Reklama

Insolvenční společnost v.o.s.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 05.01.17 00:13
Insolvenční společnost v.o.s.

Dobrý večer všem, nemáte někdo kontakt na Insolvenční společnost v. o.s. sídlem Vlasákova 1419/21,provozovna Jeseniova 1151,Praha. Paní co mi dluží byla povolena insolvence ale nezačala posílat splátky tak to s nimi chci nějak řešit ale radši bych telefonem, do Prahy to mám celkem daleko a nechci jet bez předchozí domluvy že tam budou. Díky Jana

Reklama

Reakce:

Safija
Kecalka 260 příspěvků 05.01.17 02:03

A má povoleno oddlužení nebo už rovnou splátkový kalendář? protože to jsou dvé rozhodnutí, mezi nimi můžou být cca 3 měsíce. Platí se až od měsíce, ktrrý určí soud v tom druhém rozhodnutí, navíc ins. správce vyzývá ke sdělení čísla účtu věřitele, protože to neposílá dlužník ale správce. Jo a taky se může stát, že má dlužník malou srážku, takže ta půjde na náklady správce a věřitelům nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 06:12
Prosím o zachování Anonymu

Pokud má povolení oddlužení, ale ještě neproběhl soud - přezkumné jednání (mezi rozhodnutí a povolení a samotným soudem mohou být i 3-4 měsíce odstup) a kam by jste i vy jako věřitelé byli pozvaní, tak paní nemá ještě splátkový kalendář a vlastně ani stoprocentní jistotu, že má povolení řešení situace oddlužením, ale zároveň do soudu je v ochranně a teď platit chvíli nemusí, bude hradit jen každý měsíc náklady ins. správci. Až proběhne soud, např. na začátku února, tak by jí do konce měsíce došel dopis a hned od dalšího měsíce, tj. od března, by už hradila jak náklady na ins. správce, tak i povinnou měsíční splátku.
Ins. správce je od toho, aby spravoval došlé splátky a podle rozhodnutí soudu je procentuelně rozdělí mezi všechny věřitele, takže peníze vám nedorazí přímo od paní.
Koukala jste na Justice.cz ? Když tam zadáte jméno té osoby, tak vám to vyjede sakumprdum všechno co se týče dluhů, věřitelů, ins. správce, problěhlých úkonů danného ins. řízení atd., atd. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 07:30

Taky se mohlo stát, že Vás paní v insolvenci jako věřitele vůbec neuvedla…Potom musíte podat tzv. přihlášku pohledávky ale jen ve stanovené lhůtě, pak je už pozdě…

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13288 příspěvků 05.01.17 08:14
@Anonymní píše:
Taky se mohlo stát, že Vás paní v insolvenci jako věřitele vůbec neuvedla…Potom musíte podat tzv. přihlášku pohledávky ale jen ve stanovené lhůtě, pak je už pozdě…

Přihlášku pohledávky musejí podat v každém případě, i kdyby je uvedla. Jestli nepodali přihlášku své pohledávky do 30 dnů od zahájení insolvenčního řízení, tak mohou na svou pohledávku zapomenout. Tedy - jsou samozřejmě výjimky.

Příspěvek upraven 05.01.17 v 08:27

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 05.01.17 08:15

Ahoj všem, má povolenou insolvenci, od právníka který mě zastupoval i na justice.cz jsou stejné informace a to že první splátka měla být od listopadu.Ale všude je jen adresa té insolvenční společnosti, proto sháním telefon nebo e-mail, mám to přes kus republiky a s dítětem když nevím jejich pracovní dobu, se mi tam nechce jezdit, abych se tam netáhla zbytečně. Díky Jana

Extra třída :D 13288 příspěvků 05.01.17 08:29
@sarlota535 píše:
Ahoj všem, má povolenou insolvenci, od právníka který mě zastupoval i na justice.cz jsou stejné informace a to že první splátka měla být od listopadu.Ale všude je jen adresa té insolvenční společnosti, proto sháním telefon nebo e-mail, mám to přes kus republiky a s dítětem když nevím jejich pracovní dobu, se mi tam nechce jezdit, abych se tam netáhla zbytečně. Díky Jana

Když máš adresu, tak jim můžeš napsat, ne? Přihlášku jsi podala včas?

Extra třída :D 13288 příspěvků 05.01.17 08:32

Insolvenční zákon, § 173

Podání přihlášky

(1) Věřitelé podávají přihlášky pohledávek u insolvenčního soudu od zahájení insolvenčního řízení až do uplynutí lhůty stanovené rozhodnutím o úpadku. K přihláškám, které jsou podány později, insolvenční soud nepřihlíží a takto uplatněné pohledávky se v insolvenčním řízení neuspokojují. Věřitelé vykonatelných pohledávek na náhradu škody nebo nemajetkové újmy způsobené trestným činem nebo na vydání bezdůvodného obohacení získaného trestným činem podávají přihlášky pohledávek u insolvenčního soudu kdykoli v průběhu insolvenčního řízení, pokud v trestním řízení o tomto trestném činu byl zajištěn majetek v majetkové podstatě dlužníka a přihláška pohledávky byla podána v době, kdy zajištění podle trestního řádu trvá.

(2) Přihlašují se i pohledávky, které již byly uplatněny u soudu, jakož i pohledávky vykonatelné včetně těch, které jsou vymáhány výkonem rozhodnutí nebo exekucí.

(3) Přihlásit lze i pohledávku nesplatnou nebo pohledávku vázanou na podmínku. Pohledávky věřitelů vázané na splnění rozvazovací podmínky se považují v insolvenčním řízení za nepodmíněné, dokud rozvazovací podmínka není splněna. Na pohledávky věřitelů vázané na splnění odkládací podmínky nemá zahájení insolvenčního řízení vliv.

(4) Přihláška pohledávky má pro běh lhůty k promlčení nebo pro zánik práva stejné účinky jako žaloba nebo jiné uplatnění práva u soudu, a to ode dne, kdy došla insolvenčnímu soudu. Přihlášku pohledávky, která je podána u jiného než insolvenčního soudu, postoupí tento soud neprodleně soudu insolvenčnímu, aniž o tom vydává rozhodnutí; účinky spojené s podáním takové přihlášky nastávají dnem, kdy přihláška dojde insolvenčnímu sou­du.

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 05.01.17 08:32

@eumedon jojo,včas, ve všech těch rozhodnutích jsem uvedená i s cifrou kterou mi dluží. Napsal jim můžu, já spíš hledala nějakou rychlejší možnost se s nimi spojit…děkuju

Extra třída :D 13288 příspěvků 05.01.17 08:33

.

Chupita
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.01.17 08:45

http://www.akpes.cz/o-nas/ zavolej do této AK, jsou to ti samí lidé, určitě ti poraí

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 05.01.17 09:01

@Chupita dekuju moc, zavolam tam, hezky den

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 05.01.17 10:57

@Chupita dovolala sem se, vyrizeno:-) oni si nevyzadali cislo meho uctu od meho pravnika…proto mi nic neprislo…jeste jednou moc dekuji za odkaz na kontakt

Chupita
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.01.17 16:52
@sarlota535 píše:
@Chupita dovolala sem se, vyrizeno:-) oni si nevyzadali cislo meho uctu od meho pravnika…proto mi nic neprislo…jeste jednou moc dekuji za odkaz na kontakt

není zač

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama