Reklama

Ganglion na ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freeport
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 04.01.17 07:42
Ganglion na ruce

Zdravím, mám dotaz, měli jste někdo ganglion na zápěstí a prošli jste jeho odstraněním? Začíná mě docela zlobit, pracuji s PC a proto pravou ruku docela zaměstnávám. Zajímala by mě rekonvalescence, četla jsem, že po chirurgickém odstranění se dává ruka do dlahy a doporučuje klid.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Trinetka
Závislačka 4638 příspěvků 04.01.17 07:46

Tak ja zazila odsati jeste jako dite, nekolikrat, pote mi do toho 2× rezali chirurgicky a stejne se to objevuje furt dokola. Resim to tak, ze tam nosim hodinky a drzim to jen malinke.. Jinak pri tom chirurgickem zakroku jsem to v dlaze nemela.

Tynkycat2
Extra třída :D 11467 příspěvků 04.01.17 07:51

Měla jsem ho několik let, byla jsem na chirurgickém odstranění a za chvilku se to objevilo zase. V dlaze jsem to ale neměla, normálně jsem fungovala jako vždy. Potom jsem byla na odsátí, to dokonce vydrželo déle než to chirurgické odstranění, ale objevilo se to zase. Pak to zmizelo samo a už několik let je klid. Takže za mě je to zbytečná jizva na ruce.

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 04.01.17 08:08

Ahoj mam to uz mnoho let. Strasna bolest. Spatny ohyb zápěstí. 2 x odsátí. To vydrželo měsíc. 2× řezání to vydrželo 1 rok. A rok už to tam zase mám. Po řezání asi 3 týdny zavázané. Pak vytáhnutí stehů a rehabilitace. Tak to bylo u mě.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 04.01.17 08:09

Já ho mám na ruce už asi 25 let, od dětství. Tehdy se mi to chirurg snažil tlakem prasknout, to nešlo, tak to odsál. Bylo to za chvíli zpět. Pak už to bylo velké 2×2×2 cm. Na pár let se to samo ztratilo a už mám zase a rovnou dva. Nic s tím nedělám, nijak mě to neotravuje. Je to jen kosmetický problém, ne nádor.

freeport
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 04.01.17 08:16

@Lerista je to individuální, mně osobně začíná vadit při pohybu ruky, cítím špatnou pohyblivost, tlak i mírnou bolest, takže ne jen kosmetický problém. A to ho mám asi dva měsíce.

freeport
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 04.01.17 08:17

@Dominika2016 :,( no to nic moc teda prognoza.

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 04.01.17 08:24

@freeport každý to má jiné. Já opravdu trpěla jak pes. Taky kancelář a pc nešlo dohromady. Proto raději tu operaci a pak ta úleva, že ohnu bezbolestne zápěstí. No teď bych měla jít zase. Toho se už nezbavim :lol:.

freeport
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 04.01.17 08:30
@Dominika2016 píše:
@freeport každý to má jiné. Já opravdu trpěla jak pes. Taky kancelář a pc nešlo dohromady. Proto raději tu operaci a pak ta úleva, že ohnu bezbolestne zápěstí. No teď bych měla jít zase. Toho se už nezbavim :lol:.

jojo, četla jsem o tom, mně hodně vadí držet tu počítačovou myš. a potom, jak dlouho jsi nemohla pracovat? To mě docela děsí.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 04.01.17 09:12
@Dominika2016 píše:
Ahoj mam to uz mnoho let. Strasna bolest. Spatny ohyb zápěstí. 2 x odsátí. To vydrželo měsíc. 2× řezání to vydrželo 1 rok. A rok už to tam zase mám. Po řezání asi 3 týdny zavázané. Pak vytáhnutí stehů a rehabilitace. Tak to bylo u mě.

Po vyříznutí jsi šla domů nebo jsi musela být v nemocnici?

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 04.01.17 09:29

@arinecka po prvním řezání, kde mě to jen lokálně umrtvili, mě hned po zákroku pustili domů. Po druhém zákroku kde jsem už byla pod narkózou jsem 1 den musela zůstat. Je to rychlý zákrok a můžu rict, že jen zvláštní pocit když zákrok dělají. Pak samozřejmě bolest po odeznění všech oblbovaku. Bolest stejná jako když to samo praskne. Jen po prasknutí to odezní do hodiny, po zákroku 3 týdny nehybně ruky. Moje zkušenost.

medunka23
Kelišová 6750 příspěvků 04.01.17 09:32

Tak já mám naprosto jinou zkušenost, mě to odstraňovali jako dítěti, cca ve 12ti letech a je mi 36 a nikde nic. Byla jsem na chirurgickém odstranění v narkoze, ráno tam a večer domů.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 04.01.17 09:33
@Dominika2016 píše:
@arinecka po prvním řezání, kde mě to jen lokálně umrtvili, mě hned po zákroku pustili domů. Po druhém zákroku kde jsem už byla pod narkózou jsem 1 den musela zůstat. Je to rychlý zákrok a můžu rict, že jen zvláštní pocit když zákrok dělají. Pak samozřejmě bolest po odeznění všech oblbovaku. Bolest stejná jako když to samo praskne. Jen po prasknutí to odezní do hodiny, po zákroku 3 týdny nehybně ruky. Moje zkušenost.

Díky za odpověď, mám právě na ruce bouli, byla jsem na rentgénu, CT a nevěděli co to je, nakonec dle ultrazvuku prý asi gangolin, na ortopedii mi doktor něco málo odsál ale je to tam pořád a pěkně to bolí, takže mě řezání nemine :? už teď mám na té ruce jizvu po karpálech a ještě přibude další :,(

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 04.01.17 09:37

@freeport Mně se gangliony dělají/dělaly na obou zápěstích od nějakých nácti let. Horší to bylo na pravé ruce, kterou víc namáhám. V levém se vždy objevil, stáhla jsem to obinadlem a po čase zmizel. Ta doba byla bolestivá, ale dalo se to vydržet. Posledních pár let se mi žádný na levé ruce neobjevil. Co se týče pravé ruky, tak mi ho jednou odsávali. Objevil se znova, tak mi ho na ambulantní chirurgii vyřízli, objevil se znovu. Pak mi ho řezali ambulantně na velkém sále (prý dokonce sám primář jedné nejmenované nemocnice) a ejhle, je to dvacet let a ganglion už se nikdy neobjevil, vzal to opravdu pořádně. Nicméně zápěstí různě zlobí a nebude to nikdy v pořádku. Výkon to byl ambulantní, ale musela jsem domů s doprovodem, sama bych to asi nevzládla. Jinak žádná dlaha nic, pokaždé mi to jen ovázali a jezdila jsem na převazy. Jak se to dlouho hojilo, si už nepamatuji. Ale myslím, že jsem byla na neschopence tak 2 - 3 týdny.

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 04.01.17 09:37

@arinecka neboj vše bude dobrý. Raději chvilku pretrpim bolest zákroku, než bolest s bouli. Mě udělal pan doktor vždy krásný plastický řez. Je to v ohybu takže pokud to někomu neukazu tak ani neví že mě řezali. A pak si můžeš zajít v nemocnici na laser a jizvicku budeš mít minimální.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama