Mohu stále otěhotnět?

61
27.2.21 13:15

ivf a partner s dětmi z prvního vztahu

Ahoj,

ráda bych položila otázku týkající se ivf a kombinace partnera s dětmi z prvního manželství. Zní to trošku divně, ale vysvětlím, můj předchozí vztah byl peklo, a dostala jsem se do pořádných problémů, nemohla jsme otěhotnět na povel, chlap byl na mě hrubý, necitlivý a zbytek si jistě domyslíte. a zázrakem se objevil „princ na bílém koni“, ochotný, milý, obětavý a pomáhající, hodně mi pomohl a postavil na nohy.
Do vztahu jsem se zdráhala jít, neboť už dvě děti má a rovnou jsem řekla, že nebude snadné abych otěhotněla a vlastní děti chci…ukecal mě, že není problém, podpořil a zanedlouho jsme šli na první ivf.
Ještě bych měla dodat, že měl asi ureoplasmu, nakazil mě a rok jsem se z ní dostávala, mám špatnou imunitu, mraky doktorů, než mi někdo pomohl…nakonec jsem získala přes známého léky z Německa a dala se dohromady. Už v tomto bodu jsem chtěla utéct, nicméně pravidelně se chodil testovat na stěry, léčil se, bral zodpovědně antibiotika, i ve stejný čas…a hlavně, věděla jsem, že mě má rád.
1IVF - OHSS - 3 kety, jen jedn biochemické těhotenství, příčina? Imunologická nekompatibilita (zjistili až u 2 IVF)a znovu se mi objevila ureoplasma (rok jsme neměli styk…celibát a i tak)…další návštěvy venerologie, urogynekologie, fakt síla.
Po půl roce laparoskopie, 1 vejcovod poškozený, nasazen Clostylbegyt a Ovitrelle, snaha marná, v průběhu snažení mi zavolali z Gennetu, že mám zvýšené NK buňky vůči spermiím partnera a…že sorry, máme covid situaci, nesnažte se, a počkejte si na 2 IVF…zprůchodnění po laparo na nic.
Ztráta zaměstnání, nalezení nového, zaučení nula odpovědnost mega velká, výsledek? Cysty…5 cm a7cm. Odešla jsem na neschopenku, zákrok a partner řekl, ať zůstanu doma, aby s povedlo 2 IVF.
2 IVF - začalo peklo, výsledek nula, nespala jsem nejedla, protože se choval opravdu hnusně. Je žárlivý, pořád řeči, že mě nechce s nikým sdílet, že se na mě střídají doktoři (o těch mluví jako o úchylácích a zmr…ech…ostuda), každý výlet do ivf centra se neobešel bez „jeho psychoterapie“, začal po večerech pít (vodka džus)…paráda.
Už během laparoskopie jsme si všimla, že se mě týden po operaci ani nedotknul, vyhodil před nemocnicí s tím, ať si mě doktoři rozeberou, a když přišel na návštěvu prohlásil, proč mám řasenku…jestli se jim snad chci líbit. Prý ví, že to není normální, ale má na to všechno alergii a mohu za to já:-) Vyklepaná jak osika. Ve fázi, kdy jsem ještě byl a odolnější jsem na otázku, proč se holím a meju než jdu na gyndu procedila „abych se jim líbila si“ ironicky, otráveně…ironii nepochopil, evidentně.
Situace s covidem taky moc nepřidala a nyní se dostanu k tématu. Výčitky, že nefunguju standardně, 2 IVF - tahy OHSS - hned druhý dn řešil, že si jeho syn nvyvenčí pejska…upozorňuju že můj pejske má 40 kg a opravdu jsem nemohla chodit a venčit s ním černou chlupatou kouli během poledne, kdy svítilo sluníčko jak blázen a opravdu nenechám vlastního psa zkolabovat. A začaly výčitky, nejezdím když hlídá za nimi na chatu, nefunguju standardně, nevěnuju se jejich dětem…jo, po každém neúspěchu jsem bulela ja želva a sehnala si od kamarádka xanax,…nemůžu po tom, co zažiju další ztrátu si hrát na happy family, když pořád ve 30 ti dítě nemám a biologické hodiny mi začínají tikat. Situace covid - jsem na imunosupresivech, a infuzich, vyhýbám se lidem když to jde, prý je to můj problém, ž eto dělám kvůli děcku a co, kdyžtak to chytnu…embryjko ještě nneí živé, a eventuelně přerušená léčba „no a“.
Další laparoskopie - opět žárlivé scény, výsledek - oba vejcovody ok, měl následovat poslední transfer a pak 3 měsíční snažení. Transfer? Ani mě nepohladil, a čím dál tím více jezdil za svými dětmi (nevydržím lhát, že nechci vlastní dítě, nevydržím nebrečet, když jdou ony dvě čárky do pryč…mám z toho blok, a nemohu jen tak jít psát domácí úkoly a tajit tyto věci, jen aby neměly trauma z dalšího sourozence, ex vyzvídá, zda si dovoluji mít dítě, byť má nového partnera a s mým jsou rozvedení…mám dost…necítím prostor a přijetí, a myslím, že je to hlavní příčina neúspěchu)
Ovulace - „prý na mě šahal nějaký zmr… dildem, kterému říká ultrazvuk, ale prý si ho nějak postaví“ (cituji), jedno z dětí mělo karanténu, nicméně ho z ní vzal a odvezl na chatu, s tím, že no a že to chytím, ale že když chci mimino tak to nějak stihneme. Jedno dítě zdravé jen rozmazlené, druhé mentálně postižené, nevydrží 15 mint v klidu…Bomba. Ponížení. Nemá ani střídavou péči, stačilo přehodit víkend a pak hlídat dva po sobě, neohrozil by mě a mohl být klid „aby se povedlo“…už jsem to nevydržela a udělala scénu. Resp. nekřičela jsem, jen řekla, že se mi to nelíbí, pokud chce abychom měli i my společné děti, nepomůže ivf, tisíc ovulací, ale nějaké vhodné podmínky…navrhla jsem i víkend spolu, někam odjet, nějak hezky ho strávit, aby se uklidnila situace…a opět co děti…už mám dost, odběr oocytů - co jeho děti (ex chtěla dva měsíce volníčko), odvoz mě z transferu - možná prý pojedu sama, chlapeček nemůže být do 16 ti v družině, prosba o vyzvednutí léku v lékárně - problém chlapeček nemůže být v 7 letech sám v autě, nebo jít s ním, ty děti za to nemůžou, ale je to vina toho jaké mantinely nastavil jim i ex, opravdu přehání, děti 7 a 12 let si samy nezaváží tkaničky, ani nenalejí pití…zeptala jsem se co bude až se narodí mimčo, či termín porodu…jestli opět neřekne ex, že je potřeba přehodit hlídání…a nechá mě samotnou…opět vyzdvihuje své děti a já nabývám dojmu, a snad i oprávněně, že budu s mimčem stejně sama. Chybí mi to jaký byl, společné výlety, stavěli jsme podkroví, plánovali jména a myslela jsem že je ten pravý…a najednou jakoby mě násilím stylizoval do role „já a mé děti“ a " tvůj hon na mimino a k lékaři a na IVf s tebou už nepůjdu", podotýkám, že s ebojím jít i na gyndu s problémem, na folikulometrii…a unavuje mě se obhajovat, že v mém věku je pro mě dítě priorita, myslel jsem, že ty dvě vysněné mít budeme a holt se o víkendech přidají další dvě a zvládne se to (finanční problém u něj není, a mě je fakt jedno jestli uvařím o dvě porce navíc jeho dětem…)…už to nedávám:-( Nemáte některá proím zkušenost? První rok jsme byla schopna ty jeho rozmazlené kousky zvládat, i když to bolelo, ale uměl mě obejmout a říci, že i my budeme mít děti, a teď? Vyhýbám se jim, jednak covid a také protože ten boj nechal na mě a každý transfer mi osladí…má to být společný boj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1902
27.2.21 13:28

Bože, dočíst to mi dalo fakt zabrat. Přijde mi, že jdeš přes mrtvoly a záleží ti jenom na těhotenství a chlap je pro tebe jen dárce spermií a jeho děti příživníci. :? No, doma bych tě nechtěla a on už tě má asi taky plné kecky. Já myslím, že někteří lidé spolu prostě mít děti nemají. Příroda to ví, ale stejně se jí snažíš obejít. Myslím, že by ses měla hodit do klidu a rozmyslet si, jestli chceš toho muže jako životního partnera nebo jen kvůli dítěti. Je ti 30, na nalezení nového partnera a založení rodiny máš dost času. A doporučuji bezdětného, abys netrápila další děti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
27.2.21 13:31

Holka, ty potrebujes totalni restart. Mam pocit, ze jsi pred zhroucenim. Ona ta situace s chlapem nebude tak spatna, ale oba dva jste vycerpani a na dne.
Skoda, ze je ted situace takova jaka je. Jinak bych ti poradila, at si zajedes na tyden-dva na nejaky wellnes. Ale sama. Coz ted nejde :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.2.21 13:36

@cecetka dekuji, odhadla jsi to dobře…jsem,…předevčírem ještě ony dvě čárky a včera křeče a krev jak z vola, druhá strana odpočívá na chatě s dětma…já se přemlouvám nacpat do sebe aspoň jogurt…nejvíc bolí to, že mě někdo obviňuje, že jsem na dně…
Chtěla jsem do lázní, byly schválené…nicméně hláška „ááá zase jedeš ke zmr…za honem na mimino“ mě odradila. Přitom jak prospěšné by bylo, uklidnění…Pozítří nastupuji do nové práce,…jsem sama zvědavá jak to dám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.2.21 13:39

@Lil Kitkatt netrápila děti? To je docela hnusné, až budes po OHSS, a budeš potřebovat třeba jen odvézt do špitálu…byla bych zvědavá jak by ses cítila, až budeš mít po Ovitrelle 3 minuty na to otěhotnět, opět jsme zvědavá jak Ti bude…
Od začátku věděl, že děti chci, IVf je indikací z důvodu imunologie a velkého množství motfologicky poškozených spermií,…ivf není procházka růžovým sadem,…málokdo to zvládne sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
27.2.21 13:40

Mně ten váš vztah přijde úplně šílený. Rok jste spolu nespali, on tě deptá a je na tebe hnusný, ty nesnášíš jeho děti (které mi v tom vztahu přijdou jako nejmenší zlo) a zoufale se ženeš za iluzí svých dvou dětí a nekoukáš nalevo napravo. Žádné děti si spolu nedělejte, jděte od sebe a najdi si někoho slušného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 13:40

Kristovy rány. Chápu, že chceš dite, ale s takovým idiotem? Zustaneš tak jako tak sama, s takovým kreténem to nedáš, dítě ne dítě. Byt Tebou odejdu a dítě porizuju v klidu, třeba s kamarádem, nebo s novým partnerem, kterej bude normální.

• Citovat
  • Nahlásit
61
27.2.21 13:42

Jinak lékaři u mě nenašli, žádnou „chybu“, jen ty podmínky začínají být šílené…a ve 30 ti myslím na to, že prostě dítě vlastní si nechci nechat vzít. Od začátku věděl do čeho jde…nevím zda čekal, že zvládnu vše sama…
doteď myslím na to, že bych dnes měla 3 letého prcka,…začínám mít dojem, že se mě chlap snaží napasovat do pozice „už si Tě nevezmu, a nehnu prstem pro společné dítě“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
27.2.21 13:42

No nazdar.. Chce se mi napsat: „Prosím tě vykašli se na to.“ ale je to tvůj život a ty jsi za něj zodpovědná. Pro mě začaly hodiny tikat až v pětatřiceti. Přijde mi pravděpodobnější, že než s ním, budeš opravdu na dítě sama. A z mého pohledu máš ještě spoustu času najít si někoho normálního. Nevím, proč ve třiceti chceš vyplácat všechny pokusy. Pak si IVF platit, až se uklidníš nebo najdeš někoho normálního, bude děsná darda. Jako já zažívat tohle, tak fakt neotěhotním..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.2.21 13:44

@Serpentini spát jsme nemohli, nakazil mě infekcí, a zničil mi jeden vejcovod…dokud dr. nepovolila, že jsme vyléčení, ještě měl igg chlamydie… léčila ho rok…
ty děti za to nemůžou, jejich výchova je výsledke dvou rodičů, kteří to evidentně nezvládli, aneb absolutně žádné hranice, samostatnost nula, a drahé dárky…mám na to svůj názor ale do konfliktu nejdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.2.21 13:44

Asi se pořád trápím po tom co bylo a nerozumím tomu, co se stalo…:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
27.2.21 13:45

Najdi si bezdětného prince na bílém koni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
27.2.21 13:47

@kotecatko Tak si najdi někoho jiného, vždyť váš vztah stojí za kulové. Ty to nevidíš???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
27.2.21 13:49

Ja to vubec nechapu…jako vubec…proc vubec chces s nekym takovym vubec byt, natoz pak dite? Proboha 30…to mas jeste tak 5 let aspon, najit si, nekoho normalniho a ne plytvat pokusy na pojistovnu na nekoho takovyho :roll: vys.. se na nej a dej se do poradku hoka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
27.2.21 13:50
@kotecatko píše:
@Lil Kitkatt netrápila děti? To je docela hnusné, až budes po OHSS, a budeš potřebovat třeba jen odvézt do špitálu…byla bych zvědavá jak by ses cítila, až budeš mít po Ovitrelle 3 minuty na to otěhotnět, opět jsme zvědavá jak Ti bude…
Od začátku věděl, že děti chci, IVf je indikací z důvodu imunologie a velkého množství motfologicky poškozených spermií,…ivf není procházka růžovým sadem,…málokdo to zvládne sám

No víš, já bych si nepořizovala děti za každou cenu s někým, kdo o to nestojí.
A jinak jsem měla na mysli celkově tvůj postoj k těm dětem, neřekla jsi o nich nic hezkého.
Z tvojí reakce úplně čiší, jak jsi vynervovaná a protivná (pardon), takže už to prostě asi ani ten chlap nedává..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat