Genderově neutrální hračky

19424
30.10.19 20:34

Genderově neutrální hračky

Pekny vecer, na myslenku me privedla vcerejsi diskuze o nepredrazenych hrackach, kdy jsem otevrela vanocni katalog Lidlu, nadchla jsem se a hned objednala, klasicky dle ocekavani nadrazi pro chlapecka, domecek pro holcicku. A ted si rikam, jestli by si ta holcicka nevyhrala vice s tim nadrazim ci chlapecek s tim domeckem, mne se libi oboje. Ci zda dokonce neni zadouci, aby mely deti hracky pro opacne pohlavi. Ma otazka tedy zni, koupili byste chlapeckovi domecek/holcicce nadrazi, anizby o to ten chlapecek/holcicka projevili zajem? Nebo se ve vasich domacnostech, kde jsou jen kluci, skutecne nenachází ani jedna panenka a ci u holcicek ani jeden anglicak? Clovek radu veci vybira s ohledem na rozvoj ditete, ne jen s ohledem na jeho prani. Snad ted nebudu vypadat jako aktivistka bojujici za odstraneni sympolu zenskeho pohlavi z damskych vlozek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5531
30.10.19 20:39

@Cuddy dcera miluje auta, takže má svoji garáž a plno autíček. Má i vláčky (právě ty dřevěné z Lidlu), vyhraje si s nimi. Má i panenku domeček pro panenky a kuchyňku. Domeček využívá i jako garáž. Synovec když přijede, tak si vždy hraje s domeckem pro panenky nebo kuchyňkou. Když vybíráme hračky, tak koukáme na to co dceru zajímá a je mi jedno, zda je to pro holku nebo kluka :)… Teď čekáme kluka, už mám po dceři schovaný kočárek na panenky a další „holčičí“ hračky, protože by ho to mohlo zajímat :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
30.10.19 20:40

Nase holky mely i auticka, vlacky, nadrazi, auta na dalkovy ovladani, trakturky a ja nevim co vsechno. I veliky traktor, nebo Tatru. Neprijde mi to nejen divny, ale ani vyjimecby, ale je pravda, ze je zdobyly (treba auta) kytickama, lakama a ve vlackach atd jezdily panenky a LPS a dalsi holcici hracky. Nevim, nenapadlo me o tom nekdy premyslet, jak premyslis ty. Synovec od nas dostal kuchynku, nebo sadu na uklizeni, moc si to pral. Svagr casto vysava, tak vysavaji spolu.Ale na slovo gender zacinam byt alergicka uprimne :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5828
30.10.19 20:41

Mam holcicku ma rada kostky knizky o panenky zajem nejevi boji se jich
Plysaky mucka s anglicaky jezdi ale nejvic ji bavi kaminky provazky a kramovani. Ma zajem o obleceni zejmena to srovnane aby ho co nejvic rozhazela. Me jako malou bavily vice hracky spise pro kluky. Stavebnice, vlacky autodraha jako mela jsem pak i barbinu ale kdyz jsem byla větší a myslim ze kvuli tomu ze ji mely jine holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
30.10.19 20:43

Já teda naší dceři koupila traktor, autodráhu, prostě to co se jí líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24038
30.10.19 20:43

Panenky máme dvě, kolíbku jednu, jinak u dvou kluků samé klukovské hračky. Ty panenky jsou po mně. Jednu dobu chtěl kolem 4 let starší syn kočárek, zrovna nebyl žádnej z druhé ruky k dispozici, tak si vystačil s kočárkem ve školce. Jinak se kluci brání i fialovému a růžovo-fialovému kelímku na pití.
EDIT Ale oba milují dr. Plyšákovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
30.10.19 20:44

Ja to neřeším. Kluci Maj pár barbin (po mě, ne že bych jim je kupovala nový) a sem tam se vytáhnou a třeba jezdí v tatře :mrgreen: k vánocům dostanou kuchyňku, na písek Maj ruzove lopaty, proste tak normálně no. Nezakazovala bych klukovi si hrát s panenkou, když o to stojí, to dítě z toho stejně nemá rozum. A vysvětluj pak třeba malé holčičce že si nesmí hrát s autem, protože je přece holka :roll: syn když byl menší tak pořád chtěl třeba kočárek, domek pro panenky sme zas vyráběli, akorát v něm bydlí igracci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
30.10.19 20:44

Naši kluci mají ruzovej kočárek, měli i panenku. Loni dostali domeček s nábytkem. Všechno na jejich přání. Teď chtěl starsi koupit růžový rukavice, ale neměli jeho velikost, tak vzal za vděk cernyma s růžovým proužkem. Prej se mu ta barva líbí, má i růžovo fialový kalhoty na zimu. Já jsem si jako dite hrála s autama a brácha s myma barbinama. Vyrostli z nás normální lidi bez jakýchkoliv genderovych problémů. Ani syn si nemyslí, že je holka, prostě jen má rád tu barvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17978
30.10.19 20:45
@Cuddy píše:
Pekny vecer, na myslenku me privedla vcerejsi diskuze o nepredrazenych hrackach, kdy jsem otevrela vanocni katalog Lidlu, nadchla jsem se a hned objednala, klasicky dle ocekavani nadrazi pro chlapecka, domecek pro holcicku. A ted si rikam, jestli by si ta holcicka nevyhrala vice s tim nadrazim ci chlapecek s tim domeckem, mne se libi oboje. Ci zda dokonce neni zadouci, aby mely deti hracky pro opacne pohlavi. Ma otazka tedy zni, koupili byste chlapeckovi domecek/holcicce nadrazi, anizby o to ten chlapecek/holcicka projevili zajem? Nebo se ve vasich domacnostech, kde jsou jen kluci, skutecne nenachází ani jedna panenka a ci u holcicek ani jeden anglicak? Clovek radu veci vybira s ohledem na rozvoj ditete, ne jen s ohledem na jeho prani. Snad ted nebudu vypadat jako aktivistka bojujici za odstraneni sympolu zenskeho pohlavi z damskych vlozek…

Panenku mu kupovat nebudu, ale dostane vysavač. Kuchyňka mi taky přijde fajn. Holka s autem taky. Vlastně holka může mít všechno, ale kluk ne :think: a tam to právě někde všechno začíná :mrgreen: no co by bylo divného u holky? U kluka - ruzova, kočárek, panenka, čajový servis. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17111
30.10.19 20:47

Ja kupuju, co deti chteji. Panenky nejake doma jsou, obcas dcera projevi zajem, ale ne tolik, abych prikoupila nejakou novou, jeste hezci. Koupim veci na kresleni, protoze u toho vydrzi sama nekolik hodin behem dne. Kluci nemeli nikdy zajem o nic holciciho, hravali si s holkama, vsimla bych si. Jen syn rad varil, tak dostal kuchynku. Nezajima me jestli to gendrove sedi, ale aby si s tim vyhraly a ja mela chvili klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52495
30.10.19 20:47

Já bych třeba klukovi kuchyňku nekoupila sama od sebe, nenapadlo mě to. Ale pokud bych viděla, že ho to fakt baví třeba někde v dětským koutku, tak v klidu. Holka dostala vláčkodráhu možná i protož, že už jsem se viděla, jak si s ní z toho budu stavit :) A nakonec se u toho vyblbla celá rodina. pár aut doma taky bylo a napadá mě, že jsem je vlastně všecka koupila já, neb od příbuzenstva to vždycky byly vyloženě holčičí a ideálně hodně růžové hračky. Co už má ale dítě dost rozumu, chodí do školky a posléze do školy, tak si na nějakou genderovou vyrovnanost neraje a tíhne k holčičím věcem. A protože ani my si doma nehrajeme na to, že holčičky a chlapečkové jsou stejní, dáváme dárky, po kterých touží a ne po kterých by genderově vyrovnaně toužit měla. Kdyby jednou místo Lega Friends zatoužila po Legu Technic, ráda jí ho koupím, i si s ní s tím budu hrát, ale to se zatím nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
30.10.19 20:49

Ne. Mam dvs kluky a nemame doma NIC holciciho. Zadne paneky kocarek princezny nic. Ani tuk. Kluci nestradaji. A kdyz k nam prijdou na navstevu holky tak se nadsene vrhaji k autodraze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24931
30.10.19 20:49

@Cuddy mám děti obého pohlaví v hojném počtu, kupu příslušných hraček, takže jsem to nikdy neřešila. Když si dcery hrají s vláčkem a kolejnicemi a syn popadne kočár s panenkou, nijak to neřeším. Pokud bych měla děti jen jednoho pohlaví a projevily by přání hračky typické pro to druhé, asi bych ho koupila :think: Experimentálně, jak se to ujme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24264
30.10.19 20:51

@Cuddy Kupuju hračky podle toho, jak o ně projeví zájem. Holka do roka a půl neměla panenku, dostala ji, až když o ně začala projevovat zájem na návštěvách. Ke třetím narozeninám dostala auto z Požárníka Sama, jelikož se s bráchou handrkovali o jeho Jupitera. Když bude chtít autodráhu nebo Merkur, pořídím to.
Syn dostal sadu plastového nádobí, aby mohl vařit ve vaně. Teď koukal na lega a zaujali ho asi tři sady Friends )o kterých holka říká, že to je holčičí lego). No má smůlu, nejdřív to dostane k narozkám, Vánoce už mám pořešené měsíc a to chtěl sadu z edice City. Kdyby chtěl kuchyňku nebo barbínu, nemám s tím problém
S hračkama si hrají bez gender rozdílu. Holka statečně bagruje na písku stavebními auty, asfaltuje dálnice, jezdí s autíčky, staví vláčkodráhu, hrají si na požárníky, policajty, tankisty. Chce být pilotkou. Kluk si klidně vymyslí hru na prodavače, restauraci (a dělá kuchaře), stavebního dělníka, hraje si s holkou a miminkem na rodinu (tam teda dělá tatínka), převlíká mimino, vyměňuje mu plenky a vozí ho do školky.
Tak nějak je vedeme, že když budou chtít, můžou se věnovat v podstatě jakémukoliv povolání, pokud na něj budou mít vlohy/kvalifikaci.
Jediné co jsem tedy odmítla bylo nalakovat mu všechty nehty lakem a nalíčit ho. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19424
30.10.19 20:51
@Kriss Tina píše:
Ja to neřeším. Kluci Maj pár barbin (po mě, ne že bych jim je kupovala nový) a sem tam se vytáhnou a třeba jezdí v tatře :mrgreen: k vánocům dostanou kuchyňku, na písek Maj ruzove lopaty, proste tak normálně no. Nezakazovala bych klukovi si hrát s panenkou, když o to stojí, to dítě z toho stejně nemá rozum. A vysvětluj pak třeba malé holčičce že si nesmí hrát s autem, protože je přece holka :roll: syn když byl menší tak pořád chtěl třeba kočárek, domek pro panenky sme zas vyráběli, akorát v něm bydlí igracci :lol:

Jenze takto to prave nemyslim. Jasne, at si kluk hraje klidne cely den v kuchynce a ma k ni cele vybaveni, kdyz on sam bude chtit, kdyz projevi prani. Ale koupila by jsi mu tu kuchynku/domecek jen tak sama od sebe, ze by se mu treba mohla libit? Uplne jine je to v rodinach, kde jsou deti opacneho pohlavi, tam si hraji deti s kde cim, protoze se jim to domu dostane s druhym sourozencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat