Hezká pleť - jak jí docílit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 10:37
Hezka pleť

Ahooj :kytka: mám dotaz :nevim: když jsem odlíčená tak jsem strašně bila, mastná a skoro všude pupínky ???? už si nevím rady co stim, nemáte někdo nějakou zkušenost? Strašně rada bych vylezla ven bez make-upu???? co zkusit jist betakaroten? Nemáte někdo s něčím zkušenost prosim?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21678 příspěvků 26.11.18 10:40

A kolik ti je a jak se o pleť staráš? Bílý je teď v zimě skoro každý, mě se třeba dělají pupínky po makeupu.
Základem je se o sebe hezky starat, hodně pít. Ale pokud máš třeba trvale silné akné. tak z toho dětskou prdelku hned tak neuděláš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 10:47

@pikola
Zase tak extra silne akné nemám… je mi 24… o pleť se starám ráno i večer, používám i čistič foreo a vyzkoušela jsem snad úplně všechno :zed:

terien
Extra třída :D 12150 příspěvků 26.11.18 10:50

Někdy s tím člověk nic neudělá i kdyby se na hlavu postavil. Mě pomáhá HA a pravidelná péče a každý měsíc kosmeticka.

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 26.11.18 10:59
@Anonymní píše:
Ahooj :kytka: mám dotaz :nevim: když jsem odlíčená tak jsem strašně bila, mastná a skoro všude pupínky ???? už si nevím rady co stim, nemáte někdo nějakou zkušenost? Strašně rada bych vylezla ven bez make-upu???? co zkusit jist betakaroten? Nemáte někdo s něčím zkušenost prosim?

Starat se o ni, kvalitní krémy bez chemie, odlicovat, používat dobrou kosmetiku, dobře jíst a spát. :nevim: Nicméně, pokud jsi člověk, co má přirozeně fakt špatnou pleť, asi neuděláš nic. Stejně jako jsem měla kamarádky, co prokalily 4 dny v týdnu, odličovač neznaly a pleť měly bez jediné chyby. Ale dobrá péče neuškodí nikomu

IvaX
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 26.11.18 11:06

Akné je i o tom, jak se stravuješ, jestli máš v pořádku hormony a ta kosmetika také. Já jsem teď přešla na přírodní kosmetiku a myslím, že je to lepší, ale já jsem i zlepšila jidlo, tak nevím co z tohto zabralo víc. Používám přípravky Siberica - pěna na odstranění make-upu a Saloos - květinová voda tea tree, najdi si stránky obou firem, mají tam hromadu přípravků, tak pro sebe určitě něco najdeš. Jinak ten Saloos si hodně chválila známá co má hodně citlivou a problematickou pleť.

terien
Extra třída :D 12150 příspěvků 26.11.18 11:12
@IvaX píše:
Akné je i o tom, jak se stravuješ, jestli máš v pořádku hormony a ta kosmetika také. Já jsem teď přešla na přírodní kosmetiku a myslím, že je to lepší, ale já jsem i zlepšila jidlo, tak nevím co z tohto zabralo víc. Používám přípravky Siberica - pěna na odstranění make-upu a Saloos - květinová voda tea tree, najdi si stránky obou firem, mají tam hromadu přípravků, tak pro sebe určitě něco najdeš. Jinak ten Saloos si hodně chválila známá co má hodně citlivou a problematickou pleť.

Saloos je super, jejich odličovací oleje jsou úžasný, ale třeba obličejové oleje mi nedělaly dobře, pleť se mi po nich zhoršila. Tak mám jenom ty odličovací.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9942 příspěvků 26.11.18 11:28

U mne zabrala strava. Cely zivot jsem mela mastnou plet ke sklony k akne. V 37 jsem najela na LC a ted mam plet vetsinu roku normalni a v zime vyslovene suchou, ze ji mazu pletovym olejickem, vsechno ostatni mi ta plet „vypije“ bez nejakeho efektu. :nevim:

malá_holka
Extra třída :D 13721 příspěvků 26.11.18 11:52

tak podle mě je důležitý jak ses na tom uvnitř, co jíš, pijes, jestli kouříš, bereš hafo prášků. až pak je podle mě péče a nějaký placaní x produktů na xicht to nazachrání. já používam celej žitvot obyc hnusnou mastnou niveu s ropou :lol: a miluju ji :mrgreen: ale mam suchou pleť, pocit mastnýho filmu mi děla dobře. odlicuju se jen mýdlem a teplou vodou.občas tonikum, peeling.maluju se skoro denně.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 26.11.18 11:56

1. vyhoď veškerou kosmetiku, která už má prošlou dobu trvanlivosti. Důkladně dezinfikuj štětce a houbičky. Alespoň jednou týdně. Je docela dobře možné, že si zanícenou pleť udržuje díky starým přípravkům a ne příliš čistému nářadí.

Bledá pleť je od od nedostatku pohybu venku a na sluníčku.

Mastná může může být od ledasčeho, od špatného životního režumu (spánej, pohyb, pití, strava), nebo třeba od přílišného množství kosmetkiky, přílišn dráždivé hygieny a příliš usilovného čištění, zejména pokud to odmasťuješ přípravky s alkohlem a kdoví čím.

Pupínky můžou být zapříčiněny hormonálně, ale také to může být důsledek zanícené pleti v důsledku přílišného množství nevhodných přípravků a nebo rovnou některá z dermatitid. Nebo to může být důsledek nerovnováhy mikrobiální ochrany tvé pleti.

Pokud se každý den líčíš a zkoušíš opravdu všechno, tak bych navrhovala měsíční detox.
Tedy čas, kdy budeš pleť jen co nejšetrněji čistit a hydratovat něčím hodně jemným a na večer to namažeš něčím šetrným a zkliňujícím. A mezi tím budeš chodit co nejvíc ven - alespoň hodinu denně strávíš venku, ideálně v lese, či parku. Bez ohledu na počasí - jen se když tak natřeš nějakým ochranným krémem, kdyby mrzlo.

A pokud vyleze alespoň trošku sluníčka, tak si prostě sedneš na 10 minut na balkon, nebo do parku a vystavíš se sluníčku. A zkusíš srovnat spánek, pití a budeš suplementovat vitamíny a minerály a jinak na ten obličej prostě nic víc dávat nebudeš.

Co na takový detox?

ráno - použít nějakou květovou či květinovou vodu - šalvějovou, nebo vilínovou, nanést na tamponek a očistit tím pleť. Klidně to udělej tak, že zaliješ lžíci sušené šalvěje hrnkem vroucí vody, pak to zceď a přidej do toho 3 lžíce jablečného octa. V lednici ti to vydrží tak 3 týdny.

Na to pak dej nějaký CC krém, který ti sjednotí barvu a bude zároveň pečovat o pleť. Víc ne, maximálně řasenku a rtěnku jedině pokud nemáš pupínky hlavně kolem úst a na bradě.

Zkus třeba tenhle https://www.notino.cz/…stmi-spf-30/

Má ovšem vysoký UV faktor, takže pokud se půjdeš léčit sluníčkem, tak je potřeba si obličej vyčistit.

V ideálním připadě nedávej ani ten CC krém, ale jen nějaký vysoce hydratační, zklidňující krém.

Večer - omyj se pomocí nějaké jemné čistící pěny, důkladně ji opláchni vodou, stáhni to pak ještě tou květovou či květinovou vodu a nakrémuj něčím zklidňujícím. Zkusila bych třeba od Vichy normaderm. Na ten čistící kartáček se prozatím vykašli, může tvou pleť zbytečně dráždit.

Proti mrazu pak používej nějaký hypoalergenní cold cream - třeba ten od Weledy.

Kup si nějakou směs vitamínů a minerálů, tak aby v tom byl zinek a vitamíny skupiny B.

tyhle nevypadají marně - ale klidně si kup obyčejný B-komplex a něco kde je zinek a selen.

https://www.pilulka.cz/…mplex-tbl-30
https://www.pilulka.cz/…eauty-tob-60?…
https://www.pilulka.cz/…0-tob-zdarma
https://www.pilulka.cz/…d-tob-100-20?…

Plus se snaž sníst denně 500 g zeleniny a ovoce (dohromady a můžou být z polovičky i vařené) a alespoň 30 g luštěnin (v uvařeném stavu) - klidně i jako pomazánku, nebo hummus, nebo třeba takové ty hrachové chipsy.

Zkus vydržet s takovouhle minimální detoxifikační péčí i když si z počátku budeš připadat ošklivá a málo nalíčená. Začni zhruba 10 dní před menstruací a první den se ránon vyfoť na denním světle. Počítej s tím, že během menstruace to bude ještě horší, ale pak se to zlepší. Po měsíci se pak vyfoť po ránu znovu a srovnej jak moc se pleť změnila.

Pokud to bude lepší, tak víš zhruba směr kterým se ubírat a můžeš zkusit pomalu přidávat další pečující přípravky a nebo líčidla- vždycky jednu věc za tři až čtyři dny, abys viděla, jestli na to pleť nereaguje zhoršením

Pokud to nezabere, najdi si někde nějakou kosmetičku se slušnějším rozhledem a co se dál sama vzdělává a neskončila prostě jen maturitou a pak si jede furt to samé a poraď se s ní.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34915 příspěvků 27.11.18 07:44

@Lenka_Hal :think: Není to věkem a hormonálními změnami po porodech? Taky jsem jako dvacítka měla pleť mnohem mastnější, než teď. A v období těhotenství a po porodu to bylo také něco jiného. :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34915 příspěvků 27.11.18 07:46
@Anonymní píše:
  • dostatek tekutin
  • pohyb na čerstvém vzduchu
  • vyhodit všechna čistidla a syntetické krémy, používat pouze přírodní
  • zkontrolovat hormonální profil, někdy můžeš jíst a žít sebezdravěji, ale pokud máš např. zvýšenou hladinu testosteronu, budeš samý pupínek
  • zdravá strava a životní styl, dostatek spánku
  • dostatek vitaminů, zejména skupiny B

:kytka: snad se pleť zlepší

IvaX
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 27.11.18 10:37

@terien jo jo každým sedí něco jiného, chce to vyzkoušet. Mě zase neseděl ten odličovací olej, tak mám místo něho tu pěnu, ale ta květinová voda je super a pro děti s atopákem mám koupelový olej s konopím a jsem spokojená ;)

MP Evik
Kecalka 171 příspěvků 27.11.18 11:01

Hele mně pomohlo začít se opravdu pořádně starat o pleť, přišla jsem na to až kolem 30…

Každé ráno a večer omyji pleť čistícím mlékem, dočistím tonikem, nanésu hydratační serum a krém, střídám s olejem. Večer navíc ještě před čistícím mlékem používám odlíčení hydrofilním olejem, takže čistění večer má 3 fáze.
Pokud používáš micerální vodu, tak ji vyhoď, nebo okamžitě začni oplachovat, pokud tak neděláš.
1× týdně používám čistící masku a 1× -2× týdně hydratační masku.
Dále 1× týdně nanáším šetrný peeling a cca 2× týdně dávám na noc krém s vitamínem C.
Vždy jsem měla mastnou pleť, plnou pupínků a tedy používala přípravky na mastnou a aknozní pleť, zjistila jsem, že mi to vůbec nesedí, naopak to pleť deprimuje. Takže čistící krém i tonikum mám na normální/citlivou pleť a hodně hydratuji, jak serem a krémem, tak kvalitním pitným režimem.
Dále jsem začala používat na den krém s SPF, díky tomu se mi pigmentové skvrnky na nose zredukovali na minimum.
Před tím jsem používala jen krém a čistící krém, se kterým jsem se i odličivala,ale pleť jsem měla hroznou. Po zavedení výše popsané rutiny, mám pleť krásnou a čistou, až na 1-2 pupínky kolem menstruace a ještě to není pravidlo…

Tuto rutinu začal dělat i muž, zmizelo mu 90% problémů s pletí a to hodně trpěl.
Plus hodně piju čistou vodu.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9942 příspěvků 27.11.18 11:01
@Tiger-lily píše:
@Lenka_Hal :think: Není to věkem a hormonálními změnami po porodech? Taky jsem jako dvacítka měla pleť mnohem mastnější, než teď. A v období těhotenství a po porodu to bylo také něco jiného. :think:

Neni:) V 37 bylo druhe davno doma a treti daleko, hormonalni zmeny nastaly, ale prave hned po zmene stravy. Nekecam, behem mesice!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama