Jak často sterilizujete dudlíky?

Anonymní
12.5.20 06:51

Jak často sterilizujete

Ahoj, chci se zeptat jak často sterilizujete dudlíky, jestli bse můžou zničit když je každý den budu sterilizovat a jak dlouho takto vydrží? Jak dlouho vydrží sterilizační krabička? Taková malá cestovní přibalená k dudlíkům takže jsme nekupovali zvlášť. Jinak omýváte před tím dudlíky ještě s jarem? Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

672
12.5.20 07:06

Kdysi jsem u prvniho ditete dudliky vyvarela po kazdem pouziti. Ty sterilizacni vydobytky v 80. Letech nebyly. Pak jsem si precetla, ze matka, pokud je zdrava, je pro dite nejlepsi sterilizaci a olizovani dudliku matkou ma smysl. Takze u druheho ditete dudliky umyt a hotovo. Pokud dudlik venku spadl tak oplachnout vodou a oliznout a hotovo. Nejsme zadna prasata, vsichni jsme umerne veku zdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
12.5.20 07:06

Dudlíky jarem nemyju, vyvarovala jsem v prvních měsících tak 2× týdně. Já to moc nehrotim, děti mám zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
12.5.20 07:08
@Ba412 píše:
Kdysi jsem u prvniho ditete dudliky vyvarela po kazdem pouziti. Ty sterilizacni vydobytky v 80. Letech nebyly. Pak jsem si precetla, ze matka, pokud je zdrava, je pro dite nejlepsi sterilizaci a olizovani dudliku matkou ma smysl. Takze u druheho ditete dudliky umyt a hotovo. Pokud dudlik venku spadl tak oplachnout vodou a oliznout a hotovo. Nejsme zadna prasata, vsichni jsme umerne veku zdravi.

Mě tchyně jednou řekla že olizovanim dudlíku může vzniknout u dítěte kaz :lol: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48715
12.5.20 07:18

.

Příspěvek upraven 12.05.20 v 07:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
12.5.20 07:18
@mackA159 píše:
Mě tchyně jednou řekla že olizovanim dudlíku může vzniknout u dítěte kaz :lol: :think:

To by mne zajimalo ceho? Pokud zubu, tak obe deti maji po mne zuby zdrave, plomb maji minimum. Spis bych doporucila naockovat deti proti hepatitide A, coz je nemoc spinavych rukou a deti jsou fakt cunata. A v hexavakcine je hepatitida B…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
12.5.20 07:36

Ja dudlík extra nevyvarovala. Umyla prostě vždycky pod vodou když jsem ho synovi dávala. Flašku každý večer a je úplně normálně zdravé dítě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
12.5.20 07:51

Zeuačatku jsem dudlík vyvařovala 1 týdně. Teď už na to kašlu a nevyvařuju nic. Jinak k olizování dudlíku - neměla by se ani olizovat lžička a davat pusu na pusu, pravě kvůli zubnímu kazu. Viděla jsem to napsané v nějaké brožuře, co jsme dostavali v porodnici… ale upřímně? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
12.5.20 07:52

Jarem bych nemyla, ale občas vymyju přípravkem z DM přímo na savičky a lahvičky. Dcerka je zdravá a vyvářím tak 1× za měsíc, někdy i dýl, nehrotím to, ale převážně je opláchnu s tím přípravkem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
12.5.20 07:58

Jarem bych to nemyla v žádném případě.
Když byl syn malý tak jsem vyvařovala každý den. Po tom roce tak 1× za 3 dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 08:16

@kavenka a jak dlouho trn dudlík pak vydrží?

• Nahlásit
  • Citovat
13224
12.5.20 08:22
@Anonymní píše:

Když to mejes dostane se ti voda dovnitř a ekl to je už po měsíci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 08:42

@Bubla Bůčková myslela jsem s tím sterilizováním každodenním, že ten plast má určitě taky životnost

• Nahlásit
  • Citovat
1205
12.5.20 09:21
@Anonymní píše:

U nás vydrží max 2 měsíce, syn ho vždycky rozkouše :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14536
12.5.20 09:40

Olizovat se dítěti nemá nic, aby se mu do pusy nedostaly bakterie, které zubní kaz způsobují, on se totiž sám od sebe nevytváří. Dudlíky jsem do tří měsíců sterilizovala jednou denně, pak už občas. Stejně je potřeba je každý měsíc vyměnit, protože se donvitř dostane voda a kazí se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama