Reklama

Hubnutí a problém s bílkovinami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:07
Hubnutí a problém s bílkovinami

Potřebovala bych po porodu trochu zhubnout (a hlavne zpevnit). Vím že jim hodně sacharidů, což je spatne, a ze bych mela přidat bílkoviny. Tady začíná muj problém. Kojím a kvůli alergii dítětete držím bezmlecnou dietu. Tudíž mi jako zdroj bílkovin vypadáva mléko a veškere mléčné výrobky. Vzhledem k potencialnimu riziku vzniku dalších přidruženych alergii bych to neměla přehánět ani se sojou a vejci. Ostatní zivocisna mléka také nejsou ze stejného důvodu příliš vhodna. Co s tim? Maso už mi leze krkem, ve větším množství mi vůbec nedela dobře (pocit těžkosti, zácpa…). Větší množství luštěnin zase nedela dobře miminu… Má to vůbec nejake reseni? Vyjma toho, že dítě převedu na UM? Skutecne jsou v tomto bílkoviny tak dulezite?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 05.03.18 16:18

Ano, bílkoviny jsou důležité a to hodně. V tvém případě bych počkala až přestaneš kojit, pak ti to půjde mnohem lépe.

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 05.03.18 16:19

Bílkoviny jsou určitě důležité. V tvém případě bych zařadila protein, kup si kvalitní a míchat ho s vodou, alespoň jednou denně na doplnění bílkovin. Ale jíst také co nejvíce vajec a luštěnin (v množství vzhledem k tomu, kolik můžeš) a začala bych zapisovat do kalorických tabulek, to hodně pomůže ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:23

@kaja00 Obávám se, že protein asi nezaradim. Jsou většinou na bázi mléka, vajec nebo sóji… Potkala jsem vlastně jeden konopný, ale také byl mixnuty (tusim, že se sojou).

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 05.03.18 16:25
@Anonymní píše:
Potřebovala bych po porodu trochu zhubnout (a hlavne zpevnit). Vím že jim hodně sacharidů, což je spatne, a ze bych mela přidat bílkoviny. Tady začíná muj problém. Kojím a kvůli alergii dítětete držím bezmlecnou dietu. Tudíž mi jako zdroj bílkovin vypadáva mléko a veškere mléčné výrobky. Vzhledem k potencialnimu riziku vzniku dalších přidruženych alergii bych to neměla přehánět ani se sojou a vejci. Ostatní zivocisna mléka také nejsou ze stejného důvodu příliš vhodna. Co s tim? Maso už mi leze krkem, ve větším množství mi vůbec nedela dobře (pocit těžkosti, zácpa…). Větší množství luštěnin zase nedela dobře miminu… Má to vůbec nejake reseni? Vyjma toho, že dítě převedu na UM? Skutecne jsou v tomto bílkoviny tak dulezite?

Jaké přesně alergie má Vaše dítě? I mateřské mléko obsahuje bílkoviny. Jen 4% z Vaše stravy se dostane do mléka. Jedla bych všechno po kojení. Nebo přímo Vám to někdo doporučil?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:27

@arinecka Ještě tak minimalne rok bych ráda kojila, to je strašně dlouha doba. Teď jak přichází jaro, cítím, že jsem plna energie a musím s tim něco udelat. :lol:

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 05.03.18 16:31
@Anonymní píše:
@kaja00 Obávám se, že protein asi nezaradim. Jsou většinou na bázi mléka, vajec nebo sóji… Potkala jsem vlastně jeden konopný, ale také byl mixnuty (tusim, že se sojou).

Nojo, to mě nenapadlo :zed: tak zkusit pohledat nějaký veganský, určitě bude i bez sóji. Já se jdu schválně mrknout, mám tu jeden konopný (ale nepoužívám ho, mohu darovat).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:32
@rena621 píše:
Jaké přesně alergie má Vaše dítě? I mateřské mléko obsahuje bílkoviny. Jen 4% z Vaše stravy se dostane do mléka. Jedla bych všechno po kojení. Nebo přímo Vám to někdo doporučil?

Má alergii na nektere bílkoviny kravského mléka. Jaké presne to jsou, se u mimin netestuje. V každém případe stačí, abych snedla lzicku jogurtu a mimco už reaguje. Jist po kojeni je blbost, tím ničemu nepomuzu.

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 05.03.18 16:33

https://www.myprotein.cz/…0529338.html?… mám doma tento, píšou, že může obsahovat stopy vajec, sóji a mléka, to by asi nešlo že?

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 05.03.18 16:39

Fit-day protein. Jsou veganske. Mam doma coko ale musim priznat, ze to je hnusny. Kdybys mela zajem, tak se ho rada zbavim.
Co orechy? Tunak v plechovce?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:41

@kaja00 To by šlo, díky už tip.

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 05.03.18 16:46
@Anonymní píše:
Má alergii na nektere bílkoviny kravského mléka. Jaké presne to jsou, se u mimin netestuje. V každém případe stačí, abych snedla lzicku jogurtu a mimco už reaguje. Jist po kojeni je blbost, tím ničemu nepomuzu.

Mě to spíš prijde jak alergie na laktozu. Bylo by dobré zjistit přesně kde je problém. Vy jak kojící matka musíte mít sílu a pořádně jíst kvalitně. Pit hodně a čerstvé ovoce zeleninu atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:49

@Verun83 ořechy, mák a ruzna semínka jim ve velkém (hlavně teda kvůli vápníku). Ale bojím se, že po nich nakynu. Přeci jen je to samy tuk.

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 05.03.18 16:50
@Anonymní píše:
@Verun83 ořechy, mák a ruzna semínka jim ve velkém (hlavně teda kvůli vápníku). Ale bojím se, že po nich nakynu. Přeci jen je to samy tuk.

Po zdravych tucich se myslim nepribira. Sacharidy jsou spatne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 16:51

@rena621 Není to laktóza. Ta je i v MM. Pokud jsem na dietě, je vse v pořádku. Laktóza sama o sobe rozhodne nevadí. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama