Hladovějící kojenec
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Anonymní píše:
Ahoj,Dostala jsem se do prekérní situace. Kamarádka má 6ti měsíční mimčo, které neprospívá. Dokonce už se to nelíbí ani její super alternativní pediatře, ke které jezdí celkem daleko (je známá tím, že nenutí očkovat a tak podobně). Při porodu měla holčička 4.130 g. Na šestiměsíční prohlídce vážila 6.160g. To, že moc nepřibírá jsem věděla, ale kamarádka mi celkem mlžila, že je to vlastně v pohodě a holčička je prostě jenom drobná (tvrdila mi, že už má přes 7kg a tak).
Problém je v tom, že si absolutně nenechá od nikoho poradit. Všichni jsou blbci co tomu nerozumí. Pediatra jede jen podle tabulek, máma má zastaralé informace a manžel je přece chlap. Vždyť ona kojí na požádání, tak mimčo nemůže mít hlad. Nicméně poslední dva měsíce mimčo řve celou noc, kojí jí co půl hodiny až hodinu, když se opravdu poštěstí, tak jednou za noc usne na dvě hodiny. Příkrmy po velkém přesvědčování začala dávat po pátém měsíci - pouze zeleninu, jednou denně, několik lžiček. Na všechno ostatní má prý ještě dost času, kaše jsou zbytečné sacharidy a když jí manžel navrhnul, že zajede pro UM, tak ho poslala někam s tím, že mléka má přece dost a že tomu nerozumí. Takže suma sumárum, dítě prostě „trápí“ hlady, i když asi ne úmyslně.
Její manžel (také můj dobrý kamarád) mi dnes ráno volal, celý zoufalý, že se v noci zase snažil uspat pravděpodobně hladové dítě a že už se na to nemůže dívat a neví co s tím. On s ní nehne, mamka s ní nehne, tchyně už vůbec ne. Je naprosto propadlá kojícímu fanatismu a odmítá přijmout fakt, že její mléko nestačí. Poprosil tedy mě (mám o pár měsíců starší mimčo), jestli bych s ní nemohla nějak zkusit promluvit a vysvětlit jí, že takhle to přece nejde.
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nezažil něco podobného a nemohl mi poradit, jak se zachovat a jak kamarádce pomoct? Třeba někdo, kdo si také myslel, že dělá to nejlepší a bylo to přesně naopak - co Vám pomohlo otevřít oči?
Prosím o zachování anonymu - nepíšu o sobě.
Dám ti radu, i když rady starších - matek a tchýní - nebývají žádané a vítané. NEMONTUJ SE DO TOHO! Sice nevěřím tomu, že je tvůj příběh pravdivý, na to máš přílišné vědomosti o životě a o tom co říká kamarádka, co doktoři atd. Takže si myslím, že kecáš. Ale dobře. Necpi se do toho. K ničemu to nebude a přijdeš o kamarádku.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@inkakřivák píše:
Dám ti radu, i když rady starších - matek a tchýní - nebývají žádané a vítané. NEMONTUJ SE DO TOHO! Sice nevěřím tomu, že je tvůj příběh pravdivý, na to máš přílišné vědomosti o životě a o tom co říká kamarádka, co doktoři atd. Takže si myslím, že kecáš. Ale dobře. Necpi se do toho. K ničemu to nebude a přijdeš o kamarádku.
Naprosto souhlasím. Se vším ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit