Bez cukru je mi zle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 06:24
Bez cukru je mi zle

Začala jsem hubnout. Nemám nadváhu, ale vadí mi 4 kila, co se na mě nalepila za poslední necelý rok. Já se v ničem nikdy neupejpala, jedla jsem co jsem chtěla, kdy jsem chtěla, jsem milovník sladkostí i občasného alkoholu, takže bylo z čeho brát. Přestala jsem teda jíst sladkosti, na snídani jím co chci, většinou pečivo s něčím a dopoledne ovoce, takže tam sacharidy jsou. Oběd si dám normální, chodím z práce do města, ale vyberu si něco lehčího, žádné vepřo knedlo nebo smažák a hranolky. Odpoledne už jedu v lehkém duchu, na svačinu kefír a k večeři už jen bílkoviny a zelenina (maso, vejce, sýry). Mám dole 1,5 kilo za 5 dní, možná byste namítli, že je to rychle, ale já měla i MS, když jsem začala, což je člověk oteklý, tam běhá kilo se, kilo tam. Když kouknu do zrcadla, tak jsem v obličeji hezky splaskla. Ale co, mně je slabo, bez toho cukru nemám energii, je to jen o zvyku, že se tělo brání přijít o své žravky? Já si dopoledne chodívala do pekárny kupovat koláče, odpoledne na zmrzliny a večer občas na pivečko a teď má tělo šok? :mrgreen: Jak to potom dělají ti, co drží ty nízkosacharidovky apod.?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Petulanka
Kecalka 253 příspěvků 18.06.19 06:34

Ahoj, je to o zvyku, mě se prvních 14 dní motala hlava a byla jsem slabá ale pak si tělo zvyklo a je to všechno ok. Držím palce ať ti to vydrží, stojí to za to :pankac:

Malike
Extra třída :D 14304 příspěvků 18.06.19 06:35

Já jsem ta co se sacharidu prakticky vzdala… :mrgreen: poprve mi moc valně nebylo :mrgreen:
Poučka, že základem stravy mají být sacharidy, je v rozporu se zkušeností, že totiž zahánění hladu krátkými sacharidy vede jen ještě k většímu hladu. Řetězec hlad-sacharidy-růst krevního cukru-inzulín-pád krevního cukru do pekel-hlad-sacharidy-atd. Tak u mě se naopak udělalo daleko lepe bez sacharidu :mrgreen: hlad…co to je?
jakmile se jednou za čas odvážu a něco si dám doslova odpadnu..nekecám, prostě mě to naopak otupí že 10 minut po zrmzlině jsem zralá do postele…
pokud netrpíš cukrovkou, mělo by si tělo za nějaký čas zvyknout…nebo nahradit,,rychle sacharidy těma pomalíma, co si nehrají s inzulínem…
pak nebudeš unavená

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 06:38

Díky, dnes se mi motá hlava, jak bych měla nízký tlak, musela jsem si teď dát nějaký šumák do vody, ať sebou neseknu. tak snad to půjde. Holky a to si nikdy nedáte pivo nebo víno? Já si bez toho nedokážu představit život :D

lachtanice86
Echt Kelišová 8369 příspěvků 18.06.19 06:44

Já se vzdala téměř všech sacharidů. První týden jsem byla unavená, motala se mi hlava. Pak už pohoda. Jo a prvni jde voda

lachtanice86
Echt Kelišová 8369 příspěvků 18.06.19 06:44

Alkohol vůbec, jsem abstinent

Schenni
Povídálka 17 příspěvků 18.06.19 07:05

Ahoj, mam uz podruhe tehotenskou cukrovku, a zvyknout si na omezeni sacharidu jde. Chtelo to tak 3 tydny. Ale clovek zjisti, jaka je to zavislost. Nejde jen o sladke, to slo kupodivu docela snadno a po tech 3 tydnech me to prestalo az tak lakat (chut na sladke resim bilym jogurtem s kakaem, je to taky sladke i bez pridaneho cukru, a ovocem, to mi cukr moc nezveda. Cokolada 80 procent je taky fajn a zdrava v primerenem mnozstvi), ale zvyknout si na omezeni priloh a chleba je horsi. Ale da se, hlavne pak chybejici energii nahradit, jinak je blbe - syry, vejce, tvaroh…

Schenni
Povídálka 17 příspěvků 18.06.19 07:09

Jo a pivo jsem si zvykla nealko a chutna mi. Ma polovinu energie a na rozdil od alkoholickeho je i zdrave (alkohol omezuje vstrebavani vitaminu B). Cukry teda stejne, naopak se bez alkoholu pry vstrebavaji o neco rychleji, takze v tehotenstvi ho piju mimimalne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 07:16

@Schenni Tak takhle striktně omezovat sacharidy jako nejíst pečivo a přílohy nemám v plánu. Mně stačí, jak se mnou mává bezsacharidové odpoledne :)

Lu1234
Kecalka 452 příspěvků 1 inzerát 18.06.19 07:32
@Anonymní píše:
@Schenni Tak takhle striktně omezovat sacharidy jako nejíst pečivo a přílohy nemám v plánu. Mně stačí, jak se mnou mává bezsacharidové odpoledne :)

Když chcete sundat jen 4kg a jde vám to takhle rychle, tak bych se tolik neomezovala. Jde o to, co jste schopna a ochotna držet dlouhodobě. Jestli si neumíte představit život bez vína, tak si ho dopřejte i teď, přece si nebudete odříkat veškeré radosti.
Já hubnout nechci, alkohol nepiju, ale miluju sem tam slehackovy dort, nebo lahůdky jako prosciutto, sýry, olivy… A toho bych se nevzdala ani při hubnutí. Třeba bych k tomu místo pečiva dala salát, dort bych dala menší a kafe bez mlíka a cukru. Ale vzdát se veškerých radostí z jídla nemá smysl, protože ve slabé chvilce snadno sklouznete ke starým zvykům (při nemoci, depce, na oslavě…). Nějaká ta radost ze života musí být. Upřímně, modelkovskou postavu k ničemu nepotřebuju, zato společný výlet do cukrárny při nedělním rodinném odpoledni mi udělá radost na celý týden :lol:
Vypadat dobře je fajn, ale zas ne za každou cenu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 07:41

@Lu1234 Samozřejmě, to dá rozum, taky nechci žít jak asketa. Olivy miluju, alkohol holt omezím, stejně mi to prospěje, ale někdy si na to pivo/víno na zahrádku zajdu. Já mám problém, že každé kilo navíc se na mě nehezky promítne. Kdyby mi vlezlo do zadku a stehen, tak to ani člověk moc nemusí řešit, ale jsem typ jablko, takže ten nejhorší, kdy se sádlo navíc vždy chce umístit v břichu. A asi se mi věkem zpomaluje metabolismus a už prostě jsou pryč časy, kdy jsem si po párty ve dvě ráno dělala hranolky :D

Nattx
Kecalka 173 příspěvků 18.06.19 07:51

A já už si myslela, že jsem si něco vsugerovala :D. Druhý den bez cukru mi bylo tak hrozně blbě, nazvala bych to regulérním absťákem. Výsledek byl ten, že jsem večer samozřejmě sežrala vše, na co jsem přišla. Takže budu asi vysazovat postupně. Snad si tedy zvyknu. 8)

růžový achát
Echt Kelišová 8643 příspěvků 18.06.19 08:00

Jsem v pohodě, akorat po silovém treninku před běháním si dám banán

jege
Závislačka 2923 příspěvků 18.06.19 08:27
@Anonymní píše:
Holky a to si nikdy nedáte pivo nebo víno?

Suché víno má minimum cukru a u piva zkus Dčko: http://www.atlaspiv.cz/?…

http://www.atlaspiv.cz/…f9b2a8cc.jpg

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 18.06.19 08:32

Je ti zle, protože držíš hladovku. Ničíš si metabolismus a rozjíždíš jojoefekt.

Začni jíst alespoň tak, aby si pokryla svůj bazální příjem a aby alesoň 30% tvého energetického příjmu tvořily sachardy - s nízkým glykemickým indexem.

A nebo namíst idiotských diet začni víc spát a kompenzovast stres a pořádně se hýbej.

Doporučovat alkohol někomu kdo se snaží zhubnout je taky na hlavu. Co je to za logiku, vysadit cukry a pak chlastat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama