Fraxiparine - svědění po aplikaci

500
23.8.21 10:16

Fraxiparine svědění po aplikaci

Píchám si už několik měsíců fraxiparine kvůli Leidenovi, jsem těhotná.
Posledních pár týdnů mně však místo vpichu začne na druhý den svědit a vydrží to až několik dní - třeba týden. Obvodní lékař mi řekl, že je to normální, protože se naruší ta kůže a že alergická reakce vypadá jinak.
Včera jsem zkusila neotírat dezinfekcí před aplikací, nesvědí to dnes tolik, ale stejně to svědí.

Měl někdo podobnou reakci? Svědí mě z těch různých vpichů celé břicho a na hematologii půjdu za 2 týdny. Nemohu to škrábat, protože je to jenom horší. Mazání krémem taky nepomohlo. Prvních pár měsíců nebyl vůbec žádný problém. Teď se mi občas udělá i boulička po aplikaci, která se však vstřebá za dva dny.
Už se i děsím další aplikace, protože to akorát přidá místo, které mě bude na druhý den svědit.
Nechápu, proč nevymysleli něco, co se zavádí orálně. Alespoň v těhotenství… Ta představa, že budu mít velký pupek, který mě do toho ještě bude svědit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
23.8.21 10:27

U těch LMWH je to fakt běžné. Časem se začínají vytvářet také modřiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70883
23.8.21 10:39

Je to běžné. Zvlášť v létě. Ale má to jednoduché řešení, měním pacientum za Clexane, ten to téměř nedělá. Nevidím důvod se dal trapit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7813
23.8.21 10:55

@Malineka měla jsem to samé, akorát že už po asi 3 týdnech. V nemocnici mi řekli, že je to alergie, vyměnili za Clexane a od té doby to bylo v pohodě. Od té doby mám v kartě, že mám alergii na Fraxiparin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
23.8.21 11:06

Máte pravdu, že teď v létě je to horší a modřiny se mi taky dělají. Takže to doktorovi řeknu, ať mi to vymění.
I tak bych ale uvítala, kdyby vymysleli nějaké tabletky i pro těhotné. Píchat to do břicha je velmi nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
23.8.21 11:07

@Malineka hele, mně dělal totéž i Clexane a Zibor, není jisté, že výměna pomůže. A nemusíš píchat do břicha, je potřeba kožní řasa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
23.8.21 11:12

@JanaDaR já vím, zkoušela jsem i jinam a to břicho je nejméně bolestivé.
Taktéž jsem četla, že se nemá píchat k pupku (nevím proč), přitom tam to do tuku bolí nejmíň.
A svědilo tě to alespoň méně? Doktor neříkal, co to způsobuje? Jestli ten vpich nebo ta látka?

Já si myslím, že ten vpich to není, protože mě svědí prostě to místo okolo, zřejmě to, kam se ta látka vpravila do těla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
23.8.21 11:14

@Malineka jen že je to prostě tím heparinem. Hlavně časem ta aplikace začala i poměrně bolet. Ale vydržet se to muselo. Zkoušela jsi víc do boku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70883
23.8.21 11:15
@JanaDaR píše:
@Malineka hele, mně dělal totéž i Clexane a Zibor, není jisté, že výměna pomůže. A nemusíš píchat do břicha, je potřeba kožní řasa.

Jine se to hůř vstrebava a v 95% výměna za clexane pomůže. Samo, pokud máš alergii na samotný heparin, výměna nepomůže. Ale většinou je to na nosnou látku a adjuvans.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
23.8.21 11:17

@Lama Lama je to zvláštní, ale kolem mne měly v tu dobu všechny ženy Clexane a všechny to svědilo a bolelo. Skoro bych řekla, že v tom hraje roli gravidita samotná, změny kůže, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
23.8.21 11:19

@JanaDaR do boku to bolí nejvíc. Nevadí mi vůbec kolem pupku a třeba max 10 čísel od něj.

@Lama Lama uvítám i malé procentní zlepšení, začíná to být totiž opravdu velmi nepříjemné.

Jinak já doufám, že mám jen tu lehkou formu Leidena a na hematologii mi řeknou, že stačí píchat první trimestr a pak až před porodem. Jinak jsem v životě neměla žádné problémy se srážlivostí krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70883
23.8.21 11:21
@Malineka píše:
@JanaDaR do boku to bolí nejvíc. Nevadí mi vůbec kolem pupku a třeba max 10 čísel od něj.

@Lama Lama uvítám i malé procentní zlepšení, začíná to být totiž opravdu velmi nepříjemné.

Jinak já doufám, že mám jen tu lehkou formu Leidena a na hematologii mi řeknou, že stačí píchat první trimestr a pak až před porodem. Jinak jsem v životě neměla žádné problémy se srážlivostí krve.

Zkus ho zatím před aplikací hodit na hodinu do lednice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
23.8.21 11:23

@Lama Lama vyzkouším určitě. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70883
23.8.21 11:50
@JanaDaR píše:
@Lama Lama je to zvláštní, ale kolem mne měly v tu dobu všechny ženy Clexane a všechny to svědilo a bolelo. Skoro bych řekla, že v tom hraje roli gravidita samotná, změny kůže, atd.

Hele, mám vzorek několik stovek těhotných a frází je fakt v tomhle de. bilní. Hlavně v létě. Clexane víc pálí, má tupý jehly. Ale ty alergie po něm jsou menší. Samo jsou ženský, co jsou alergický na všechno, ale je to v řádu promili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
23.8.21 11:55

@Lama Lama to mě třeba zajímá, když se ví, že to má tupé jehly, proč s tím výrobce něco nedělá? On i ten fraxiparine není žádná sláva. Při denním užívání je to opravdu k vzteku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat