Hypotéka 2017 - OSVČ

Anonymní
14.4.17 10:46

Hypotéka 2017 - OSVČ

Ahoj všem, už nějakou dobu s přítelem mluvíme o pořízení domku. Včera přišel s tím, že on jako OSVČ nedostane hypotéku, že potkal jednoho známého, ten se raději nechal zaměstnat za 20000.- aby dostal hypo, bral si 1,2mil. Přítel má pravidelný příjem, je OSVČ tři roky, nemá žádné dluhy, nesplácí žádné pujčky. Měsíčně má cca 30tisíc. Máte někdo zkušenost, vím, že od dubna se mají hypo mít přísnější podmínky, ale pokud má pravidlený příjem - může doložit a 30000.- se mi nezdá málo. Samozřejmně vše si zjistím, ale ted jsou svátky a mě to vrtá hlavou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2277
14.4.17 10:49

Zalezi na tom, kolik si chcete brat…v bance nikoho nezajima, kolik mu mesicne prijde penez, ale kolik ma na danovce…pokud uplatnuje vydaje pausalem (60%), tak mu toho tam moc nezbyde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.17 10:52

Uplatňuje paušál, ale spadá do 80%. Měli jsme v plánu max. 1,5mil. možná míň. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
30569
14.4.17 11:10

Záleží jaké me daňové přiznání ;)

A jasně, když bude zamestnany s 30 cisteho je to jednodušší…nojo nevýhody svarcsystemu ;)

Ale nezapomeňte, ze nyní je potřeba mít 20% svých financi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
14.4.17 11:14

Přesně jak píše verrys. Koukni do dp a uvidíš co máte za přijem za celý rok, to banka ještě poníží o žvotní náklady atd a s tím zbytek bude operovat. Ony paušální výdaje jsou bezva, ovšem někdy se nevyplatí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.17 11:16

Jojo, je to problém. Měla jsem ještě vyšší příjmy, ale 60% paušál. Prošli jsme až individuálním posouzením. (ale manžel je naštěstí zaměstnanec)

• Nahlásit
  • Citovat
667
14.4.17 11:39

Komerční banka má možnost hypotéky bez dokládání příjmů, na tzv. Čestné prohlášení. Půjčí na 60 procent ceny nemovitosti, ale je tam horší úrok než u klasické hypotéky. Pro nás to byla jediná možnost získání hypotéky, oba jsme OSVČ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11894
14.4.17 11:40

Zeptejte se v ČSOB. Mám takový pocit, že pokud si tam otevřete účet a měsíčně přes něj proženete nějakou částku, a to klidně i stylem „pošli a vyber“, předschválí vám tam úvěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16826
14.4.17 12:31
@Janli píše:
Zeptejte se v ČSOB. Mám takový pocit, že pokud si tam otevřete účet a měsíčně přes něj proženete nějakou částku, a to klidně i stylem „pošli a vyber“, předschválí vám tam úvěr.

Fakt jim tam s prijmem 30.000,– nedaj uver 1 500 000,– protoze poslane prachy neberou jako plat. Jako plat berou mzdu a ta tam chodit nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2671
14.4.17 12:33

@Janli Předschválí vám hypotéku na základě prohnání peněz přes účet? To asi těžko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13718
14.4.17 13:01

Poradila bych najít si dobrého hypotečního poradce. My dostali hypotéku, když jsem byla na rodičáku a manžel OSVČ taky s paušálem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31338
14.4.17 13:18
@catherine100 píše:
Záleží jaké me daňové přiznání ;)

A jasně, když bude zamestnany s 30 cisteho je to jednodušší…nojo nevýhody svarcsystemu ;)

Ale nezapomeňte, ze nyní je potřeba mít 20% svých financi

i více. Protože těch šťastlivců, co dostanou 80% může být jen 15% z objemu poskytovaných hypoték. A dofinancování zbytku cestou spotřebitelské půjčky nebo stav. spoření ČNB hodlá v nejbližší době zatrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11894
14.4.17 15:40

@Sojkka @araw Neshazujte něco, o čem nic nevíte. Že nevíte o této možnosti přece neznamená, že neexistuje. Ověřovala jsem to a je to tak. Při určitém průtoku peněz přes účet v čsob, dojde k předschválení hypotéky i pro osvč. Takže zakladatelce doporučuju se na to informovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2671
14.4.17 18:12

@Janli předschválí klasický spotřební úvěr, nikoliv však hypotéku. Naopak, ten kdo točí poměrně vysoké částky na účtu, ale není schopen je podložit DPFO, je nyní pro banku klientem výrazně rizikovým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
14.4.17 18:50

Předschválení není schválení. Když pak člověk dojde do banky s takto předschvaleným úvěrem stejně mnohdy vše dokládá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama