Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@wildcherry
Neriesim MMR ale hexu(pediacel) takze tam nejde o bezne detske nemoci(tetanus, pertusia)..
@ugluk tím se vůbec netrap… já čekala do 28měsíců a stejně ta reakce byla hnusná ![]()
@Genovesa já jsem taky vyhlášená - podle sestry jsem jediná, kdo to očkování takhle „žere“
a to jsem si vymýšlela jen u MMR, protože jsem se o to zezačátku nezajímala
No a u druhého si hodlám vymýšlet od začátku…
Hexu určitě o něco odložím, nevidím důvod dávat ji ve 2měsících ![]()
@ugluk To máš pravdu, za sterilní to nepovažují, taky jsem musela jednou čekat se zkumavkou a sestra mi dupala za zády, jestli se stihne svoz
.
Tak to jste si taky užili, holt odplenkování neurychlíš, no.
Taky se omlouvám za OT
.
@atominnka Hexu mi odložila pediatra sama, začínali jsme tuším v pěti měsících, bo malá byla drobná. Když mi rozmluvila rotaviry, zbystrila jsem a pneumokoka už jsem taky nedala. A od té doby si vymýšlím
.
@Verca1989 píše:
a nevíš, jak to potom je se školkou? Opravdu je povinnost, aby dítě MMR mělo, aby ho vzali?
Stačí, když ti mudra napíše do papíru, že dítě je rozočkováno, nebo tak něco. Jde o to, aby ti nenapsala něco ve stylu, že odmítáš dítě řádně očkovat, podle očkovacího kalendáře. Ale pokud není kráva, neudělá to. Když ano, vyměníš mudru za jinou. A teď už berou i bez MMR do školek. Povinné je, ale není u něho určená hranice, takže nikde není problém.
@miisenka řeknu ti to na rovinu. Ani jedno z mých dětí není a nebude ničím očkované. Cestování se nijak neobávám. Co se týká normálních destinací tak je považuji za bezpečné. A takové jako třeba JAR, Indie apod. rozhodně nebudu navštěvovat s prckem.
Já osobně nevěřím, že očkování dokáže dítě ochránit. Naopak si myslím, že neúměrně zatěžuje organismus. Snažím se dítěti co nejvíce posílit přirozenou imunitu aby se dokázalo s nemocí vyrovnat samo.
A pros když už máš takový strach z černého kašle jsi ty a rodina co se s prcekm setkává přeočkovaná??? Statistika totiž praví, že 90% nakažených dětí se nakazí od blízké osoby, ale na to lidi naprosto nemyslí
@wildcherry jako tak se ptam taky, ale ono i tyhle nemoce muzou byt i v tomto veku nebezpecne - riziko je stejne jako riziko reakci, tak to aspon svym laickym okem vidim. jako pkud nechas pichnout, tak do toho rizika jdes rovnou - bud ano nebo ne, kdezto tu nemoc vubec nemusi chytnout…No proste porad vybirame mezi dvema zly…
ja verim, ze je to velkej byznys, ale zase si nemyslim, ze by myslenka ockovani byla az tak nutne spatna.
@wildcherry no, kráva není, ona je ve všem super, pečlivá, necpe zbytečně léky atd. ale co se týče očkování, je to naprd. Když jsem odmítla Prevenar, chtěla po mě podepsat papír, že odmítám očkování a k tomu jsem dostala obsáhlou přednášku o tom, jestli vím, jaké může mít dcera po nemoci následky, že může i umřít atd. Když jsem jí oznámila, že chci odložit MMR, opět jsem podepisovala papír, tentokrát už nepřednášela, asi ví, že to u mě nemá cenu ale i tak mě to štve a nemyslím si, že kvůli mě napíše něco, co není pravda
Uvidíme, třeba se to ještě nějak změní, než malá půjde do školky, minimálně rok a půl máme čas, tak to teď moc neřeším,…
Já jsem MMR nechala odložit, plánovala jsem dát první kolem 2- 2,5 roku. Jenže teď jsem těhotná, pak tu bude novorozeně, moc si nevim rady ![]()
@paola white
mna teraz nepreockuju kvoli tomu ze kojim..volala som do ockovacieho centra, debatila s doktorkou asi 15 min a ta mi nedoporucila ockovat proti ciernemu kaslu ked kojim, lebo by som mohla,,najkazit´´ prcka..pry sa maju dat naockovat ludia okolo, v nasom pripade staci manzel..tchyne ho vidi 1× za mesiac a nasi 1× za 3 mesiace..ostatne su kamosi atd a s nimi sa vidame tak jak to ide..pravidelny kontakt ma maly len so mnou a manzelom, a toho ked ockovali pred 3 rokmi na tetanus, tak mu asi vrzli i pertusiu, ale nevie to iste, musi skocit k doktorke..keby somvedela, ze budeme odkladat ocko, tak by som sa asi nechala v tehu naockovat..
![]()
ono zase nemusis chodit do JAR alebo Indii, staci ze tam chodi niekto a uz to sem moze dovliect..my budeme cestovat, nepredpokladam tieto destinacie, ale predsa len ten kontakt s ludmi bude trosku iny, ako keby sme len po Prahe chodili..som z toho zmatena..
dalsia vec je TBC..ja robim v zdravotnictve na oddeleni, kde sa denne dostanem do kontaktu s ludmi po uraze atd..obcas sa nam stane ze nam volaju treba za mesiac ze ten a ten clovek mal TBC..manzel chodi k operaciam, takze takisto tam ma moznost nakazy TBC..takisto neviem, ci ockovat alebo nee..doktor mi povedal, ze to je zbytocne, ale zase tubera neni to co by sme si priali k narodkam alebo pod stromcek..
@miisenka píše:
@wildcherry
Neriesim MMR ale hexu(pediacel) takze tam nejde o bezne detske nemoci(tetanus, pertusia)..
mě to přijde zbytečné.Tetanus.Na co? Je to nenakažlivé bakterialní onemocnění. Aby ho člověk dostal, musel by být v prachumnebo hnoji atd, kde se ty bakterie berou a několik dnů si nechat ránu špinavou. Při hygieně, tedy umytí rány a vyčistění, se tetanus nedostane nikdy.Žloutenka B?Nejrizikovější skupina jsou feťáci, prostitutky, homosexuálové. Jen jedno 1% všech případů jsou děti do 15 let.Záškrtna ten stačí i penicilin.Obrna.Mylně si lidí myslí, že že kdo onemocní ochrne, nebo umře. Přitom se u 95% všech lidí, co se vystaví přirozenému viru obrny, neprojeví žádné symptomy, ani v podmínkách epidemie. A počet případů nahlášených po očkování je více, než před očkováním. Za to vakcína, která toto obsahuje nese vedlejší komplikace jako je spojitost s Guillainovým-Barrého syndromem. Astma, myslím že i roztroušená skleróza, dýchací problémy, alergie, těžké záchvaty. Je toho moře, bohužel po čase se nedávají do souvislosti s očkem. A hexa se tváří jako,,šetrná,, vakcína, ale jak jinak to mají prezentovat. Kdyby napsali do reklamy a propagace pravdu a možné následky,,účinnost,, vakcíny, a doktoři ukazovali povinně příbalové letáky rodičům, tak by prodej drasticky klesl.Taky si koupíš léky a přečteš na co sou přece, ale když řekneš doktorce, ať ti ho dá tak se bude kroutit jak žížala a tvrdit, že riziko vedlejších účinků je malé. Do roka se dítě vrátí s cukrovkou, astmatem, atopákem a ejhle. V přibalováku to taky bylo, ale určitě bude mudra tvrdit, že to vzniklo samo, nebo to má někdo v rodině. Já nejsem razantní odpůrce očkování, to ne, ale je potřeba si hlídat co je a co není zbytečné a očkovat zdravé děti, v rozestupu atd…
@paola white píše:
@miisenka řeknu ti to na rovinu. Ani jedno z mých dětí není a nebude ničím očkované. Cestování se nijak neobávám. Co se týká normálních destinací tak je považuji za bezpečné. A takové jako třeba JAR, Indie apod. rozhodně nebudu navštěvovat s prckem.
Já osobně nevěřím, že očkování dokáže dítě ochránit. Naopak si myslím, že neúměrně zatěžuje organismus. Snažím se dítěti co nejvíce posílit přirozenou imunitu aby se dokázalo s nemocí vyrovnat samo.A pros když už máš takový strach z černého kašle jsi ty a rodina co se s prcekm setkává přeočkovaná??? Statistika totiž praví, že 90% nakažených dětí se nakazí od blízké osoby, ale na to lidi naprosto nemyslí
Máme to stejně
…i když první dcera očko má všechno
.Njn slepá důvěra, neinformovanost… ![]()
@miisenka tak dítě ti nakazit může i tchyně nebo vaši. to že ho vidí 1× za měsíc fakt není rozhodující…
jinak by mě skutečně zajímalo když je teda u tebe i manžela tak vysoké riziko, že se nakazíš TBC, kdy jste byli přeočkovaní??? protože poslední přeočko se dělalo na ZŠ tudíž pokud je ti víc než 25 tak už stejně očkování nechrání ani tebe a opět si pro prcka riziko…
navíc statistika hovoří jasně. země s nejvyšší proočkovaností proti TBC je i země s nejvyšším výskytem…
a to s tím, že sem můžou nemoci zavléct cizinci je taky dost sporné
nebudu tě tady přemlouvat k očkování nebo neočkování. evidentně jsi ty i manžel zdravotník takže asi moc dobře víte jak to tam chodí.
mě k rozhodnutí pomohlo zjistit si i statistiky nemocí
@wildcherry
Dakujem..ja mam pediatra dobreho, netlaci ockovanie, takze to musim dostudovat..asi necham len Pediacel, ta hepka mi pride zbytocna..ale mam hlavu jaknpatraci balon, pribalove letaky som citala, ale ze by som bola mudrwjsia to ne..:-)
@suik píše:
@wildcherry jako tak se ptam taky, ale ono i tyhle nemoce muzou byt i v tomto veku nebezpecne - riziko je stejne jako riziko reakci, tak to aspon svym laickym okem vidim. jako pkud nechas pichnout, tak do toho rizika jdes rovnou - bud ano nebo ne, kdezto tu nemoc vubec nemusi chytnout…No proste porad vybirame mezi dvema zly…ja verim, ze je to velkej byznys, ale zase si nemyslim, ze by myslenka ockovani byla az tak nutne spatna.
Já striktně neodsuzuji ti co očkují. Určitě to dělají ze stejného důvodu, proč neočkuji já, z lásky k dítěti. Ale když už někdo očkojí, chce to s rozumem a hlavně zdravé dítě. Taková kamoška, co o očkování neví nic, táhla se tam po týdnu, kdy dítě bylo nemocný a ještě melo dozvuky. Však co, vždyť mu jinak nic není
.Ale že jsou vakcíny velký marketingový tah je prostě fakt. Např. proč nemohli rodiče s karkulkou do lesa, nebo srdceryvný miminko s maminkou na očko rotavirové infekce a už neřeknou, že je jedná o malé procento kmenů, které vakcína obsahuje. Dokonce neobsahuje ani kmen, který je u nás nejčastější. Jen vyvolávají strach v rodičích, aby jsme očkovali.