Extrakce osmičky, komplikace?

13.12.19 21:44

Extrakce osmičky, komplikace?

Zdravím. Je pátek večer a zubní už se nedovolám, budu ráda za vaše zkušenosti. Ve středu jsem byla na vytržení osmičky dole, druhý den rána nekrvácela a začalo se tam dělat jakýsi bílej povlak,, dáseň mám nateklou a bolavou, cítím v puse divnou pachuť a trochu to i smrdí,,, mám obavy že začíná zánět,,, nemáte někdo zkušenosti? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13.12.19 21:55
@Květinka 3 píše:
Zdravím. Je pátek večer a zubní už se nedovolám, budu ráda za vaše zkušenosti. Ve středu jsem byla na vytržení osmičky dole, druhý den rána nekrvácela a začalo se tam dělat jakýsi bílej povlak,, dáseň mám nateklou a bolavou, cítím v puse divnou pachuť a trochu to i smrdí,,, mám obavy že začíná zánět,,, nemáte někdo zkušenosti? Děkuji.

No pokud se bolesti zhoršují..tak určitě na pohotovost.
Jinak otok roste po extrakci až 4 dny.. a bolelo mě to asi týden.
Nicméně zásadní je, aby se v ráně udělala krevní sraženina..pokud chybí tak na pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
13.12.19 22:03

Bílý povlak jev pořádku. To je proces hojení… Takže určitě neodstranovat ten tam. Musí zůstat… Do rány nestourat a dva dny povytrhavani jenvyplachovat pak opatrně čistit. Pokud porušite ten bílý povlak můžete si zadelat na suché lůžko. Pokud máte obavu ze zánětu tak ráno na zubní pohotovost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:05

@KahlanAmnel bolí to když něco dělám (uklízím, atd.) když jsem v klidu a dívám se na telku tak je klid,,v ràně je bílej povlak.Tak nevím co to znamená,,. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
13.12.19 22:08

Ano několik dní to bude bolet. Takže při pohybu se zvyšuje tlak a proto tov raně víc tepe. Doporučováno ledovani a spát s hlavou výš než tělo. Bílý povlak tam být musí. Dělají jej krvinky a je to znak hojení. Ten tam musí zůstat ji ak si zadelate na suché lůžko a to je teprve peklo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:10

@Ufinka87 no právě jsem udělala ještě ten den blbost že jsem si pusu večer vypláchla, instrukce co mi zubní řekla jsem vnímala jen napůl kvůli pràškům na stres co mi dala před zákrokem,,,ale díru jsem neměla,, myslím že tam sraženina byla jinak by se nevytvořil ten bílej povlak,, myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:12

@Ufinka87 Ulevilo se mi,,, děkuji,,snad doba hojení bude v pořádku,, :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
13.12.19 22:15

Těžko soudit.. Vyplachnuti první den by vadit zase tak nemělo.. Ale pokud máte pochybnosti zajděte si ráno na pohotovost. Podívat se na to musí a kdyztak řekne co a jak.. Mě trhali osmičky po dvou naráz +šití a třetí den Jsem jela na tři noci pod stan. Ledovala jsem dva dny v kuse.. Neskutečně mi to ulevilo a třetí den už bylo vše cajk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:17

@Ufinka87 ještě nevíte co znamená ta pachuť v puse a smrádek z pusy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
13.12.19 22:19

Ten bily povlak je v poradku, to se zaceluje kost, ten by se nevytvoril kdyby sis vyplachla tu srazeninu, ja mela otok asi 10dnu bolest tak 4 ale zadna nezvladatelna, prasek jeden, ale hlavne vleze vecer, super je valet v puse vyvar z hrebicku a hermanku, hlavne se do te tvare nejak neprastir po me prvni den skocil kocour a to bylo neco teda, spat s vyvysenou poduskou na zadech, nepredklanet hlavu dolu, studenejsi sprcha, hlidat teplotu, ja mela akoro 38 pri zanetu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:20

@Ufinka87 uvidím jak to bude ráno vypadat,,vzala jsem si paralen a od bolesti mám zatím klid,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
13.12.19 22:21

@Květinka 3 ten pach je normalni, to je z toho procesu jak se z te krevni srazeniny dela kost ale mel by za 3-4 dny prejit, ja to prebyla ustni vodou nebo sprejem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
13.12.19 22:21

@Květinka 3 to bude tím hojením a 5aky tím že po tom trhání člověk ty zuby tak důkladně necísti jelikož má strach si tam pořádně zajet tím kartáčkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 22:30

Uff,, děkuji za informace,,jsem klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
416
13.12.19 22:47

Bílý povlak je v pořádku, při předklonu se hlava překrví a pak rána tepe a může bolet. Zápach je nejspíš z toho, že teď úplně poctivě nečistíte, ale to je pochopitelné.
My právě kvůli tomu, že lidé po zákroku většinou moc neposlouchají, co jim říkáme za rady, dáváme poučení na papíře, a to:
2 dny: nekouřit, nevyplachovat pusu, nevycucávat ránu, zuby čistit bez pasty, okolí rány šetrně, jíst měkkou stravu, ideálně kousat na druhé straně, šetřící režim, odpočívat, nesportovat, dát si na noc více pod hlavu, mírná bolest, otok, krvácení je normální, vzít si lék proti bolest, ledovat, při zhoršení stavu, intenzivní bolesti, horečce volat nebo vyhledat lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama