Prodělaná Henochschenlainova purpura, rizika v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sonik.kub
Nováček 2 příspěvky 24.03.18 03:40
Henochschenlainova purpura

Ob­rý den,

Po­tře­bo­va­la bych se po­ra­dit. Na­jde se tu ně­kdo kdo pro­dě­lal v dět­ství he­no­chs­chen­la­i­no­va pur­pu­ru a má dě­ti? Ob­vod­ní lé­kař mě do­ce­la vy­dě­sil pro­to­že jsem ji ja­ko dí­tě pro­dě­la­la v do­ce­la hroz­ne for­mě. Ří­kal že v tě­ho­ten­ství můžu mít vel­ké pro­blémy. Je mi 32 a teď s part­ne­rem zkou­ší­me mi­min­ko. Na in­ter­ne­tu jsem zrov­na o tom­to té­ma­tu nic ne­na­šla (všu­de se pí­še jen o dě­tech) tak dou­fám že se tu ob­je­ví ně­kdo kdo ně­co ta­ko­vé­ho za­žil.

Moc dě­ku­ji za ja­kou­ko­li zku­še­nost.

Soňa

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 00:04

A ty ses z ní vyléčila? Většinou to je běh na dlouhou trať. U autoimunitních nemocí nemůžeš předvídat, jestli se zhorší nebo zlepší. Jsou studie, které ukazují, u jakých autoimun. nemocí těhotenství pomáhá a u kterých naopak škodí, ale musím říct, že jsem výjimka, co potvrzuje pravidlo. Mám autoimunitní nemoc a podle prognóz se mi měla zhoršit, ale jsem v 10tt a zatím ťukám, je to pořád na stejné úrovni jako před těhotenstvím. Aktuálně jsem tedy bez léčby. Ale myslím si, že když tě Dr. bude sledovat a začala bys mít jakékoliv příznaky purpury, tak když za ním půjdeš včas, myslím, že dítě zdárně donosíš, bude zdravé a ty po dobu těhotenství tu nemoc ukočíruješ. Horší je, že nikdo neví, co přijde, až se dítě narodí, většinou prorokujou výrazné zhoršení po porodu. Ale jestli dítě chceš, tak to riskni. Já chci tři děti a už dvakrát jsem to riskla (akorát že po prvním porodu u mě došlo k tak hroznýmu stavu, že jsem nebyla přes 3 měsíce schopná ani vstát z postele, natož se starat o mimčo, tak se modlím, že u druhýho to tak nebude).

Sonik.kub
Nováček 2 příspěvky 25.03.18 09:28

Já ji měla v 156 v nemocnici brala kortikoidy a po 2 měsících vymizela. Od té doby už jsem nic takového neměla a už je to 16 let.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 09:50

Jestli ti purpura vymizela po 2 měsících kortikoidů, tak to je úžasné, a tím pádem bych se vůbec nebála otěhotnět, evidentně dobře reaguješ na léčbu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46063 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 10:05
@Pucalkovic Amina píše:
A ty ses z ní vyléčila? Většinou to je běh na dlouhou trať. U autoimunitních nemocí nemůžeš předvídat, jestli se zhorší nebo zlepší. Jsou studie, které ukazují, u jakých autoimun. nemocí těhotenství pomáhá a u kterých naopak škodí, ale musím říct, že jsem výjimka, co potvrzuje pravidlo. Mám autoimunitní nemoc a podle prognóz se mi měla zhoršit, ale jsem v 10tt a zatím ťukám, je to pořád na stejné úrovni jako před těhotenstvím. Aktuálně jsem tedy bez léčby. Ale myslím si, že když tě Dr. bude sledovat a začala bys mít jakékoliv příznaky purpury, tak když za ním půjdeš včas, myslím, že dítě zdárně donosíš, bude zdravé a ty po dobu těhotenství tu nemoc ukočíruješ. Horší je, že nikdo neví, co přijde, až se dítě narodí, většinou prorokujou výrazné zhoršení po porodu. Ale jestli dítě chceš, tak to riskni. Já chci tři děti a už dvakrát jsem to riskla (akorát že po prvním porodu u mě došlo k tak hroznýmu stavu, že jsem nebyla přes 3 měsíce schopná ani vstát z postele, natož se starat o mimčo, tak se modlím, že u druhýho to tak nebude).

Henoch obvykle vymizi sam, jekd, po kotikoidech. Asi v 50procentech uz se vicekrat neobjevi. Nicmene v dospelosti se pak jiz vyskytne vyjimecne, vzacne. A nezanechava trvale nasledky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama