Jsem těhotná a neznám otce

Anonymní
5.6.20 17:17

Holky poraďte, jsem těhotná

Ahoj, stala se mi taková věc, zhruba před měsícem jsem se vyspala s neznámým klukem, mám na něj jen tel. No a nějakým nedopatřením jsem v 7tt. Vůbec nevím, co dělat. Ze začátku jsem se na dítě těšila, četla jsem snad všechny těhu diskuze, články, videa…atd. Ale poté, co jsem to oznámila mámě (mě je 29, sama bez přítele), její první reakce byla jestli si to chci nechat, že to sama nezvládnu finančně.. a pořád do mě hustí, ať jdu na interupci. Už o tom uvažuju, ale zase mám slabou chvilku a chci si dítě nechat. Jenom prostě nevím, jak to všechno sama zvládnu finančně. Holky prosím máte některá podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi. N

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30000
5.6.20 17:21

Záleží, jak jsi zabezpečená. Abys měla nárok na sociální dávky, musíš mít otce v RL a určené alimenty. Pokud máš dostatečně velkou rezervu, abys vyšla jen s rodičovský příspěvkem a přídavkem na dítě(tam to nevadí) tak směle do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16910
5.6.20 17:24

No tak asi záleží jaké máš možnosti. Věk na to máš, ale kladla bych si otázku, jestli mam kde bydlet, jestli mam něco našetřeno, jestli mam práci a narok na mateřskou… Ještě buď ráda, že máš jenom dítě a ne treba hiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7155
5.6.20 17:34

Jestli nejsi troll, tak si úplně b.lba.sorry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 17:37
@Anonymní píše:
Ahoj, stala se mi taková věc, zhruba před měsícem jsem se vyspala s neznámým klukem, mám na něj jen tel. No a nějakým nedopatřením jsem v 7tt. Vůbec nevím, co dělat. Ze začátku jsem se na dítě těšila, četla jsem snad všechny těhu diskuze, články, videa…atd. Ale poté, co jsem to oznámila mámě (mě je 29, sama bez přítele), její první reakce byla jestli si to chci nechat, že to sama nezvládnu finančně.. a pořád do mě hustí, ať jdu na interupci. Už o tom uvažuju, ale zase mám slabou chvilku a chci si dítě nechat. Jenom prostě nevím, jak to všechno sama zvládnu finančně. Holky prosím máte některá podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi. N

Sama jsem jednou na interrupci šla.. a věř mi, že pokud tam v tobě ta nejistota jestli to mas udělat nebo ne, někde je. Tak si to nikdy neodpustíš.. já sama jsem si to za ty roky neodpustila. Je tam samozřejmě i ta otázka zabezpečení, abyste na všechno měli.. ale já si myslím, že jde opravdu všechno když se chce. Např s pomocí rodičů, okolí.. a i když začátky budou hodně těžký, tak na konec budeš ráda, že si to všechno absolvovala. Ten pocit až budeš mít s tím prckem celý svět pro sebe je nenahraditelnej..
Rozhodně bych nejdřív zjistila všechny možnosti, kontaktovala toho kluka, poptala se rodičů jestli ti pomůžou, spočítala si příjmy jestli bys na to měla popř zjistila nějaký příspěvky z úřadu.. a az pak bych přemýšlela nad nejhorším.. rozhodně se ale nenech do ty interrupce vtlačit bez rozmýšlení, budeš to mit pak v hlavě celý život

• Nahlásit
  • Citovat
4663
5.6.20 17:41
@Anonymní píše:
Ahoj, stala se mi taková věc, zhruba před měsícem jsem se vyspala s neznámým klukem, mám na něj jen tel. No a nějakým nedopatřením jsem v 7tt. Vůbec nevím, co dělat. Ze začátku jsem se na dítě těšila, četla jsem snad všechny těhu diskuze, články, videa…atd. Ale poté, co jsem to oznámila mámě (mě je 29, sama bez přítele), její první reakce byla jestli si to chci nechat, že to sama nezvládnu finančně.. a pořád do mě hustí, ať jdu na interupci. Už o tom uvažuju, ale zase mám slabou chvilku a chci si dítě nechat. Jenom prostě nevím, jak to všechno sama zvládnu finančně. Holky prosím máte některá podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi. N

8o 8o 8o tak jestli myslíš, že je tohle poslední šance, jak mít dítě…vychovávat ho bez otce, tak si ho nech. Já bych si takhle život nezničila. Fakt myslíš, že nenajdeš normální vztah, kde budou oba dítě s láskou očekávat??? :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7004
5.6.20 17:42
@Jana206 píše:
Záleží, jak jsi zabezpečená. Abys měla nárok na sociální dávky, musíš mít otce v RL a určené alimenty. Pokud máš dostatečně velkou rezervu, abys vyšla jen s rodičovský příspěvkem a přídavkem na dítě(tam to nevadí) tak směle do toho.

No, spíš „vydělá“ víc když bude otec neznámý :) bude single matka a může si požádat o třeba příspěvek na bydlení, porodné atd..jakmile je otec v RL, už se k tomu staví úřad jako k rodině a když je otec „nemakacenko a neplatic alimentů“ tak je to vůbec nezajímá..

Nezapomínejme na fakt, že jsme sociální stát ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
5.6.20 17:55

Hlavně se nenech do ničeho tlačit, pokud se rozhodneš nechat si ho, je to jen tvoje rozhodnutí. Mám ve svém okolí hodně svobodných mamin a neříkám, že to není těžký, postarat se sama o děťátko, ale vždycky to nějak jde :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 18:13

Mockrát vám všem děkuji, vím, že jsem bez mozku, když jsem v tu chvíli neuvažovala, co se může stát.. no rezervy nemám absolutně žádné, spíš od výplaty k výplatě. A když dítě, chtěla bych mu dát vše a né živořit. Achjo to je tak těžký rozhodování. N

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.6.20 18:19

V 29 letech se vyspíš s cizím chlapem, nedopatřením otěhotníš, rezervy žádné, od výplaty k výplatě.
Hele radši asi interupce.

• Nahlásit
  • Citovat
4663
5.6.20 18:22
@Anonymní píše:
Mockrát vám všem děkuji, vím, že jsem bez mozku, když jsem v tu chvíli neuvažovala, co se může stát.. no rezervy nemám absolutně žádné, spíš od výplaty k výplatě. A když dítě, chtěla bych mu dát vše a né živořit. Achjo to je tak těžký rozhodování. N

Tak v tom případě je to jasné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
5.6.20 18:22
@Anonymní píše:
Mockrát vám všem děkuji, vím, že jsem bez mozku, když jsem v tu chvíli neuvažovala, co se může stát.. no rezervy nemám absolutně žádné, spíš od výplaty k výplatě. A když dítě, chtěla bych mu dát vše a né živořit. Achjo to je tak těžký rozhodování. N

Rozumím. U mě to je jiní případ. Otěhotněla jsem s kolegou. Vůbec si teď nepřejí dítě. Ale ten kolega moje máma mě chtěli přesvědčit, ať si to nenechám dát pryč. No tak jsem dlouho nechala do mě kecat, až v klidu jsem si uvědomila, že ne, moje rozhodnutí je jít na interrupci. Tak co chci říct: udělej to, co je správné pro tebe a ne pro tvoje okoliz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.20 18:23

Rozhodne by se to mel dozvedet ten kluk. Ma na tom polovicni podil a mel by mit moznost se k tomu postavit celem - at uz financne, nebo byt skutecnym otcem a treba i partnerem. Interupci bych volila jako krajni reseni. Souhlasim s tim, ze by sis to mohla hodne vycitat. Naproti tomu dite, i kdyz to s nim muze byt komplikovane, da tvemu zivotu jedinecny smysl. A urcite to zvladnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.20 18:26
@Anonymní píše:

Jestli mu chces dat vse, predevsim mu daruj zivot. Deti kvetou diky lasce, zajmu, pozornosti, smichu, ne diky penezum - materialni veci se daji do znacne miry ozelet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
5.6.20 18:29

Mam kamaradku, ktera ma hodne predcasne narozene miminko, takze starosti navic.. je v insolvenci a je na mimco sama. Ma to tezke, ale dava to a maly ji to vynahrazuje. Vse se da zvladnout. Ale ne kazdy na to psychicky ma. Rozhodnout se musis jen ty sama :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama