Hezká pleť - jak jí docílit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 10:37
Hezka pleť

Ahooj :kytka: mám dotaz :nevim: když jsem odlíčená tak jsem strašně bila, mastná a skoro všude pupínky ???? už si nevím rady co stim, nemáte někdo nějakou zkušenost? Strašně rada bych vylezla ven bez make-upu???? co zkusit jist betakaroten? Nemáte někdo s něčím zkušenost prosim?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19673 příspěvků 26.11.18 10:40

A kolik ti je a jak se o pleť staráš? Bílý je teď v zimě skoro každý, mě se třeba dělají pupínky po makeupu.
Základem je se o sebe hezky starat, hodně pít. Ale pokud máš třeba trvale silné akné. tak z toho dětskou prdelku hned tak neuděláš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 10:47

@pikola
Zase tak extra silne akné nemám… je mi 24… o pleť se starám ráno i večer, používám i čistič foreo a vyzkoušela jsem snad úplně všechno :zed:

terien
Echt Kelišová 8955 příspěvků 26.11.18 10:50

Někdy s tím člověk nic neudělá i kdyby se na hlavu postavil. Mě pomáhá HA a pravidelná péče a každý měsíc kosmeticka.

Lalelale
Závislačka 3110 příspěvků 26.11.18 10:59
@Anonymní píše:
Ahooj :kytka: mám dotaz :nevim: když jsem odlíčená tak jsem strašně bila, mastná a skoro všude pupínky ???? už si nevím rady co stim, nemáte někdo nějakou zkušenost? Strašně rada bych vylezla ven bez make-upu???? co zkusit jist betakaroten? Nemáte někdo s něčím zkušenost prosim?

Starat se o ni, kvalitní krémy bez chemie, odlicovat, používat dobrou kosmetiku, dobře jíst a spát. :nevim: Nicméně, pokud jsi člověk, co má přirozeně fakt špatnou pleť, asi neuděláš nic. Stejně jako jsem měla kamarádky, co prokalily 4 dny v týdnu, odličovač neznaly a pleť měly bez jediné chyby. Ale dobrá péče neuškodí nikomu

IvaX
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 26.11.18 11:06

Akné je i o tom, jak se stravuješ, jestli máš v pořádku hormony a ta kosmetika také. Já jsem teď přešla na přírodní kosmetiku a myslím, že je to lepší, ale já jsem i zlepšila jidlo, tak nevím co z tohto zabralo víc. Používám přípravky Siberica - pěna na odstranění make-upu a Saloos - květinová voda tea tree, najdi si stránky obou firem, mají tam hromadu přípravků, tak pro sebe určitě něco najdeš. Jinak ten Saloos si hodně chválila známá co má hodně citlivou a problematickou­ pleť.

terien
Echt Kelišová 8955 příspěvků 26.11.18 11:12
@IvaX píše:
Akné je i o tom, jak se stravuješ, jestli máš v pořádku hormony a ta kosmetika také. Já jsem teď přešla na přírodní kosmetiku a myslím, že je to lepší, ale já jsem i zlepšila jidlo, tak nevím co z tohto zabralo víc. Používám přípravky Siberica - pěna na odstranění make-upu a Saloos - květinová voda tea tree, najdi si stránky obou firem, mají tam hromadu přípravků, tak pro sebe určitě něco najdeš. Jinak ten Saloos si hodně chválila známá co má hodně citlivou a problematickou pleť.

Saloos je super, jejich odličovací oleje jsou úžasný, ale třeba obličejové oleje mi nedělaly dobře, pleť se mi po nich zhoršila. Tak mám jenom ty odličovací.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6224 příspěvků 26.11.18 11:28

U mne zabrala strava. Cely zivot jsem mela mastnou plet ke sklony k akne. V 37 jsem najela na LC a ted mam plet vetsinu roku normalni a v zime vyslovene suchou, ze ji mazu pletovym olejickem, vsechno ostatni mi ta plet „vypije“ bez nejakeho efektu. :nevim:

malá_holka
Kelišová 6085 příspěvků 26.11.18 11:52

tak podle mě je důležitý jak ses na tom uvnitř, co jíš, pijes, jestli kouříš, bereš hafo prášků. až pak je podle mě péče a nějaký placaní x produktů na xicht to nazachrání. já používam celej žitvot obyc hnusnou mastnou niveu s ropou :lol: a miluju ji :mrgreen: ale mam suchou pleť, pocit mastnýho filmu mi děla dobře. odlicuju se jen mýdlem a teplou vodou.občas tonikum, peeling.maluju se skoro denně.

Ou
Kelišová 5816 příspěvků 26.11.18 11:56

1. vyhoď veškerou kosmetiku, která už má prošlou dobu trvanlivosti. Důkladně dezinfikuj štětce a houbičky. Alespoň jednou týdně. Je docela dobře možné, že si zanícenou pleť udržuje díky starým přípravkům a ne příliš čistému nářadí.

Bledá pleť je od od nedostatku pohybu venku a na sluníčku.

Mastná může může být od ledasčeho, od špatného životního režumu (spánej, pohyb, pití, strava), nebo třeba od přílišného množství kosmetkiky, přílišn dráždivé hygieny a příliš usilovného čištění, zejména pokud to odmasťuješ přípravky s alkohlem a kdoví čím.

Pupínky můžou být zapříčiněny hormonálně, ale také to může být důsledek zanícené pleti v důsledku přílišného množství nevhodných přípravků a nebo rovnou některá z dermatitid. Nebo to může být důsledek nerovnováhy mikrobiální ochrany tvé pleti.

Pokud se každý den líčíš a zkoušíš opravdu všechno, tak bych navrhovala měsíční detox.
Tedy čas, kdy budeš pleť jen co nejšetrněji čistit a hydratovat něčím hodně jemným a na večer to namažeš něčím šetrným a zkliňujícím. A mezi tím budeš chodit co nejvíc ven - alespoň hodinu denně strávíš venku, ideálně v lese, či parku. Bez ohledu na počasí - jen se když tak natřeš nějakým ochranným krémem, kdyby mrzlo.

A pokud vyleze alespoň trošku sluníčka, tak si prostě sedneš na 10 minut na balkon, nebo do parku a vystavíš se sluníčku. A zkusíš srovnat spánek, pití a budeš suplementovat vitamíny a minerály a jinak na ten obličej prostě nic víc dávat nebudeš.

Co na takový detox?

ráno - použít nějakou květovou či květinovou vodu - šalvějovou, nebo vilínovou, nanést na tamponek a očistit tím pleť. Klidně to udělej tak, že zaliješ lžíci sušené šalvěje hrnkem vroucí vody, pak to zceď a přidej do toho 3 lžíce jablečného octa. V lednici ti to vydrží tak 3 týdny.

Na to pak dej nějaký CC krém, který ti sjednotí barvu a bude zároveň pečovat o pleť. Víc ne, maximálně řasenku a rtěnku jedině pokud nemáš pupínky hlavně kolem úst a na bradě.

Zkus třeba tenhle https://www.notino.cz/…stmi-spf-30/

Má ovšem vysoký UV faktor, takže pokud se půjdeš léčit sluníčkem, tak je potřeba si obličej vyčistit.

V ideálním připadě nedávej ani ten CC krém, ale jen nějaký vysoce hydratační, zklidňující krém.

Večer - omyj se pomocí nějaké jemné čistící pěny, důkladně ji opláchni vodou, stáhni to pak ještě tou květovou či květinovou vodu a nakrémuj něčím zklidňujícím. Zkusila bych třeba od Vichy normaderm. Na ten čistící kartáček se prozatím vykašli, může tvou pleť zbytečně dráždit.

Proti mrazu pak používej nějaký hypoalergenní cold cream - třeba ten od Weledy.

Kup si nějakou směs vitamínů a minerálů, tak aby v tom byl zinek a vitamíny skupiny B.

tyhle nevypadají marně - ale klidně si kup obyčejný B-komplex a něco kde je zinek a selen.

https://www.pilulka.cz/…mplex-tbl-30
https://www.pilulka.cz/…eauty-tob-60?…
https://www.pilulka.cz/…0-tob-zdarma
https://www.pilulka.cz/…d-tob-100-20?…

Plus se snaž sníst denně 500 g zeleniny a ovoce (dohromady a můžou být z polovičky i vařené) a alespoň 30 g luštěnin (v uvařeném stavu) - klidně i jako pomazánku, nebo hummus, nebo třeba takové ty hrachové chipsy.

Zkus vydržet s takovouhle minimální detoxifikační péčí i když si z počátku budeš připadat ošklivá a málo nalíčená. Začni zhruba 10 dní před menstruací a první den se ránon vyfoť na denním světle. Počítej s tím, že během menstruace to bude ještě horší, ale pak se to zlepší. Po měsíci se pak vyfoť po ránu znovu a srovnej jak moc se pleť změnila.

Pokud to bude lepší, tak víš zhruba směr kterým se ubírat a můžeš zkusit pomalu přidávat další pečující přípravky a nebo líčidla- vždycky jednu věc za tři až čtyři dny, abys viděla, jestli na to pleť nereaguje zhoršením

Pokud to nezabere, najdi si někde nějakou kosmetičku se slušnějším rozhledem a co se dál sama vzdělává a neskončila prostě jen maturitou a pak si jede furt to samé a poraď se s ní.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 27.11.18 07:44

@Lenka_Hal :think: Není to věkem a hormonálními změnami po porodech? Taky jsem jako dvacítka měla pleť mnohem mastnější, než teď. A v období těhotenství a po porodu to bylo také něco jiného. :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 27.11.18 07:46
@Anonymní píše:
  • dostatek tekutin
  • pohyb na čerstvém vzduchu
  • vyhodit všechna čistidla a syntetické krémy, používat pouze přírodní
  • zkontrolovat hormonální profil, někdy můžeš jíst a žít sebezdravěji, ale pokud máš např. zvýšenou hladinu testosteronu, budeš samý pupínek
  • zdravá strava a životní styl, dostatek spánku
  • dostatek vitaminů, zejména skupiny B

:kytka: snad se pleť zlepší

IvaX
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 27.11.18 10:37

@terien jo jo každým sedí něco jiného, chce to vyzkoušet. Mě zase neseděl ten odličovací olej, tak mám místo něho tu pěnu, ale ta květinová voda je super a pro děti s atopákem mám koupelový olej s konopím a jsem spokojená ;)

MP Evik
Kecalka 126 příspěvků 27.11.18 11:01

Hele mně pomohlo začít se opravdu pořádně starat o pleť, přišla jsem na to až kolem 30…

Každé ráno a večer omyji pleť čistícím mlékem, dočistím tonikem, nanésu hydratační serum a krém, střídám s olejem. Večer navíc ještě před čistícím mlékem používám odlíčení hydrofilním olejem, takže čistění večer má 3 fáze.
Pokud používáš micerální vodu, tak ji vyhoď, nebo okamžitě začni oplachovat, pokud tak neděláš.
1× týdně používám čistící masku a 1× -2× týdně hydratační masku.
Dále 1× týdně nanáším šetrný peeling a cca 2× týdně dávám na noc krém s vitamínem C.
Vždy jsem měla mastnou pleť, plnou pupínků a tedy používala přípravky na mastnou a aknozní pleť, zjistila jsem, že mi to vůbec nesedí, naopak to pleť deprimuje. Takže čistící krém i tonikum mám na normální/citlivou pleť a hodně hydratuji, jak serem a krémem, tak kvalitním pitným režimem.
Dále jsem začala používat na den krém s SPF, díky tomu se mi pigmentové skvrnky na nose zredukovali na minimum.
Před tím jsem používala jen krém a čistící krém, se kterým jsem se i odličivala,ale pleť jsem měla hroznou. Po zavedení výše popsané rutiny, mám pleť krásnou a čistou, až na 1-2 pupínky kolem menstruace a ještě to není pravidlo…

Tuto rutinu začal dělat i muž, zmizelo mu 90% problémů s pletí a to hodně trpěl.
Plus hodně piju čistou vodu.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6224 příspěvků 27.11.18 11:01
@Tiger-lily píše:
@Lenka_Hal :think: Není to věkem a hormonálními změnami po porodech? Taky jsem jako dvacítka měla pleť mnohem mastnější, než teď. A v období těhotenství a po porodu to bylo také něco jiného. :think:

Neni:) V 37 bylo druhe davno doma a treti daleko, hormonalni zmeny nastaly, ale prave hned po zmene stravy. Nekecam, behem mesice!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >