Hladovějící kojenec
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
- Citovat
- Upravit
Díky moc všem za rady. Zkusím navrhnout tu laktační poradkyni. Jednu už zkraje kojení měla (kvůli odbourání kloboučků) a myslím, že na ní by mohla dát. Přece jen to není radikální „nacpi ji UM nebo umře“ ale je to určitě lepší, než čekat do ledna… Otázka je, jestli i ta LP případně řekne, ať přidá příkrmy nebo UM nebo cokoliv, nebo jí bude přesvědčovat že mléko je a tahat z ní peníze další a další návštěvou (to jsem četla v jiných diskuzích…) no uvidíme.
- Citovat
- Upravit
A to dítě je zdravotně ok? Nerostou zuby, Kiss syndrom, intolerance laktózy, bolesti břicha, kolika… Milión dalších možností. Jak jste přišli na to, že má hlad?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Díky moc všem za rady. Zkusím navrhnout tu laktační poradkyni. Jednu už zkraje kojení měla (kvůli odbourání kloboučků) a myslím, že na ní by mohla dát. Přece jen to není radikální „nacpi ji UM nebo umře“ ale je to určitě lepší, než čekat do ledna… Otázka je, jestli i ta LP případně řekne, ať přidá příkrmy nebo UM nebo cokoliv, nebo jí bude přesvědčovat že mléko je a tahat z ní peníze další a další návštěvou (to jsem četla v jiných diskuzích…) no uvidíme.
Vis, z prvniho prispevku nejak nemam pocit, ze byste byly dobre kamaradky. Pises o ni tak nejak s despektem. Je to tezky, jestli vsichni z jejiho okoli preferuji pristup „klidne UM“ a jeste do ni husti tchyne, jak mleko nestaci… Je mi ji az lito.
Protoze to, ze „mleko nestaci“ se deje opravdu vyjimecne.
V tom prvnim prispevku to beres jako uplne hotovou vec, ze ona holcicku drzi hlady.
Ale jak uz tu od vic lidi padlo, on to vubec nemusi byt hlad.
Hledala bych jiny problem, a v tom vam ta laktacni, pokud je zkusena, urcite dokaze pomoci ci nasmerovat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@xsaleen píše:
A to dítě je zdravotně ok? Nerostou zuby, Kiss syndrom, intolerance laktózy, bolesti břicha, kolika… Milión dalších možností. Jak jste přišli na to, že má hlad?
Ano, zdravotně by mělo být OK. Do tří měsíců přibírala, žádné problémy, žádné prdy a pak prý přišel nějaký bojkot kojení a teď dva měsíce v noci chce kojit co půl hodiny-hodinu a přes den vydrží bez kojení nejdéle hodinu a půl. Za dva a půl měsíce (nevím přesně teď kdy byly ty kontroly, přeci jen to není moje dítě) přibralo ani ne kilo.
- Citovat
- Upravit
@Lucie_Sx píše:
Vis, z prvniho prispevku nejak nemam pocit, ze byste byly dobre kamaradky. Pises o ni tak nejak s despektem. Je to tezky, jestli vsichni z jejiho okoli preferuji pristup „klidne UM“ a jeste do ni husti tchyne, jak mleko nestaci… Je mi ji az lito.
Protoze to, ze „mleko nestaci“ se deje opravdu vyjimecne.
V tom prvnim prispevku to beres jako uplne hotovou vec, ze ona holcicku drzi hlady.
Ale jak uz tu od vic lidi padlo, on to vubec nemusi byt hlad.
Hledala bych jiny problem, a v tom vam ta laktacni, pokud je zkusena, urcite dokaze pomoci ci nasmerovat.
No, tak nějak jsem se snažila psát bez emocí a takhle to vyznělo. Ale když u nás byla asi před týdnem a viděla jsem jak půlroční dítě vypadá jako několikaměsíční, kojí se co hodinu a půl.. kňourá před i po kojení, trhá sebou u kojení… a do toho posloucháš že se vůbec nevyspí, protože prostě chce kojit co půl hodinu a že moc nepřibírá (to ještě říkala že má určitě přes 7 kilo a mlžila s váhou, ale stejně už dobře věděla že to není ono). Na každou radu (půjčím ti odsávačku a váhu, chceš si odsypat trochu kaše, zkus banán nepřemýšlela jsi o tomhle) přilétla pohotová odpověď proč ne - většinou proto, že to likviduje kojení a že kdyby to zkusila tak se malá nenávratně odstaví a bude to „konec světa“. Tak jsem to nechala být, kdo chce kam pomozme mu tam…
Pak mi volal její manžel, že má malá sotva přes 6 kilo a že už dostali vynadáno od doktorky, řekla jim co mají dělat a ona řekla že nic z toho dělat nebude… a že neví co má dělat, protože ji nosil půlku noci řvoucí a myslí si, že to dítě řve hlady a nemá mu jak pomoct protože se jeho žena zoufale brání přidat na příkrmech/kaši/UM prostě to co řekla doktorka. Není to o tom, že by to byl nějaký spurt (mimochodem za ten měsíc a půl nevyrostla ani o cm), který by trval týden nebo dva. Tohle už je více než přes měsíc.
Já osobně to nechápu. Mně dítě přibíralo jako divé (to co má teď v půl roce kamarádky dcera, měla moje ve dvou měsících - podobné porodní váhy) a stejně když plakala tak jsem se bála, jestli náhodou nemá hlad.
Vím, že jsi fakt velká propagátorka kojení… Ale opravdu si myslíš, že za dva a půl měsíce přibrat sotva kilo a dítě prořve celou noc a kojí se skoro furt je v pohodě a mléko v pohodě stačí?
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:Vím, že jsi fakt velká propagátorka kojení… Ale opravdu si myslíš, že za dva a půl měsíce přibrat sotva kilo a dítě prořve celou noc a kojí se skoro furt je v pohodě a mléko v pohodě stačí?
Já fakt nevím.
Proto píšu, že první krok zkušená laktační poradkyně, druhý kontrola zdravotního stavu doktorkou, třetí navýšení příkrmů tak, aby to s tím zdravým přístupem bylo ok.
Jestli je ta laktační dobrá, tak bude vědět.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pokud si otec myslí, že má malá hlad, ať ji nakrmí. Je to i jeho dítko.
Tady nastává asi kámen úrazu, že neví jak. Chlapi se většinou moc ke krmení děti nehrnou, tak bych mu doporučila pro začátek banán a škrabat lžičkou…
Rozhodně by se měl ozvat a aktivně zapojit, přece nebude doma hledět na hladné děcko.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jinak ještě jedna věc, když člověk porodí miminko a chce pro něj to nejlepší, tak ten směr „biomatka“ se sám nabízí, zvlášť u žen, které jsou orientované víc na přírodu, zdraví a tak. A když žena objeví, co všechno se dá a má dělat jinak (a pro dítě je to určitě dobře), tak se do toho často zažere tak, že to zezačátku až přehání.
Je to stejné, jako když se někdo zažere třeba do hubnutí, běhání a tak.
Ono se to zase srovná na nějakou normální míru, ale je fajn toho člověka kvůli tomu neodepisovat, nedělá to schválně.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lucie_Sx to je sice fajn ale pokud dítě opravdu má hlad a nedostatečnou výživu může to na něm zanechat nezvratné zmeny
- Citovat
- Upravit
@vendulaaa píše:
Pokud si otec myslí, že má malá hlad, ať ji nakrmí. Je to i jeho dítko.
Tady nastává asi kámen úrazu, že neví jak. Chlapi se většinou moc ke krmení děti nehrnou, tak bych mu doporučila pro začátek banán a škrabat lžičkou…
Rozhodně by se měl ozvat a aktivně zapojit, přece nebude doma hledět na hladné děcko.
Tak on by se na tom měl se ženou prvořadě domluvit, jinak je to vykopání válečné sekyry a to se pak bude blbě napravovat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@ludmilaadamkova píše:
@Lucie_Sx to je sice fajn ale pokud dítě opravdu má hlad a nedostatečnou výživu může to na něm zanechat nezvratné zmeny
Tak snad píšu jasně, že první je pozvat laktační poradkyni a druhé zkontrolovat komplexně zdravotní stav pediatričkou. Ono vůbec mít hlad nemusí, může to být jiný problém, a ten je potřeba najít.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lucie_Sx myslím, že už se domlouval dost a domluva asi není možná. Je stejně rodič jako ona, má právo a hlavně povinnost dítě nakrmit.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Podle mě je nejjednodušší řešení zkusit jestli má hlad. Tudíž nabídnout láhev/kaši/příkrm. Je to půlroční dítě, ne novorozenec, aby se člověk bál, že si zkazí techniku kojení. Pokud dítě lékařka prohlédla a usoudila, že má přikrmovat z důvodu neprospívání, tak tím spíš.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A co ona s ditetem dela, kdyz ji porad rve?
Rve mu prso a ma na pul hodky klid? A pak znova a znova?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Asi mi to budeš věřit ještě o něco míň, když ti řeknu že vím jaký přesně měla porod a jaká má prsa… Nevěděla jsem, co myslela tím, že má ploché bradavky a co to jsou kloboučky. No tak mi to ukázala…
Jsme kamarádky skoro 20 let, 2 roky jsme spolu bydlely (v zahraničí i v ČR) a máme dcery necelé 4 měsíce od sebe. Takže ano, vím toho opravdu hodně. Řešila to se mnou, ale pak začala prostě mlžit s váhou.
Každopádně díky moc za tipy. Něco z toho zkusím použít. Ale nemyslím si, že dvě kila za půl roku je OK přírustek…