Finanční poradce... Jaký máte názor?

Anonymní
3.8.20 23:14

Finanční poradce... Jaký máte názor?

Dobrý večer, omlouvám se za anonym ale snad chápete :)
Chtěla bych se poradit… Sehnali jsme si finančního poradce, jelikož si chceme vzít hypotéku na chatu a pronajímat ji… Řekl nám že je to super nápad a ani při první návštěvě nechtěl žádné kontakty což mě mile překvapilo. Ale i tak se chci zeptat, jelikož jsem si teď přečetla dost špatné recenze na některé finanční poradce a že to vlastně ani není o tom aby nám pomohli… Tak mě teda zajímá vaše zkušenost a co si o tom myslíte :) moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26969
3.8.20 23:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer, omlouvám se za anonym ale snad chápete :)
Chtěla bych se poradit… Sehnali jsme si finančního poradce, jelikož si chceme vzít hypotéku na chatu a pronajímat ji… Řekl nám že je to super nápad a ani při první návštěvě nechtěl žádné kontakty což mě mile překvapilo. Ale i tak se chci zeptat, jelikož jsem si teď přečetla dost špatné recenze na některé finanční poradce a že to vlastně ani není o tom aby nám pomohli… Tak mě teda zajímá vaše zkušenost a co si o tom myslíte :) moc děkuji

Nejspíš vám k hypo vnutí životní pojistku. Ale nové kontakty chtít nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 23:20
@Russet píše:
Nejspíš vám k hypo vnutí životní pojistku. Ale nové kontakty chtít nemusí.

Jo to přesně udělal… Ale že se to dá udělat prej i bez ní :)

• Citovat
  • Nahlásit
9008
3.8.20 23:28

Podle me záleží na tom, jestli je schopný a seriózní (a má třeba i ekonomické vzdělání), nebo nejaka rychlokvaška, která prošla třídenním školením a ted hledá, jak si snadno a rychle vydělat. Byla jsem k tomu hodne skeptická, než nám jeden doporučený poradce domluvil a vyřídil snové podminky hypotéky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4523
3.8.20 23:32

Názor na finančního poradce se dá udělat na základě toho, co vám nabídne. Pokud jde o životní pojištění v souvislosti s hypotékou, je to otázka toho, jaká rizika hrozí v případě úmrtí nebo nemoci. U nemovitosti k bydlení je to jiné než u chaty, nicméně si v každém případě spočítejte, kolik budete platit a kolik ta chata bude vynášet. To, že vám finanční poradce pochválí investiční záměr je fajn, ale on to hodnotí z pohledu své provize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
3.8.20 23:55

Za mě jsou finanční poradci v podstatě zbyteční - finančně gramotný člověk je nepotřebuje (no, leda možná na tu hypotéku, pokud oběhají úřady za vás) a finančně negramotný člověk s finančním poradcem - chudák, nejspíš skončí s produkty, které nepotřebuje a ani je nechtěl :lol:
Nebo jsem možná měla jen smůlu na lidi..ale ten poslední byl opravdu chytrý, bylo vidět, že se vyzná a ví, o čem mluví, ale i tak nám informace podával hodně tendenčně, aby nás přesvědčil, že nám nabízí to nejlepší, co kde můžeme dostat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 00:06
@aanysek píše:
Za mě jsou finanční poradci v podstatě zbyteční - finančně gramotný člověk je nepotřebuje (no, leda možná na tu hypotéku, pokud oběhají úřady za vás) a finančně negramotný člověk s finančním poradcem - chudák, nejspíš skončí s produkty, které nepotřebuje a ani je nechtěl :lol:
Nebo jsem možná měla jen smůlu na lidi..ale ten poslední byl opravdu chytrý, bylo vidět, že se vyzná a ví, o čem mluví, ale i tak nám informace podával hodně tendenčně, aby nás přesvědčil, že nám nabízí to nejlepší, co kde můžeme dostat :D

Nám finanční poradce hlídá i platby povinných ručení apod, nabídne mi výhodnější pojištění atd, ptz zná vesměs všechny produkty, což bych si, ano, mohla zjistit sama, ale na to jsem příliš líná, nebaví mě to, on mi to rovnou vysazi, zařídí, připraví… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
280
4.8.20 05:19
@aanysek píše:
Nebo jsem možná měla jen smůlu na lidi..ale ten poslední byl opravdu chytrý, bylo vidět, že se vyzná a ví, o čem mluví, ale i tak nám informace podával hodně tendenčně, aby nás přesvědčil, že nám nabízí to nejlepší, co kde můžeme dostat :D

Souhlas! Stejná zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama