Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Tedy jako dáváme si v rodině poměrně drahé dárky, ale NIKDY by si máma neřekla o peníze a ještě o takovou sumu, i když by to finančně také nebyl problém! Že si to můžete dovolit je jedna věc, ale přece je to o vašem uvážení, co a za kolik nakoupíte. U nás se také píší seznamy Ježíškovi, ale je na nich pár věcí, jakože aby aby byla nějaká jistota, že se ježíšek fakt trefí s něčím vhodným. Ostatní se vymýšlí a NIKDY nikdo nečeká, že co si kde napíše na seznam i těch drobností, že vše dostane.
Přece nějaké příjmy mít musí, když se jí rozbil mobil, fajn, že vám to řekla, do paměti bych si to uložila jako vhodný dárek třeba k narozeninám, ale že si řekne o peníze na nový, to mi přijde dost síla. Dnes se dá v každém bazaru koupit mobil z druhé ruky doslova za pár korun.
Přišlo by mi jako fér si v rámci rodiny prostě v klidu sdělit jednoduchá pravidla, že třeba na dárky bude limit třeba 1000 Kč, že bych nerada, aby i třeba mému dítěti někdo z rodiny dával dražší dárky. To mi prostě přijde, že je pro širší rodinu tak akorát. Vem si, že to máš dvojí rodiče, sourozence, jejich partnery, děti...... to už je pak i takové nepříjemné, když se třeba takto štědře pak nadílí jen u jedněch rodičů a i druhých ne nebo jeden sourozenec nadílí veledary a druhý drobnosti. Prostě aby to bylo únosné na všechny strany.
Pokud nejsi troll, tak to je slušné hardcore.Aby si tchýně určovala, kolik jim máte dát peněz do obálky, nechala se sprostě dotovat,a ještě se jí to zdá málo, to by byl u nás saigon. To bych taky chtěla, aby toto všechno koupil i mým rodičům. A vůbec to není věc manžela. Je to vaše společná věc, protože on tím ochuzuje svoji vlastní rodinu. Že tchánovci projeli majlant, to je jejich věc.Teď by se měli o to více uskromnit, a tchán si může kecat co chce o vyhoření. Za jeho rodinu je zodpovědný on sám. Předně bych promluvila s manželem, jak to vidím všechno já, a očekávala bych, že vysvětlí svým rodičům, že takto to dále nepůjde.
@nostress píše:
Pokud nejsi troll, tak to je slušné hardcore.Aby si tchýně určovala, kolik jim máte dát peněz do obálky, nechala se sprostě dotovat,a ještě se jí to zdá málo, to by byl u nás saigon. To bych taky chtěla, aby toto všechno koupil i mým rodičům. A vůbec to není věc manžela. Je to vaše společná věc, protože on tím ochuzuje svoji vlastní rodinu. Že tchánovci projeli majlant, to je jejich věc.Teď by se měli o to více uskromnit, a tchán si může kecat co chce o vyhoření. Za jeho rodinu je zodpovědný on sám. Předně bych promluvila s manželem, jak to vidím všechno já, a očekávala bych, že vysvětlí svým rodičům, že takto to dále nepůjde.
Troll opravdu nejsem ,jsem vložila anonymně protože rozebírat rodinnou situaci je dost intimní věc .Asi je to fakt tak absurdní jak jsem si myslela ,ze má někdo pocit ze je to troll
![]()
@Anonymní píše:
Troll opravdu nejsem ,jsem vložila anonymně protože rozebírat rodinnou situaci je dost intimní věc .Asi je to fakt tak absurdní jak jsem si myslela ,ze má někdo pocit ze je to troll![]()
Myslim, ze podle stylu psani jsi lehce odhalitelna. ![]()
@malákráličice píše:
Myslim, ze podle stylu psani jsi lehce odhalitelna.
Teď nechápu? Jsem tu od včera poprvý ![]()
@Anonymní píše:
Teď nechápu? Jsem tu od včera poprvý
Az budes psat neanonymne.
@malákráličice píše:
Az budes psat neanonymne.
Jo taak.Nu což,ona to zas není taková tragédie vlastně ![]()
A co chlap na to. A tchán se veze? To je celkem síla. Mě by hanba fackovala i za to, kdyby tohle předváděla moja mamka…
@aleaa píše:
A co chlap na to. A tchán se veze? To je celkem síla. Mě by hanba fackovala i za to, kdyby tohle předváděla moja mamka…
Manzel přiznal,ze má taky ten pocit,ze už to přeháněji a taky ho štve,ze taťka není chlap a nepostaví se k tomu celem.Snazi se být presnej opak a proto chce rodině pomoct .Vidim na něm,ze předemnou je mu to trapný ,ze se tak chovají,ale neumí jim říct ne ![]()
Jako, tohle je docela mazec, diktovat si, že chci 10tisic do obálek a sám dát sprchace. A jak dále píšeš, že nakonec dala seznam asi za 8tisic a ještě byla zklamaná, že pod stromkem není vše, ale jen půlka a 4tisice v obalce? To bych pochopila leda tak u malého děcka a ne u dospělé ženské. No a s tím mobilem bych ji řekla, že k těm darkum dostala ještě do obálky 4 tisíce, tak ať si to koupí z toho, ne? To vás nenapadlo? Popř.kdyz na to nemá, at si sežene použitý, v dnešní době není problém sehnat… Je vychcana jako díra do sněhu, to bych zatrhla hned, tohle už je vážně zneužívání vaší dobroty. Protože tyden pote, co jim udelate takhle stedre vanoce si ještě říct o peníze na nový mobil? Předpokládám, že nechtěla nějaký normál třeba za 3tisice, ale za vic??
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem tu nová, potřebovala jsem se svěřit někomu nestrannému, tak jsem tady:)Abych popsala situaci: Můj manžel, se kterým jsme spolu pět let, a máme 4 měsíční dceru, má rodiče asi 200 km daleko. S jeho tatínkem dobře vycházím a troufám si říct, ze mě má moc rád. S tchýni jsem to měla stejně, dokud neotěhotněla Švagrová, kterou tchnyě nesnáší a vzápětí ja, i když my jsme to tak moc neplánovali. Predtim mě tchyně pořad objimala, a říkala manželovi, ať si mě váží, ze lepší neměl atd. Nacez u mě neustále pomlouvala švagrovou kvůli jejímu těhotenství a jak jim zblbla syna…Kdyz jsme oznámili moje těhotenství, její reakce byla “vždyť jste říkali, ze ještě neplánujete “…Těsně před mým porodem k nám přijela na týdenní návštěvu jak to dělávala vzdy cca jednou za půl roku. Byla zvykla, ze se o ni starame, což mi nevadilo, jela si k nám odpočinout a já byla rada, nicméně par dni před porodem už jsem byla opravdu KO, ale pracovala jsem téměř do posledního dne a tehdy to začalo. Neodbytna tchyně, která vyžadovala denodenne snídaně, kaficka, oběd, večeři a abychom ji vzali na nákupy. Jeste musím podotknout, ze jsou na tom financne docela bledě. Posledni den její návštěvy, už se její opravdu mrčení a naléhání nedalo vydržet, tak jsem ji teda vzala na nákupy, ale tchyně si nic nezkusila ani nekoupila a když jsem se ji zeptala, zda se ji nic nelíbilo, vylezlo z ni, ze si myslela ze s námi pojede manžel a něco ji koupi, ze nemá ani korunu..Doslovně (myslela jsem si, ze si něco koupím, ale kašička zůstala doma ) opravdu vtipné. Teď k Vánocům když jsme ji volali co si přeji pod stromeček, řekla ze máme dat každému 5tis.do obálky a ještě ten večer psala, ze se ji zdál manžel uražený a ze teda máme koupit dárky když se nám peníze nezdají, načež poslala seznam po sebe a manžela, asi v hodnotě 8-9 tis..Já za sebe ji koupila parfém co chtěla, manžel koupil asi půlku věci co napsala, plus jim dal 4tis od obálky. Když jsme k nim prijeli, nechali jsme omylem jeden dárek v autě, hned nenapadne naznačovala, ze jsou pod stromečkem pouze dárky s nápisem maminka + tatínek a kde je tedy dárek pro ni, ze se máme jít po něm podívat…Proste už jsem měla po náladě. Tyden potom, až už jsme byli doma, volal tchán, ze tchýni nefunguje něco v mobilu a jestli by manžel neposlal peníze na nový. Samozrejme poslal, ale po rozmluve přiznal, ze se mu zdá, ze ho využívají. Je můj pocit spatnej? Jsem sobecka? Nedokážu to teď úplně přesně odhadnout a proto zakládám diskuzi. Jeste bych chtěla napsat, ze sem si myslela, jak bude dojata, ze poprvé vidí vnučku a sice se tak tvarila, ale viděla jsem jak pořad hlídá zda vše dělám správně, pořad pod malou musela dávat plínu aby ji něco nezaspinila, dokonce si ji ani nepochovala bez toho, aby přes sebe neměla obří hadr:( Zkrátka…Neustale ze sebe děla hodnou maminku, která nás má všechny rada a nikomu by neublížila, nic po nás nechce, ale před manželem se dokáže vždycky tak nenapadne politovat, ze jednu návštěvu jsme ji nakoupili vybavení bytu, druhou návštěvu odjizdela s penezma a čističkou vzduchu atd atd. Proste pokaždé něco. Jsem pro pomáhat rodičům, ale všechno by mělo mít nějaký meze, nebo ne? Nedokazu úplně dobře odhadnout, jestli je toto využívání, a je fakt falešná, nebo jsem si já, vytvořila nějakou milnou představu?Preju Krasnej Novej rok všem a díky za případný reakce
a vy jste snad milionáři?využívají vás moc pěkně…manžel by se měl zamyslet do čeho všeho investuje