Reklama

Hodící se jména pro sourozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 09:40
Hodící se jména pro sourozence

Jdu pro radu. Netrváme úplně na tom, aby měly děti podobná jména, ale zase mi přijde divné, aby bylo každé z jiného soudku. Když starší syn má jméno končící na „áš“, nepřijde vám „mimo“ dát mladšímu sourozenci jméno Antonín? Nebo raději také zvolit jméno končící na „áš“? Nám se k sobě zdrobnělinami tahle jména hodně líbí, ale nevíme no. Jak moc řešíte, aby měly děti podobná jména? A jak říkat staršímu Antonínovi, třeba v pubertě nebo v dospělosti? Normálně Tondo? :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

divine woman
Echt Kelišová 8384 příspěvků 09.09.18 09:44

Bože, ty máš starosti. Řešila jsem pouze, aby se jméno hodilo k příjmení. A můžeš mu říkat Toniáš :mrgreen: Náhodou Antonín je moc hezké jméno. Tonda, Toník, Toníček, Tony… nebo Antonín, topič elektrárenský.

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 09.09.18 09:44

Neresim vubec. Ted mame dvouleteho Tondu, Tonika, Tonicka, Tonina kdyz zlobi.. v dospeosti mozna od kaamaradu Tony…a sourozenec se mu narodi v unoru, absolutne nepremyslim nad tim aby to pasovalo k Tonikovi. Vypada to zatim na Filipa nebo Amalku.
Nemela bych problen se jmenem koncicim na áš, akorat tech Matyasu, Jonášu, Mikulášu, Tadeasu je kolem me asi milion az se mi prestaly libit, tak nic :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.09.18 v 09:46

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 09.09.18 09:45

Nikdy mi neprislo dulezite, aby k sobe jmena sourozencu pasovaly :nevim: Dala jsem jmena co se mi proste libila… jedine by mi asi prislo divne, kdyby jedno dite melo moderni cizi jmeno a druhe dite klasicke az archaicke… napr. Vanesa a Frantisek …

PaníBovaryová
Závislačka 3878 příspěvků 09.09.18 09:45

Ano, Tonda, Tonik, Tonku :) na nejake koncovky bych se neohlizela - hlavne abyste nemeli treba ceske x zahranicni Bretislav a Kevin, treba :D

Verunecka289
Závislačka 3325 příspěvků 09.09.18 09:45

Tohle jsme vůbec neřešili. Jména jsme vybírali podle toho, jestli se nám líbí, ne jestli se k sobě hodí :nevim: ;)

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 09.09.18 09:46
@Anonymní píše:
Jdu pro radu. Netrváme úplně na tom, aby měly děti podobná jména, ale zase mi přijde divné, aby bylo každé z jiného soudku. Když starší syn má jméno končící na „áš“, nepřijde vám „mimo“ dát mladšímu sourozenci jméno Antonín? Nebo raději také zvolit jméno končící na „áš“? Nám se k sobě zdrobnělinami tahle jména hodně líbí, ale nevíme no. Jak moc řešíte, aby měly děti podobná jména? A jak říkat staršímu Antonínovi, třeba v pubertě nebo v dospělosti? Normálně Tondo? :mrgreen:

Dlaal bych jméno, co se mi líbí. Jména dětí nejsou básnička, aby se musela rýmovat. A pořád dohromady nebudou. Treba budou žít každý na jiném konci republiky :roll:

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 09.09.18 09:47
@PaníBovaryová píše:
Ano, Tonda, Tonik, Tonku :) na nejake koncovky bych se neohlizela - hlavne abyste nemeli treba ceske x zahranicni Bretislav a Kevin, treba :D

Moje kamarádka má kluky - jeden typicky české jméno po dědovi a druhé hodně cizokrajné. No a?

Karleon
Kelišová 5290 příspěvků 09.09.18 09:47

Já jsem to řešila jen částečně, starší dceru oslovujeme Leo, takže jsem vyloučila mou vysněnou Elu a vymýšleli jsme jméno, které naopak není tolik podobné. Jedna má jméno dávané spíš zřídka, druhá naopak jedno hodně dávané, každé zní jinak, začíná jiným písmenem a má i jiný původ.

Loll
Závislačka 2924 příspěvků 09.09.18 09:48

Taky mi přijde ujeté o tomto přemýšlet. Možná bych se v pubertě i styděla, kdybych se jmenovala Jana, jedna sestra Hana a třetí Anna, ťukala bych si na čelo. Vyber jméno, které se ti líbí. Antonín je super volba! :mavam:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 09.09.18 09:51

Proc by se jako mela k sobe hodit jmena deti ? 8o Nechapu mysleni nektetych rodicu :think:

K92
Kecalka 161 příspěvků 09.09.18 09:52

Příbuzná má dvě dcery a obě jména jim konči na -álie, zdrobnělina končí u obou na -álko … pořád si to pleteme, protože to zní hodně podobně, babičky na to nadavaj porad. Takze bych se shodné koncovce naopak vyhnula. Spíš je fajn aby jména byla podobná stylem. Např. By bylo divné, aby byl jeden Přemysl a druhý třeba Matthias.
Jinak Antonín je moc krásné jméno, určitě ho dejte :) .

verujan
Kecalka 170 příspěvků 09.09.18 09:52

Taky bych vůbec neřešila, Antonín je pěkné jméno - malý Toník, Toníček, v pubertě Tony a dospělý Antonín.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 09.09.18 09:58

Vubec jsem neresila pri vybirani jmen jmena sourozencu. Pouze jsem chtela, aby se jmena hodila k prijmeni. Jako bylo by asi divny mit jednoho Dennise a druhyho treba Vladislava, ale co je komu do toho… :nevim:

BloomingGorgeous
Závislačka 2768 příspěvků 09.09.18 10:02

Libi se mi, kdyz jsou podobna typove (tedy ne Josefina a Elly), ale rymovat se nemusi :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >