nezmizí :)

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 22:24

@Celeste97
Oki, zkusim to :) snad to bude “jen” tim.
No zila jsem v domeni, ze tohle je dedicna vec :think: a u nas to nikdo nema :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.05.18 22:29
@Sisi_Petrhen píše:
Jasny v poho :mrgreen: a svedi ji to? Abych ji nejak ulevila :(

U nás taky ne a syn to měl. Určitě násad dietu a dej tomu 14 dní a ani svědí to a hodně. Nám pomohla na doporučení lékaře modrá indulona :* jestli ekzém zmizí, je to ono a je potřeba držet dietu. Mléčné výrobky jsme zaváděli až nakonec kolem roku a půl. Dnes jsou synovi skoro 3 roky a pije mléko i ji jogurty. 98% děti z toho vyroste, časem :hug:

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 08.05.18 22:55

@mamina89
Chudinka.. proto je takova uknourana :( takze uz ani kapku mleka ci mlecnych vyrobku. Hned zitra koupim tu modrou indulonu. Dekuji za rady :palec: :hug:

luccifera
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 09.05.18 00:28

Podobne vypada nas atopicky ek. - tedy nemusi to byt jen z mleka, muze to byt projev jakekoli alergicke reakce. Mimina z toho obvykle vyrostou. Mazu Lipobasi a celkem to pomaha. Mela jsem predepsane i kortikoidy, ale na ty jsemse vyprdla

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama