Hrozí mi předčasný porod ve 26+5tt?

Anonymní
5.6.20 17:22

Hrozí mi předčasný porod ve 26+5tt?

Ahoj, prosím vás o radu, jsem 26+5tt
Byla jsem včera na normální kontrole u své Dr a ta mi řekla že mám měkký čípek, délku 3cm a dráždivou dělohu. Hned mi předepsala magnesium 3×2 tablety denně a utrogestan zavádět ráno a večer. Nařídila klidový režim a hrozila že jestli za 14 dní dopadne kontrola hůř nebo stejně, pošle mě na hospitalizaci. Taky že kdyby mi začali kontrakce mám hned volat sanitku. :( Tak jsem docela vyděšená, znamená to že mi hrozí předčasný porod? Jsem docela akční člověk, všechno přestavujeme, stěhujeme se a děsí mě že bych měla pořád jen ležet a nehýbat se :nevim: od ty doby co mi to Dr řekla mám permanentní pocit že začínám rodit a blaznim při každým tlaku :lol: moc těmhle „miram“ čípku a podobně nerozumim, paní doktorka mi na žádnou otázku neodpověděla tak aby mě to uspokojilo, proto se chci zeptat jestli tu není někdo v takové situaci? Případně jestli opravdu musím pořád jen ležet, nebo můžu jet aspoň někam na výlet, na jídlo.. autem. Nevim co všechno to obnáší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9810
5.6.20 17:40

Ono je to těžké, s tímhle nálezem můžeš rodit zítra nebo i klidně přenášet. Na příští kontrole se nejspíš uvidí jak se to bude vyvíjet, zda to bude stejné, lepší nebo naopak horší. Od toho bych se případně odpýchla. Ale za sebe bych klidový režim určitě dodržovala, tím se nic nezkazí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13863
5.6.20 17:52

Pokud doktorka řekla ležet, tak ji poslechni a lež. Já měla nařízený klid u prvního těhotenství od 24tt. Ve 32tt jsme se stěhovali. Já jen vsedě balila do krabic a skončila jsem na 10 dní v porodnici na rizikovém, na kapačkách kortikoidů, s průchozím čípkem. sama si v hlavě srovnej, zda kvůli své akčnosti a potřebě výletů chceš riskovat nedonošené dítě… Nemáš doma batole, o které by ses musela starat, tak ti absolutně nic nebrání tomu, abys doktorku poslechla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 18:00
@nozu píše:
Pokud doktorka řekla ležet, tak ji poslechni a lež. Já měla nařízený klid u prvního těhotenství od 24tt. Ve 32tt jsme se stěhovali. Já jen vsedě balila do krabic a skončila jsem na 10 dní v porodnici na rizikovém, na kapačkách kortikoidů, s průchozím čípkem. sama si v hlavě srovnej, zda kvůli své akčnosti a potřebě výletů chceš riskovat nedonošené dítě… Nemáš doma batole, o které by ses musela starat, tak ti absolutně nic nebrání tomu, abys doktorku poslechla.

Tak jsem to rozhodně nemyslela, radši to prolezim než holčičku ohrozit. Jenom jsem potřebovala vědět co přesně ten klidový režim znamená při těhlech nálezech.. jestli opravdu jen ležet nebo si můžu dovolit občas někam třeba zajet autem na jídlo nebo tak abych vypadla z postele. Děkuju moc za zkušenost :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
15343
5.6.20 18:11
@Anonymní píše:
Tak jsem to rozhodně nemyslela, radši to prolezim než holčičku ohrozit. Jenom jsem potřebovala vědět co přesně ten klidový režim znamená při těhlech nálezech.. jestli opravdu jen ležet nebo si můžu dovolit občas někam třeba zajet autem na jídlo nebo tak abych vypadla z postele. Děkuju moc za zkušenost :srdce:

Ne, rozhodně nikam nejezdi. Lež, vstávej jen na záchod a buď v klidu. Porodit nedonošence fakt nechceš. Pokud budešdodržovat klidový režim, je pravděpodobné, že se čípek ustálí a zlepší. Pokud ho dodržovat nebudeš, je dost pravděpodobný, že porodíš dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3173
5.6.20 18:15
@Anonymní píše:
Tak jsem to rozhodně nemyslela, radši to prolezim než holčičku ohrozit. Jenom jsem potřebovala vědět co přesně ten klidový režim znamená při těhlech nálezech.. jestli opravdu jen ležet nebo si můžu dovolit občas někam třeba zajet autem na jídlo nebo tak abych vypadla z postele. Děkuju moc za zkušenost :srdce:

Znamená to ležet a nejezdit nikam. Minimálně do té příští kontroly bych to vydržela a pak uvidíš, jak se to vyvíjí. Fakt to dodržuj, lepší teď pár týdnů ležet, než se chodit koukat na mimino do inkubátoru a nevědět, co bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
5.6.20 18:27

Měla jsem to dost podobně jako ty, jestli pomohlo nic nedělání nevím, ale rodila jsem ve 42tt :mrgreen: zvládli jsme to bez vyvolávačky, ale pěkně jsem se naběhala po venku než jsem ho dostala ven :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2517
5.6.20 18:49

Klidový režim je klidový režim. A ne výlety autem pro jídlo :roll: Bych ležela ani se nehnula, když by mi to řekla doktorka. Já teda pro prcka dělala vše, co bylo potřeba, aby to s ním dopadlo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
5.6.20 18:53
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím vás o radu, jsem 26+5tt
Byla jsem včera na normální kontrole u své Dr a ta mi řekla že mám měkký čípek, délku 3cm a dráždivou dělohu. Hned mi předepsala magnesium 3×2 tablety denně a utrogestan zavádět ráno a večer. Nařídila klidový režim a hrozila že jestli za 14 dní dopadne kontrola hůř nebo stejně, pošle mě na hospitalizaci. Taky že kdyby mi začali kontrakce mám hned volat sanitku. :( Tak jsem docela vyděšená, znamená to že mi hrozí předčasný porod? Jsem docela akční člověk, všechno přestavujeme, stěhujeme se a děsí mě že bych měla pořád jen ležet a nehýbat se :nevim: od ty doby co mi to Dr řekla mám permanentní pocit že začínám rodit a blaznim při každým tlaku :lol: moc těmhle „miram“ čípku a podobně nerozumim, paní doktorka mi na žádnou otázku neodpověděla tak aby mě to uspokojilo, proto se chci zeptat jestli tu není někdo v takové situaci? Případně jestli opravdu musím pořád jen ležet, nebo můžu jet aspoň někam na výlet, na jídlo.. autem. Nevim co všechno to obnáší :kytka:

Ahoj, mně před týdnem taky naměřili 3cm čípek, dostala jsem utrogestan a magnézium a klidový režim - to říkali nikde necourat, nenamáhat se, a za 14dni kontrola. Nepochopila jsem to tak že bych měla jenom ležet, mně takhle neděsili :think: Takže občas něco doma dělám, ale víceméně radši odpočívám. Jednou jsem dělala trochu víc a pak mě bolelo břicho a já si to vyčítala :roll: Četla jsem ze čípek je v normě při 5-3cm, v nemocnici se hospitalizuje asi až při 1,5cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2517
5.6.20 18:59

A co jsi představuješ pod slovem KLIDOVÝ? Jako já nesměla ani věšet prádlo na šnůru. Teda jako větší prádlo. Samozřejmě hrnek od čaje jsem i taky po sobě umyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
5.6.20 19:09

Hlavně klid a řídit se tím, co řekla dr. Je to těžké, mně hrozil gynekolog hospitalizací asi od 27. tt, čípek slábnul, prtě bylo hrozně nízko (už mě dokonce radši moc nevyšetřoval pohmatem). Klíčový režim mi vysloveně nenakázal, ale magnesko jsem brala taky. A donosila jsem do termínu. Chtěl mě vídat častěji, na každé kontrole mi říkal, že příště už se asi uvidíme naposledy a pošle mě už do nemocnice, a stejně jsem k němu šla ještě v 35. :lol: Takže určitě se šetři, co to jde, buď připravena si do nemocnice dojet při pochybnostech, ale ber to i s nadhledem. Můj gynekolog mi hned říkal, že spousta žen s tímhle nakonec přenáší, jen je lepší nejít neštěstí naproti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
7.6.20 17:20

Já měla v 28tt čípek 2 cm, prostě během 14 dnů skok, ale já blbka se přetížila, bylo to náročné období. 1,5 měsíce jsem ležela v nemocnici a čípek stale 2 cm. V 34+0 mě propustili domu. No v 37+0 jsem už běžně uklizela a nic. Nakonec mi to vyvolávali v 37+3 skrz nízký váhový odhad.
Těžko říct no, co doktor, to názor. Já musela ležet v nemocnici a s nohama nahoře, pak mě poslali do krajské nemocnice a primář se zasmál, že netušil, že tato technika s nohama nahoře se ještě někde používá :nevim: když ti teď doporučil klidový rezim, tak opravdu zkus ze začátku do příští kontroly hodně polehavat, (sed je pry horší než chůze) a chod do koupelky a pro jídlo, věř mi, že lepší ležet doma než v nemocnici. Pak uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama