Reklama

Hormonální antikoncepce a antibiotika? Jsem zoufalá.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 10:19
HA a atb ? jsem zoufalá

Ahojky, v tomto měsíci hned po ms jsem brala 10 dní antibiotika, beru taky antikoncepci a jak je známo tak atb snižuje učinost HA, ted jsem v 7 denní pauze kdy jsem včera nebo dnes měla dostat ms a stále nic přitom podbříšek mě bolí, ale stále nic jsem z toho docela v nervu, sex jsem sice měla ale tak jsme dávali opravdu pozor takže těhotenství by nemělo být možný, protože prášky beru zodpovědně, už dlouho docela, tak by asi otěhotnění nebylo možné hned a to bez spermii v pochvě, můj dotaz je ale takový, zda je možné že když byla snižená ta učinost jestli by to mohlo mít dopad i na menstruaci že třeba nedojde tedy ted ikdyž těhotná nebudu, je to vubec možné? Máte nějakou radu, nebo zkušenosti s tímto? Tohle bylo poprvé co jsem brala antibitika u antikoncepce, takže vubec nevím. Co třeba dělat když ms nedojde vůbec? nasadit normálně plato? děkují moc za všechny rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 23.12.16 10:24

Udelat tehotenaky test a pokud bude negativni, tak nasadit plato.

BaMaK
Závislačka 2752 příspěvků 32 inzerátů 23.12.16 10:24

Nemoc může menstruaci posunout, na druhou stranu i takto oěhotnět můžeš…a co udělat? Zajdi do lékárny, kup si test a uvidíš. Pro jistotu kdyby byl negativní, tak bych ho za pár dní zopakovala.

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 23.12.16 10:31

O těhotenství pochybuju, když jste si to hlídaly… V pauze menstruaci dostat nemusíš, to se občas stává ;-) POkud chceš mít 100% jistotu, že nejsi v tom, tak udělat test, ale jinak bych normálně po 7 denní pauze začla nové platíčko.. PS: já už dostala menstruaci teď už párskrát až předposlední den pauzy :-) a jen slabou… neměla bych strach…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 10:33
@Sova Klára píše:
O těhotenství pochybuju, když jste si to hlídaly… V pauze menstruaci dostat nemusíš, to se občas stává ;-) POkud chceš mít 100% jistotu, že nejsi v tom, tak udělat test, ale jinak bych normálně po 7 denní pauze začla nové platíčko.. PS: já už dostala menstruaci teď už párskrát až předposlední den pauzy :-) a jen slabou… neměla bych strach…

ano, opravdu v tomto to svědomí je fakt docela čisté, protože my i normálně si nebo partner si hlavně dává pozor, právě se ptám zda se muže stát že dojde třeba jiný den než nožmálně že se posune, ony byly i trošku stresy, tak jestli se to nahromadilo

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 3 inzeráty 23.12.16 11:57

Mě atb posunuly menstruaci o tyden. Uz jsem taky vysilovala, co se děje :lol: ještě vydrzte, ona přijde :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 12:31
@Terezxx píše:
Mě atb posunuly menstruaci o tyden. Uz jsem taky vysilovala, co se děje :lol: ještě vydrzte, ona přijde :palec:

dobře dobře, a nasazovala jste pak prášky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 23:58
@Anonymní píše:
Ahojky, v tomto měsíci hned po ms jsem brala 10 dní antibiotika, beru taky antikoncepci a jak je známo tak atb snižuje učinost HA, ted jsem v 7 denní pauze kdy jsem včera nebo dnes měla dostat ms a stále nic přitom podbříšek mě bolí, ale stále nic jsem z toho docela v nervu, sex jsem sice měla ale tak jsme dávali opravdu pozor takže těhotenství by nemělo být možný, protože prášky beru zodpovědně, už dlouho docela, tak by asi otěhotnění nebylo možné hned a to bez spermii v pochvě, můj dotaz je ale takový, zda je možné že když byla snižená ta učinost jestli by to mohlo mít dopad i na menstruaci že třeba nedojde tedy ted ikdyž těhotná nebudu, je to vubec možné? Máte nějakou radu, nebo zkušenosti s tímto? Tohle bylo poprvé co jsem brala antibitika u antikoncepce, takže vubec nevím. Co třeba dělat když ms nedojde vůbec? nasadit normálně plato? děkují moc za všechny rady

Oživuji

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 3 inzeráty 24.12.16 11:46

Nasadila stejně jako pokaždé :mavam:

Lena9999
Povídálka 19 příspěvků 17.03.17 10:41
Triprim 200 + Lindynette 20

Ahoj. Prosím o radu. Antikoncepci Lindynette 20 beru již téměř 7 let. Minulý měsíc jsem dostala na zánět močových cest antibiotika Ofloxin 200. Ty jsem brala 10 dní. Po jejich dobrání (cca po 8 dnech) jsem měla opět podezření na zánět močových cest a tak jsem dostala antibiotika Triprim 200. Ty jsem však po třech dnech vysadila z důvodu negativního výsledků kultivace moči. Den po jejich dobrání nám s přítelem praskl kondom. Mohla bych být těhotná?

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 17.03.17 11:42

Atb přeci nemají nic společného s možností otěhotnět :nevim:

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 17.03.17 12:04

Ale tak všude se v letáčku píše, že snižují účinnost antikonecepce, a opravdu znám holky co v důsledku toho otěhotněly. Jaká je reálná šance v tvém případě - riziko je malé, ale asi to chtělo volat na gynekologii, zda si máš třeba vzít postinor nebo není třeba. Teď už zbývá jen čekat.

Veve79
Echt Kelišová 9289 příspěvků 17.03.17 12:07

@ka2ka Samozřejmě, že určitá antibiotika snižují účinnost antikoncepce.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 17.03.17 12:09
@Veve79 píše:
@ka2ka Samozřejmě, že určitá antibiotika snižují účinnost antikoncepce.

to ano ale určitě né u prasklého kondomu takže pokud jim praskl kondom tak ta šance na otěhotnění je jen antikoncepci bych nevěřila pokud bere atb :nevim:

Veve79
Echt Kelišová 9289 příspěvků 17.03.17 12:15
@ka2ka
@Lena9999 píše:
Ahoj. Prosím o radu. Antikoncepci Lindynette 20 beru již téměř 7 let. Minulý měsíc jsem dostala na zánět močových cest antibiotika Ofloxin 200. Ty jsem brala 10 dní. Po jejich dobrání (cca po 8 dnech) jsem měla opět podezření na zánět močových cest a tak jsem dostala antibiotika Triprim 200. Ty jsem však po třech dnech vysadila z důvodu negativního výsledků kultivace moči. Den po jejich dobrání nám s přítelem praskl kondom. Mohla bych být těhotná?
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama