Genitální opar v těhotenství - léčba a příznaky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
594
4.5.17 20:42

Genitální opar v těhotenství-léčba a příznaky

Ahoj holky, potřebovala bych radu ;)
Jsem těhotná v 17.týdnu a dnes mi doktor potvrdil genitální opar. Měla jsem ho i před těhu, vypadal jako afty v puse.Dnes trochu jinak..Chtěla bych vědět-1.-jestli jste používaly mast Herpesin? Napsal mi ji lékař. V lékárně mi řekli, ze to není zrovna ideální v těhu.. 8o… 2.-při prvním výsevu oparu můžou být celkové chřipkové příznaky apod..Pak už by to mělo být lepší. Ja si teď vůbec nemůžu uvědomit jak jsem to měla při opakování :zed:.Poraďte mi holky, máte i při opakování kromě bolení samotného oparu i jiné příznaky??Mě teď totiž opravdu bolí i tříslo na straně oparu a nevím jestli je to normální 8o. Jsem těhotná poprvé a o miminko se bojím…Moc vám děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1232
4.5.17 22:08

Nebojte se, muj gynekolog na opar Herpesin normalne doporucuje, i kdyz v pribalovem letaku se myslim pise, ze na gen. opar vhodny neni. Nebezpecny je opar v tehotenstvi, pokud ho mate uplne poprve, pokud se jiz opakuje, tak neni. Pak nesmite mit opar u porodu a minimalne 10 dni pred porodem, jinak jdete na cisarsky rez, miminko nesmi do styku s oparem prijit.
Jsou tady na toto tema diskuze, tak pohledejte. Hlavne se snazte nenervovat, stres opar zhorsuje…
Takze opravdu klid, jsou mnohem vetsi komplikace v tehotenstvi, rikejte si, ze nejste jedina, kdo jim v tehotenstvi trpi, chapu, ze je to neprijemne…hodne stesti :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
4.5.17 22:10

S tim trislem, to nevim, ale pry cim mate opar casteji, tim by priznaky a bolestivost mely byt mensi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
4.5.17 22:33

Moc dekuju za odpověď ;) stejně mi to nakonec nedalo a zavolala jsem na gyndu a tam mi řekli, ze pokud probíhá nějaký virový zánět, jsou zduřené uzliny úplně běžné a časté…A je jedno jestli je to poprvé nebo po X-té ;)…Navíc jsem si to nechala rozjet, protože jsem nevěděla včera co na to můžu v těhu dávat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.17 13:38

Ahoj holky jsem v 11 tydnu a udelal se mi vaginalni opar…delal se mi uz driv ale i tak s4 bojim…myslite ze nic nehrozi…?ja se bojim???dekuji kdyztak muj mail..****@gmail.com

edit admin - odstraněna kontaktní adresa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
28.11.17 13:48
@lucinka 007 píše:
Ahoj holky jsem v 11 tydnu a udelal se mi vaginalni opar…delal se mi uz driv ale i tak s4 bojim…myslite ze nic nehrozi…?ja se bojim????dekuji kdyztak muj mail..luckasabrtova@gmail.com

Je nebezpecny jen pri porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
1080
28.11.17 14:41

@lucinka 007 Neboj, když to není poprvé, co máš nějaký opar a není to spojené s horečkou, tak nemusíš mít obavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.17 19:39

Holky dekuji:)mazu herpesinem ale svedi to priserne:)uz aby zase zmizel:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
29.11.17 04:55
@lucinka 007 píše:
Holky dekuji:)mazu herpesinem ale svedi to priserne:)uz aby zase zmizel:)

Nejlepsi na opary je olej z 31 bylin od justu. Vsechny masti z lekarny jsou k nicemu. Tenhle olej ti to rychle vyleci. Kdyz se mi zacne delat a hned mazu,,31,, ani se neudela. Manzelovi se ztratil do 2.dne.

• Citovat
  • Nahlásit
1232
29.11.17 10:47

Jak pisou holky, bud klidna, pokud se neudelal poprve, neni nebezbecny…Z masti Zovirax Duo, nebo Vectavir. Urcite to musis rict gynekolozce, v nekterych porodnicich nasadi tesne pred porodem prasky na opar, aby se neobjevil pred porodem, jinak musis na cisare…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 14:47

Dotaz a ozivuji diskuzi, těhotná 18 tt

Holky mám dotaz… mám divné pálení v pochvě, a vstupu a nepomáhá nic na mykózy..atd. teď nám druhou krabičku macmiroru, který ten divný pocit mírní, ale neléčí. Ta první krabička dobrana, ale neodstranila pálení zcela. Následně po dobrání, opět velké pálení a divný pocit, lehce i bolest.
Dneska další kontrola na gynekologii, mimco je v pořádku, ťuk ťuk ťuk.

Ale doktor už neví kde je zakopaný pes. Ten pocit je horší pokud sedím delší dobu a nebo například pokud to tam gynekolog podráždí při vyšetření. Pak je to horší třeba celé odpoledne, než se to lehce zklidní, a to musím jen ležet. Nepomáhá absolutně nic, boraxove globule, Pimafucin ten šílené pálil, to samé Clogin. Plus ještě nějaká vnitřní mast na mykózy.
Někdy je to takový pocit jako, že je to spíš u vstupu do močové trubice, jako že se mi chce na malou, takové pálení. Ale nechce se mi vůbec. Při močení nic nepálí, vyšetření moči 2× zcela v pořádku. Po močení je to spíš lepší chvilku.

Dneska zmínil, že by to mohl být genitální opar, dle toho jak to popisuji, jenže :think: :think: :think: ten zakopaný pes je pořádný..protoze žádné puchýřky, jako jsou při oparu nevidí. :think: :think: Nikdy jsem ho tam dole neměla, vůbec nevím jak se to projevuje, či může být bez puchýřku? Mám to tam u vstupu takové zarudlé, a oteklé lehce mi přijde, ale puchýřky žádné a už mě to trápí 20 dnů, a to už by něco mělo být vidět. Doktor netuší a já už jsem zoufalá.
Jak se u projevoval ten genitální opar u vás, kdo má už zkušenost? Je možné že by třeba puchýřky vůbec nebyly? Nebo že by byly někde schované jako že hodně hluboko? Nebo jsou vždy u vstupu? Přišel na to gynekolog při prohlídce hned?

• Citovat
  • Nahlásit
3712
26.1.22 15:42
@Anonymní píše:
Holky mám dotaz… mám divné pálení v pochvě, a vstupu a nepomáhá nic na mykózy..atd. teď nám druhou krabičku macmiroru, který ten divný pocit mírní, ale neléčí. Ta první krabička dobrana, ale neodstranila pálení zcela. Následně po dobrání, opět velké pálení a divný pocit, lehce i bolest.
Dneska další kontrola na gynekologii, mimco je v pořádku, ťuk ťuk ťuk.

Ale doktor už neví kde je zakopaný pes. Ten pocit je horší pokud sedím delší dobu a nebo například pokud to tam gynekolog podráždí při vyšetření. Pak je to horší třeba celé odpoledne, než se to lehce zklidní, a to musím jen ležet. Nepomáhá absolutně nic, boraxove globule, Pimafucin ten šílené pálil, to samé Clogin. Plus ještě nějaká vnitřní mast na mykózy.
Někdy je to takový pocit jako, že je to spíš u vstupu do močové trubice, jako že se mi chce na malou, takové pálení. Ale nechce se mi vůbec. Při močení nic nepálí, vyšetření moči 2× zcela v pořádku. Po močení je to spíš lepší chvilku.

Dneska zmínil, že by to mohl být genitální opar, dle toho jak to popisuji, jenže :think: :think: :think: ten zakopaný pes je pořádný..protoze žádné puchýřky, jako jsou při oparu nevidí. :think: :think: Nikdy jsem ho tam dole neměla, vůbec nevím jak se to projevuje, či může být bez puchýřku? Mám to tam u vstupu takové zarudlé, a oteklé lehce mi přijde, ale puchýřky žádné a už mě to trápí 20 dnů, a to už by něco mělo být vidět. Doktor netuší a já už jsem zoufalá.
Jak se u projevoval ten genitální opar u vás, kdo má už zkušenost? Je možné že by třeba puchýřky vůbec nebyly? Nebo že by byly někde schované jako že hodně hluboko? Nebo jsou vždy u vstupu? Přišel na to gynekolog při prohlídce hned?

Ja mam vzdy aspon puchyrek..take to mas na opar dlouho ne? Ten genitalni trva tak asi dlouho, jako normalni…i na poprve, jestli si vzpomenu, jsem.mela takove akutni potize tak 4 dny, pak uz se to jen hojilo…a jestli doktor nevi, tak ti ma udelat krevni testy :nevim:…podle protilatek by to poznal, jestli je to opar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.1.22 16:08

Take jsem to tak mela, antibiotika na zanet pomohly jen na par dni a znovu. Moc v poradku, ale neustale priznaky zanetu. Byt otekla tam dole v tehotenstvi je normalni. Pochybuji, ze to je opar. Vydrz to a udis, ze po porodu to vymizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 16:22

@Melodie91
Můj gynekolog prostě neví, a já už vůbec ne. Už jsem zoufalá.
Taky se mi zdalo divné, že by ty puchýřky nebyli, ale zároveň krev nevzal…mám dobrat macmiror, ještě 3 globule, a uvidíme…ale vůbec to nepomáhá, jen to zmírní. Takže vlastně ani neléčí. A už druhé balení hlavně beru. :zed:
Proto jsem chtěla vědět, jak se to vlastně projevuje, zda je možné, to co říkal.

• Citovat
  • Nahlásit
3712
26.1.22 17:02
@Anonymní píše:
@Melodie91
Můj gynekolog prostě neví, a já už vůbec ne. Už jsem zoufalá.
Taky se mi zdalo divné, že by ty puchýřky nebyli, ale zároveň krev nevzal…mám dobrat macmiror, ještě 3 globule, a uvidíme…ale vůbec to nepomáhá, jen to zmírní. Takže vlastně ani neléčí. A už druhé balení hlavně beru. :zed:
Proto jsem chtěla vědět, jak se to vlastně projevuje, zda je možné, to co říkal.

Kdyz ani doktor nevi, tak tezko rict…ani ten opar neni u kazdeho stejny..muzes se ho zeptat na tu krev…kdyz se umyjes, ulevi se ti? Me uz tak jen napada, co zkusit obycejny infadolan? Treba to mas jen nejake podrazdene? Sucha sliznice a pak jsou z toho meprijemne pocity a paleni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat