Hortenzie, co s ní?

26.7.19 14:45

Hortenzie, co s ní?

Prosím je tu nějaká zdatná zahradnice? Koupila jsem si před 14dny hortenzii z Lidlu, zasadila a pak přišly te vedra a ona mi úplně vadne. Ostříhala jsem ji, druhá na tom byla líp, ale už i ta je úplně chudák…bylo by lepší ji vytáhnout a nechat ji radši v květináči někde ve stínu? Nebo je vůbec ještě možnost ke zachránit? Zalévám ráno, večer. Svítí na ně od rána do 13h..děkuji za rady????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27017
26.7.19 14:50
@MaminkaKristynka píše:
Prosím je tu nějaká zdatná zahradnice? Koupila jsem si před 14dny hortenzii z Lidlu, zasadila a pak přišly te vedra a ona mi úplně vadne. Ostříhala jsem ji, druhá na tom byla líp, ale už i ta je úplně chudák…bylo by lepší ji vytáhnout a nechat ji radši v květináči někde ve stínu? Nebo je vůbec ještě možnost ke zachránit? Zalévám ráno, večer. Svítí na ně od rána do 13h..děkuji za rady????

Hortenzie potřebuje polostín a správnou půdu. Nasypala bych kolem ní mulčovací kůru, aby zem nevysychala. Pravidelně zalévat. A nekupovat kytky z „Lídlu“, ale raději jít to zahradnictví. Ne do řetězce. Tam ví o pěstování prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3015
26.7.19 14:52

No.. podle mne má málo vláhy a špatná půda, viz zde :

**Hortenzii se bude dařit na poloslunném místě se slabě kyselou půdou. Pro hortenzii latnatou smíchejte kompost, rašelinu a písek v poměru 5:2:1. Pro růžové a červené odrůdy použijte směs kompostu, jílu, mórovky a písku v poměru 4:3:2:1 a pro bílé a modré květiny připravte směs mórovky, kompostu, jílu a písku v poměru 3:2:1,5:0,5.

Přes léto jim stačí normální vlhkost, snesou polostín i plné slunce. V době růstu a kvetení potřebují hodně vody, a pokud je nebudete hojně zalévat, lehce zvadnou. Pozor! Nemají rády tvrdou vodu. Od srpna zalévání omezujte. Při růstu hnojte dvakrát měsíčně, jinak přihnojujte tekutými minerálními a organickými hnojivy v létě a před začátkem květu. Nepoužívejte vápník, ten nesnáší. Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/…ni-hortenzie**

evidentně na tomhle stanovišti pojdou.. tolik škody - jsou dost drahé.. já bych je přesadila do velkých květináčů se správným substrátem a více vláhy + polostín…

Příspěvek upraven 26.07.19 v 14:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29908
26.7.19 14:54

Tak to bych je snad raději znovu dala do květináče nekam dovnitř. Teď hynou i trvalky, co mám několik let. Ale má se snad trochu ochladit, tak je zkus třeba jen zastínit a hlavně večer co nejvíce zalévat, ne nadarmo se latinsky jmenuje hydrangea- vodopijka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
26.7.19 14:59

Teď už ji nech, hodně zalejvej, podle předpovědi se má od zejtra malinko ochladit. a prset. Nedělá jim dobře plné slunce a celkově jsou trochu náročnější na údržbu (spravne místo, správná půda, správná voda a její množství). Navic teda kytky z obchodu s jídlem jdou většinou do háje, protože tam neví jak se o ně starat, lepší pro příště jet do zahradnictví, tam ti i poradi jak na ně. Ale teď už je nech a nepresazuj, když je budeš porad stěhovat, tak to nedají určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
26.7.19 15:04

Tak posle fota spatna puda, kupovali jsme primo substrat na hortenzie a potrebuji pres ty horka zalevat. Kolem nich mam jeste kuru.

• Citovat
  • Nahlásit
6476
26.7.19 15:50

Hodně zalévat, v létě, zvlášť když jsou tyhle padáky ji prolevam večer fakt hodně, nechávám ji pustenou hadici s vodou tak 10 minut. Občas ji prihnojim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
26.7.19 16:23

Hortenzie potřebují hoooodne vody. Nemají rády vyloženě plné slunce ale dala bych tomu šanci zatím jen pořadným zalitím. Hlína vypadá dost suše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43114
26.7.19 16:50

Ja bych videla hlavní problem v tom, ze je to rozkvetla hortentie z lidlu..
Ja loni kupovala mensi taky rozkvetlou a udelala to samy, slunicka měla asi tolik co vase.. A letos se vzpamatovala.. A zrovna jsem ji minulej tejden presadila jinam, ted jsme nebyli doma tak se ani nezalila a stale žije a starší větší je uplne povadla :lol: a do kvetinace uz bych ji asi nedavala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45059
26.7.19 18:16

Vždyť jí máš chudinku na přímým sluníčku. Tam nemá co dělat. A jestli jsi ostříhala letošní výhony, ona to náhodou přežije, tak ti příští rok vůbec nepokvete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43114
26.7.19 18:46

Ja si teda nemyslim, ze by bylo slunicko az takovej problem.. Spis proste to, ze je celkem cerstve v zemi a ma malo vody..
Vsude vidim krásný hortenzie na sluníčku a i podle toho co jsem nasla na netu si nemyslim, ze by ji slunicko az tak vadilo.

„Přes lé­to jim sta­čí nor­mál­ní vlh­kost, sne­sou po­lostín i pl­né slun­ce. V do­bě růstu a kve­te­ní po­tře­bu­jí hod­ně vo­dy, a po­kud je ne­bu­de­te hoj­ně za­lé­vat, lehce zvad­nou. Po­zor! Ne­ma­jí rá­dy tvr­dou vo­du. Od srp­na za­lé­vá­ní ome­zuj­te. Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/…ni-hortenzie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
26.7.19 19:23
@lucenka píše:
Vždyť jí máš chudinku na přímým sluníčku. Tam nemá co dělat. A jestli jsi ostříhala letošní výhony, ona to náhodou přežije, tak ti příští rok vůbec nepokvete.

Mam hortenzie 3r na plnem slunci a jeste u dlazby. Kdyz maji spravnou pudu, hnojivo a poradnou zalivku, slunce jim opravdu nevadi. Mam je krasne.

• Citovat
  • Nahlásit
42733
26.7.19 19:33
@Verun83 píše:
Mam hortenzie 3r na plnem slunci a jeste u dlazby. Kdyz maji spravnou pudu, hnojivo a poradnou zalivku, slunce jim opravdu nevadi. Mam je krasne.

Nojo, ale asi jsi je sázela na jaře nebo na podzim? V tomhle parnu by zvadla i ve stínu. A ta hlína mi tedy připadá nic moc, hortenzie potřebují spíš rašelinnou kyselejší půdu. Já bych pořádně ráno a večer prolila a kolem ní kůru, aby zem nevyschla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
26.7.19 19:35
@aiwwa píše:
Nojo, ale asi jsi je sázela na jaře nebo na podzim? V tomhle parnu by zvadla i ve stínu. A ta hlína mi tedy připadá nic moc, hortenzie potřebují spíš rašelinnou kyselejší půdu. Já bych pořádně ráno a večer prolila a kolem ní kůru, aby zem nevyschla.

Ne v lete :lol: ja vsechno sazim v lete. Nejak vzdycky prosvihnu jaro, a probudim se v lete, ze mam vlastne neco zasadit.
Zatim mi vzdycky chciply nizke jalovce. Ty to nejak nezvladaj.

• Citovat
  • Nahlásit
26.7.19 20:39

Děkuji za rady..ano zalívám hodně 2× denně ( fotila jsem to ráno před zalitím a bohužel jiný záhon než tento nemám, takže stín leda v květináči a to podle většiny zpět přesazovat teda radši nebudu). Listy jsem ostříhala protože byly úplně zvadlé a seschlé a říkala jsem si, sť jim ty květy neberou sílu. Už mají kolem substrát..ještě skočím hned ráno pro nějakou první pomoc do květinky. Díky všem, začínám zahradničit, ale toto je opravdu už vyšší level! Zkusím je zachránit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama