HCG roste pomalu, mimoděložní?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.12.21 18:30

HCG roste pomalu, mimoděložní?

Ahoj,
musela jsem si založit účet, protože už připadám zoufalství.

Letos v únoru jsem vysadila antikoncepci a hned otěhotněla. Všechno šlo dobře, do screeningu v 1. trimestru, kde nám zjistili VVV a byl nám doporučen potrat. Ten jsem podstoupila v létě. Doktorka řekla, že není problém se po šestinedělí snažit znovu, tak jsme se snažili. V říjnu jsem měla takovou zvláštní menstruaci, ale nebrala jsem to v potaz. Když jsem ale měla mít ovulaci, měla jsem nesnesitelné křeče v podbřišku a druh, den jsem začala krvácet. Výsledek - mimoděložní těhotenství, laparoskopie, odebrán levý vejcovod.
Tak jsme si řekli, že tento rok nám nepřeje a odlozime to až na příští. Ale co se nestalo, teď jsem měla 8. den opožděnou menstruaci, tak jsem šla k doktorce, ta nic neviděla, ale stejně mě radši poslala na krev. V úterý jsem měla HCG 54, dnes, ve čtvrtek jen 73. Mělo by to vzrůst minimálně na dvojnásobek. Podle PM jsem v 5. - 6. týdnu. Pobolívá mě v pravém podbřišku a občas jako při menstruaci, ale to jsem četla, že se děje běžně. Nekrvácím ani nešpiním. Doktorka tam bude až v pondělí a já už to nějak nedávám. Myslíte, že to bude zase mimoděložní?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.12.21 19:00

Já takto měla biochemické těhotenství 2× za sebou a pak spontánní potrat v začátku. Hcg nerostlo a „těhotenství“ odešlo s opožděnou menstruací.. Držím palečky, ať to u tebe dopadne lépe, než u mě :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2378
2.12.21 19:13

Taky myslím, že teď to snad bude to biochemické. U mimoděložního mě nenapadá důvod, proč by HCG rostlo pomalu. A snad už máš to špatný vybraný. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55398
2.12.21 19:17

@Kamkam tak u mimoděložního je pomalý růst hCG naopak jedním ze základních ukazatelů.

Zakladatelko, těžko říct. Byla bych obezřetná, může to být cokoliv, od prosperujícího přes biochemické, bohužel i to mimoděložní. Ale pokud by to opravdu byl 5.-6.tt, je hCG dost málo. Nabrala bych zas s odstupem a hlídala to, nic moc víc teď nevymyslíte. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2378
2.12.21 19:20

@ugluk tak to se omlouvám za blud.
Přeju, ať to není další mimoděložní. Prece nemůže mít někdo takovou smůlu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 22:38

A myslíte, že by na ten pomalý růst mohla mít vliv únava? Mám dneska pátou noční a jak jsem pořád ve stresu, jak to dopadne, tak pořádně nespím ani přes ten den.

• Citovat
  • Nahlásit
55398
3.12.21 00:17

Ne, to s tím nesouvisí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
23.12.21 13:09

Může to být cokoliv prosperující zamkle těhu biochemické a i to. Mimodelozni bohužel. Na utz stále nic nevidět? Já měla při mimodeloznim v 7tt hcg pouze 93

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.12.21 13:19

@Ufinka87 na utz byla postupně vidět dutinka, ale nikdo nebyl schopný identifikovat, jestli to je těhotenství, nebo co… Každopádně na utz jsem byla naposledy minulý pátek, kdy viděla dutinku s „něčím“ a náznak pulzace. Ale furt neměla odvahu mi říct, že je to v pořádku. Takže mě poslala znovu na krev, v pátek bylo hCG 1400, v pondělí 2300. Na utz jdu až v pondělí. Ale prý to vypadá zatím dobře a podle hCG se dá vyloučit extrovka 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10971
23.12.21 15:40
@Katka1203 píše:
@Ufinka87 na utz byla postupně vidět dutinka, ale nikdo nebyl schopný identifikovat, jestli to je těhotenství, nebo co… Každopádně na utz jsem byla naposledy minulý pátek, kdy viděla dutinku s „něčím“ a náznak pulzace. Ale furt neměla odvahu mi říct, že je to v pořádku. Takže mě poslala znovu na krev, v pátek bylo hCG 1400, v pondělí 2300. Na utz jdu až v pondělí. Ale prý to vypadá zatím dobře a podle hCG se dá vyloučit extrovka 😊

Pri hcg 1400 fakt nemohla vidět náznak pulzace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.12.21 16:50

@karkarka 1. Neříkám, že to skutečně pulzace byla, vzhledem k tomu, když si ještě doktorka nemohla být jistá, jestli je to vážně těhotenství v děloze. Výsledky hCG ještě neměla. A za 2. Podle velikosti dutinky to odpovídalo týdnu, kdy už srdíčko začíná bít.
Takže ne, nebylo jisté, zda to byla pulzace, ale na druhou stranu taky mohla. hCG nemusí nutně vypovídat o stáří těhotenství. Jedna má hCG 1400, druhá může mít ve stejném týdnu a dnu dvojnásobek. Ale těhotenství je stejně staré a v určité době se vyvíjí určité věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
23.12.21 17:04
@Katka1203 píše:
@karkarka 1. Neříkám, že to skutečně pulzace byla, vzhledem k tomu, když si ještě doktorka nemohla být jistá, jestli je to vážně těhotenství v děloze. Výsledky hCG ještě neměla. A za 2. Podle velikosti dutinky to odpovídalo týdnu, kdy už srdíčko začíná bít.
Takže ne, nebylo jisté, zda to byla pulzace, ale na druhou stranu taky mohla. hCG nemusí nutně vypovídat o stáří těhotenství. Jedna má hCG 1400, druhá může mít ve stejném týdnu a dnu dvojnásobek. Ale těhotenství je stejně staré a v určité době se vyvíjí určité věci.

Ale srdce nebije v dutince, tam by uz musela videt embryo. A to by zmerila a rekla kolik ma milimetru. Podle tech mm by urcila stari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.12.21 17:15

Taky jsem psala, že v té dutince něco bylo vidět. Ale po tom všem, co se mi v posledních pár měsících stalo, mi nedokázala s jistotou nic říct. Pulzace to být mohla a nemusela. Viděla to tam doktorka a po dlouhém zaměření i já. Takže nebylo to prvním pohledem zřejmé, ale po nějakém zkoumání tam něco šlo vidět. Psala jsem náznak. Ne jasná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10971
23.12.21 17:23
@Katka1203 píše:
Taky jsem psala, že v té dutince něco bylo vidět. Ale po tom všem, co se mi v posledních pár měsících stalo, mi nedokázala s jistotou nic říct. Pulzace to být mohla a nemusela. Viděla to tam doktorka a po dlouhém zaměření i já. Takže nebylo to prvním pohledem zřejmé, ale po nějakém zkoumání tam něco šlo vidět. Psala jsem náznak. Ne jasná.

Znovu. Při hodnote hcg 1400 to být zadna pulzace nemohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.12.21 17:37

@karkarka tak jinak. Od jaké hodnoty hCG je podle vás vidět pulzace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat