Geocaching - znáte někdo? Provozujete?

20105
10.3.08 08:06

Geocaching - znáte někdo? Provozujete?

Zdravím všechny,
znáte někdo geochaching? Věnujete se mu?
Nějaké základní informace jsou k přečtení tady .
Příjde mi to, jako zajímavé zpestření pro výlety s dětmi - anebo i bez nich :) Například v Brně je schovaných schránek s „pokladem“ neuvěřitelné množství 8O
Pro nováčka mi to příjde hodně informací najednou, tak bych uvítala, kdyby se našel někdo zkušenější, se kterým by se daly probrat nejasnosti a otázky :wink: Díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
10.3.08 08:45

My se na to chystáme :) I u nás je dost schránek, navíc se dá naplánovat podle toho i výlet někam dál… Trochu nám to komplikuje fakt, že naše výlety jsou podobné hromadnému přesunu pozemních sil… :D
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
10.3.08 09:07

jojo, par pokladu uz jsme hledali, ale bez GPSky, tak to slo trochu hur, ale z peti jsme ctyri nasli. Je to vyborny druh zabavy, urcite z toho pozdejs udelame rodinny vylety, doporucuju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
10.3.08 09:31

Taky bych z toho právě ráda udělala rodinnou zábavu :) Začneme s Tobíčkem už letos, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde :)
GPS taky nemáme, manžel chce počkat, až bude fungovat Galileo (evropský systém souřadnic či co 8O )

LESINO, věřím, že u vás se moc o nenápadnodnosti nedá mluvit :D

Handulinko, registrovali jste se i na těch oficiálních anglických stránkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2286
10.3.08 09:40

Ahoj,
my jsme loni v létě taky hledali poklady, dětem se to moc líbilo a nám taky. S prckama to samozřejmě byly jednodušší, ale pak sami s manželem jsme zkoušeli i těžší, vícekrokové. GPS jsme měli, pak ji manžel prodal a už se zas chystá pořídit nový model :wink: Aspoň jsme využili ty blbinky z Kinder vajíček :lol:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2286
10.3.08 09:43

Ještě tedy doplním, že někdy to může být i nebezpečné - před pár lety se myslím v Praze zabil kluk, protože lezl někde po skále. A loni snad na podzim našla dvojice při hledání pokladu mrtvolu 8O
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
10.3.08 10:40

jojo, bylo to nekdy v zime na zasnezene skale, v Motole nekde u zvireciho hrbitova :cry:

my jsme na to sli jen pres cesky web, byla tam detailni mapa, kde presne najit ktery poklad, ale pak tu stranku nejak zmenili, uz jsem tam dlouho nekoukala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
10.3.08 12:54

Ahoj, tak se taky hlásím. Je to zábava, víc to chytlo manžela, ale je to opravdu fajn. Člověk se totiž díky tomu dostane i do míst, o kterých by normálně ani nevěděl. Třeba takové malé a neznámé památky.
Jen nás štvou mudlové, kteří nějakou kešku najdou a ukradnou nebo znehodnotí, což je dost časté. Bohužel.

Příspěvek upraven 22.08.14 v 15:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
10.3.08 15:44

Ahoj, taky provozujeme, nejvíc kešek jsme našli, když jsme ještě bydleli v Praze,díky tomu jsme poznali i hodně zajímavých míst v okolí a vyzkoušli různé terény pro kočárek :-) Už i tady máme pár úlovků a o zajímavé nálezy taky není nouze, třeba v jedné kešce byl pytlíček konopných semínek, tak asi budeme zahradničit :wink: Šimon má samozřejmě největší radost z jakéhokoliv autíčka, takže musím pořád něco mít s sebou na výměnu. Pro děti je to skvělá zábava a pro tatínky ještě větší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
10.3.08 15:50

Ahoj,
taky kdyz jedeme nekam na vylet, tak ulozime z inetu par souradnic s poklady a hledame. Jen potize cini mudlove a vy byste se meli chovat nenapadne:-) Coz v nekterych pripadech jde velice tezko.:-)

Ale nektere jdou velice lehce, jen by mi vyhovovalo, kdyby tam bylo i uvedeno, ze hledani treba neni vhodne pro male deti.(u jedne to bylo uvedeno) Nebo nejaka pzn. o narocnosti. Na Slovensku jsme jeden poklad v polovicce kopce vzdali, protoze se slo pomoci retezu; a na druhy brutalni kopec jsme se vyskrabali, tatinek nesl Honzika na ramenou, protoze clovek vysel 2kroky na horu a 3 sjel z5. Ale jen krasny pohled nam byl odmenou. Nemeli jsme odvahu nechat H sedet na malem placku a hledat kolem skal, takze jsme si udelali jen prochazku do kopce:-)
Pekne kesky jsou treba ve Stramberku nasli jsme asi 3.
Hledani zdar!!
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
2.5.08 14:17

Holky, díky za odkaz, já o tom teď čtu prvně a protože je dnes luxusní počasí, razím s prckem na první lov :D, i když teda bez GPSky . Ani jsem nevěděla, že tady v Mostě taky něco bude, ale kupodivu toho tu je taky požehnaně. Tak snan najdeme „kešku“ :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.11 10:27

Tak já se to tu pokusím oživit, jestli tu je ještě nějaká kešařka. Mně to taky přijde jako ideální zábava a cíl procházek s prckem. Až bude starší a bude chápat smysl hledání pokladu, bude to ještě lepší, na to už se fakt těším.
BTW, jak stahujete hromadně kešky do gpsky, teda pokud nemáte zaplacený premium membership? Já používala tzv. Skrýšotlač, ale teď ho přestali vyvíjet a už nefunguje ideálně, tak hledám náhradu. Víte někdo o něčem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19979
20.3.11 15:09

halooo? žije to tady??? My jsme začali lovit včera a uspěli jsme … drahoupolovičku to tak zaujalo, že usoudil, že budem potřebovat nějakou rozumnou GPS, že autonavigace se na tohle moc nehodí :mrgreen: V okolí to vypadá, že lovit bude co, s dětmi parádní pobyt venku …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.11 22:19

Asi to tu nežije, pokoušela jsem se obnovit, ale asi mamky nekešují nebo sem prostě nechodí.
GPSku si pořádnou určitě kupte, na aukru nebo na ebay se dá pořídit starší za rozumné peníze a stojí to za to. Autonavigace se na to fakt nehodí 8-o .
Já se držím Garminu – začínala jsem před čtyřma rokama s eTrex legend a to byl taky děsný marast. V lese přesnost tak 30m, s tím se kešuje fakt blbě, ale nějak se začínat musí. Pak jsem upgradovala na 60csx. To bylo úžasný dělo, přesnost v lese kolem do 5m, na otevřené ploše klidně 1m . Časem mě ale začlo štvát, že je to fakt velká a těžká potvora, tak jsem ho prodala a teď mám od loňska Oregon 300 a ten považuju pro mě za ideál – není to velký a přesnost v lese do 10m, na otevřeném většinou kolem 3-4m. Takže kdybych ti měla něco doporučit, tak ten Oregon. A kupovala jsem ho samozřejmě na ebay, do nového bych fakt nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19979
29.3.11 22:24

díky za tip, ale Oregon je teď trochu mimo naše možnosti - na ten dojde, až začnu zase vydělávat :mrgreen: Jinak tento víkend jsme ulovili druhou kešku, chlapy to fakt chytlo, jsem ráda, že jsoou ochotni courat po lesích místo vysedvání u kompu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama