Hubnutí s l-thyroxinem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adinka23
Stálice 54 příspěvků 20.06.19 12:29
Hubnutí s l-thyroxinem

Zdravím maminky i nemaminky ????. Potřebuji pár zkušení ohledně zmíněného l- thyroxinu. Tak prosím o příspěvky.
Jak jsem.na něj přišla?
Předepsala mi ho porodní asistentka v zahraničí, kde jsme se přestěhovali. Nejdřív jsem byla vysokovana aby to nemělo negativní vliv na dítě. Nechtěla jsem ho brát. Ale začala jsem a po porodu druhého syna mě šokoval úbytek 15 kg pryč.
Napsala mi ho jelikož jsem malá a nabrala jsem hodně kil. A tělo začlo křičet o pomoc tím, že začla lehká cukrovka a já začala s dietou a to vše v 9 měsíci.
Brát tento lék jsem se rozhodla i nadále. A začala sbírat více informací.
Můžu říct, že jsem o něm nikdy nevěděla.
Po prvním Synovi mé tělo bylo vyčerpané a nikdo mi nic neporadil. Ani jsem nebyla.na krvi a podobně.
Nehubla.jsem a měla nadváhu 20 kg a pak hurá další těhu a já byla těhotná a těžká 100kg na 164cm. Děsila jsem se.
Při prvním synovi jsem po těhu dbala na jídlo, minimum cukru, pohyb jako před těhu - běhání, které jsem milovala, leč se mi behalo xkrat hůř.
A nic.
A teď tento lék.
Desim se všech léků, ale pokud mi takto pomůže??
Jak dávkují? ( L-thyroxin 50 )
Začátek : půl tablety ráno na lačno na sucho do krku tzv.
A to 8 dní
A pokracuji 1 tableta stejným způsobem.
A to od 9 měsíce těhu.
A teď je malýmu 1 měsíc.

Úbytek jsem psala, ale chtěla bych dávku zvýšit na uvedený 2 tablety pro lepší podporu úbytku a mít pokoj.
Máte zkušenosti?
Já se ptám dřív tady jelikož bych musela za tou asistentkou nebo diabetologie atd.
Sic mě to čeká, gynda určitě, ale co vaše zkušenosti..
Díky moc.
Pozn: necítím nervozitu, ale kojim což bylo uvedené, že nevadí.

Hezký den všem

Reakce:
histep
Kelišová 5122 příspěvků 20.06.19 12:35

@adinka23 A ty máš problém se štítnou žlázou? Pokud nemáš (nepíšeš o tom) a cpeš do sebe bezdůvodně thyroxin, tak věř, že si tu štítnou žlázu totálně nadoživotně odděláš.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 20.06.19 12:52
@adinka23 píše:
Zdravím maminky i nemaminky ????. Potřebuji pár zkušení ohledně zmíněného l- thyroxinu. Tak prosím o příspěvky.
Jak jsem.na něj přišla?
Předepsala mi ho porodní asistentka v zahraničí, kde jsme se přestěhovali. Nejdřív jsem byla vysokovana aby to nemělo negativní vliv na dítě. Nechtěla jsem ho brát. Ale začala jsem a po porodu druhého syna mě šokoval úbytek 15 kg pryč.
Napsala mi ho jelikož jsem malá a nabrala jsem hodně kil. A tělo začlo křičet o pomoc tím, že začla lehká cukrovka a já začala s dietou a to vše v 9 měsíci.
Brát tento lék jsem se rozhodla i nadále. A začala sbírat více informací.
Můžu říct, že jsem o něm nikdy nevěděla.
Po prvním Synovi mé tělo bylo vyčerpané a nikdo mi nic neporadil. Ani jsem nebyla.na krvi a podobně.
Nehubla.jsem a měla nadváhu 20 kg a pak hurá další těhu a já byla těhotná a těžká 100kg na 164cm. Děsila jsem se.
Při prvním synovi jsem po těhu dbala na jídlo, minimum cukru, pohyb jako před těhu - běhání, které jsem milovala, leč se mi behalo xkrat hůř.
A nic.
A teď tento lék.
Desim se všech léků, ale pokud mi takto pomůže??
Jak dávkují? ( L-thyroxin 50 )
Začátek : půl tablety ráno na lačno na sucho do krku tzv.
A to 8 dní
A pokracuji 1 tableta stejným způsobem.
A to od 9 měsíce těhu.
A teď je malýmu 1 měsíc.

Úbytek jsem psala, ale chtěla bych dávku zvýšit na uvedený 2 tablety pro lepší podporu úbytku a mít pokoj.
Máte zkušenosti?
Já se ptám dřív tady jelikož bych musela za tou asistentkou nebo diabetologie atd.
Sic mě to čeká, gynda určitě, ale co vaše zkušenosti..
Díky moc.
Pozn: necítím nervozitu, ale kojim což bylo uvedené, že nevadí.

Hezký den všem

Hormony bych od porodní asistentky nezobala. Sama beru Letrox a výrazně po něm teda nehubnu. Výsledky z krve mám prý ukázkové a štítná žláza se nezvětšuje. Pokud se neléčíš u endokrinologa, tohle bych do sebe „jen pro hubnutí“ neládovala.

ugluk
Hvězda diskuse 47037 příspěvků 20.06.19 12:54

Tady se předepisuje Letrox nebo Euthyrox a s velkou nadsázkou ho bere „každá druhá“. při problémech se štítnou žlázou je velmi důležitý, v těhotenství dvojnásob. u vás předepisují léky porodní asistentky? Jsi někde sledovaná na endokrinologii, dávkují ti léky dle aktuálních výsledků z krve?

adinka23
Stálice 54 příspěvků 20.06.19 13:03

Ano tady je předepisují porodní asistentky, jsou na vyšší úrovni, než známe asi u nás. A mám to na základě krevních testů. Není třeba reagovat zaujatě stylem, že do sebe něco cpu jako bych si to sama vymyslela a nebo pro to šla ke věštkyni z karet. Docházela jsem i na diabetologii a podobně. Jen mě zajímají zkušenosti vaše.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17248 příspěvků 20.06.19 13:23
@adinka23 píše:
Ano tady je předepisují porodní asistentky, jsou na vyšší úrovni, než známe asi u nás. A mám to na základě krevních testů. Není třeba reagovat zaujatě stylem, že do sebe něco cpu jako bych si to sama vymyslela a nebo pro to šla ke věštkyni z karet. Docházela jsem i na diabetologii a podobně. Jen mě zajímají zkušenosti vaše.

No, pokud jsi měla obezitu kvůli štítné žláze, což ti bylo potvrzeno i krví atd., tak je podle mého braní toho thyroxinu na místě :nevim:
A je také pravda, že v ČR nejsou porodní asistentky a porody pouze s nimi (se soukromými) podporovány a nejsou podporovány ani samy porodní asistentky, kór z těch soukromých (leč vystudovaných PA) se v ČR dělají málem kriminální živly, poněvadž si čeští lékaři často myslí, že jsou páni tvorstva a že jedině pod jejich odborným dozorem může normální žena porodit normální dítě. Ale to je zase z jiného soudku..aby se tu diskuse nezvrhla v diskusi o porodech..

Helca83
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 20.06.19 13:39

Souhlasim s tim, co psaly kolegyne - euthyroxarky ci letroxarky. Jestli u toho chodis pravidelne na krev a lekama Ti koriguji nefunkcni stitnou, je to v poradku. Pak ale nejde o dietu, jenom podporu toho, aby Tve telo fungovalo, jak spravne ma. Jestli Te tim cpou jen abys zhubla, bez krevnich testu a zrale odborne uvahy, a davkovani urcuji “pohledem z okna”, neskutecne si ublizujes a ver ze dlouhodobe muzes mit kila zpet i s uroky. Slysela jsem uz v lekarskych kruzich, ze si s touto “dietou” velmi zahravaji modelky, ale nenapadlo by me ze se k tomu je v zahranici mozne dostat takto pres porodni asistentku. Tim ale nerikam ze toto musi byt Tvuj pripad.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9511 příspěvků 20.06.19 13:41

Taky jsem chodila hlavne k porodni asistence, doktora jen obcas. Maji tu vetsi zodpovednost i pravomoce.
Ja bych jim proste duverovala, davkovani at poradi taky. Nezapomen, ze uplny ucinek je az po par mesicich. Podle popisu jsi to teda potrebovala :think:

lll14
Kecalka 220 příspěvků 20.06.19 13:44

@adinka23 levothyroxin, který užíváš, je hormon štítné žlázy, napsali ti ho na základě snížené funkce štítné žlázy (s cukrovkou atd. to nemá nic společného). Snížena funkce štítné žlázy zpomaluje metabolismus. Ale k věci, síla levothyroxinu, který užíváš, ti byla předepsána podle výsledků krve, takže určitě sama neužívej více, než je potřeba. Nejedná se o prášky na hubnití!

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 20.06.19 14:50
@adinka23 píše:
Ano tady je předepisují porodní asistentky, jsou na vyšší úrovni, než známe asi u nás. A mám to na základě krevních testů. Není třeba reagovat zaujatě stylem, že do sebe něco cpu jako bych si to sama vymyslela a nebo pro to šla ke věštkyni z karet. Docházela jsem i na diabetologii a podobně. Jen mě zajímají zkušenosti vaše.

Ale dávkování určuje každopádně lékař (nebo teda tam porodní asistentka), nemůžeš si loupnout o půlku víc, abys zhubla. Já chodím každý půlrok na odběry a podle výsledků mi doktor koriguje dávku. Teď teda už párkrát nic měnit nemusel, zvyšoval to jen po dobu těhotenství.

Popsala jsi dost špatně, takže se nediv komentářům.

ugluk
Hvězda diskuse 47037 příspěvků 20.06.19 15:02

Hele nečil se. napsala jsi sáhodlouhý příspěvek o tom, kolik jsi kdy vážila atd.,ale o štítné žláze ani slovo. Dokonce „Napsala mi ho jelikož jsem malá a nabrala jsem hodně kil.“ Kdybys napsala - vyšlo mi zkrve blbě TSH, mám problémy se štítnou žlázou, beru levothyroxin, tak senikdo nediví. Na diagnózu malá, co hodně přibrala, se tento lék nedává. Ani na cukrovku, s tou nemá nic společného.

Takže - pokud jsi pravidelně sledovaná na endokrinologii a na základě krevních testů je ti předepisován tenhle lék, tak ho určitě ber v dávkování, jaké je ti předepsáno. A ano, při nedostatečné hladině tyroxinu je metabolismuz zpomalený, člověk přibírá, je unavený. Při braní léků by se to mělo stabilizovat do normálu.

Po porodu se dávky většinou snižují, v žádném případě neber víc, já byla i se svou těhotenskou dávkou dva měsíce po porodu solidně předávkovaná. A to nemusí být legrace, fakt to nejjsou srandaprášky na hubnutí.

histep
Kelišová 5122 příspěvků 20.06.19 15:19
@adinka23 píše:

Celý tvůj původní příspěvek je ve stylu:
„Napsala mi ho jelikož jsem malá a nabrala jsem hodně kil.“
„Brát tento lék jsem se rozhodla i nadále. A začala sbírat více informací. Můžu říct, že jsem o něm nikdy nevěděla.“
„chtěla bych dávku zvýšit na uvedený 2 tablety pro lepší podporu úbytku a mít pokoj.“

Tak se nediv, že my, co se leta léčíme se štítnou žlázou, o které ty nic nepíšeš, ani o nějakých krevních výsledcích, reagujeme že se tím nemáš cpát.
My totiž víme, že to jsou hormony a ne lentilky na hubnutí.

Váš příspěvek
Reklama