Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@holcina20 doktor by s tebou měl jednat jako s rovnocenným partnerem a ne jako s nějakým hlupákem. Očkování má svá rizika, je jich plný příbalák. Ono se nic stát nemusí ale taky může, to je prostě loterie.
Posílám ti odkaz na slovenský očko kalendář. dává se první dávka mezi 15. a 18. měsícem a další dávka v 11 letech. http://www.sprievodcaockovanim.sk/…alendar.html
@cepcolatko
Petrasovi som pisala, ten mi povedal ze sa nam nechat naockovat, tak som volala svojej obvodacke(primarka primarnej pece vo FN) a ta mi povedala, ze ked kojim tak ma nezsockuje, jedine, ze by som jej priniesls potvrdenie z hygieny alebo ockovycieho centra, ze sa moze ockovat..takze som volals pediatrovi, ten my odkazal na ockovacie centrum, tak somtam volala s tym, ze sa tam rovno necham zaockovat..pani doktorka na trlefone(nie operatorka, prepojovali ma)mi povedala, ze by to nedoporucovala vzhladom k veku dietata, argumentovals som tym, ze v potodnici to ponukali, povedala ni ze tehotne sa mozu ockovat, a matky ktore naju mimca mladsir ako 14 dni..neviem schvalne juknem na letak, lebo vlastne mam 4nazory-2 ze sa mam ockovat ja(petras a pediater)a 2 ze sa nemam(ockovaci centrum a obvodak)..a ted babo rad.. ![]()
@analoja píše:
já taky povinný očkování nikdy neřešila, až teď, syn (3) má podezdření na autismus, tím pádem jsem při zjišťování informací narazila i na podezdření, že jedním z důvodů může být očkování, takže vzhledem k dalšímu dítku už si dávám daleko větší pozor na tu „povinnost“
Moje mamina kdysi prodělala obrnu - tehdy se ještě neočkovalo, a vždycky litovala, že to za ní nebylo - má nějaký následky. Takže ono je to fakt asi trochu loterie.
Zatím jsem u nejmladší odložila právě MMR, zatím do 2 let a zvažuju, jestli to neodložit na neurčito
Bohužel je autismus často příčinou očkované vakcíny. Je to zásah do nezralého imunitního systému během prvních dvou let života (např. prudké infekční onemocnění nebo intoxikace organismu, což očkování je).Moc držím palečky, ať se u vás nepotvrdí
.Co se týká maminky, tak je to diskutabilní, protože právě mezi očkovanými na dětskou obrnu je nejvíce nakažených právě jí. Nejčastěji začíná kolem místa vpichu. Jedna studie po roce 1990,nevím přesně kdy byla zveřejněna studie co dokládala, že u dětí
co dostaly jednu injekci proti obrně, do měsíce byly až 8× náchylnější ji dostat, než děti neočkovaný. Ono totiž není dokázáno, jestli člověk přirozeně imunní je, nebo není na tento vir a jen náchylní jedinci střevním virem onemocní. Protože 95% všech lidí co přijdou s ním do kontaktu, nemají žádné symptomy, ani v podmínkách epidemie. U 5% infikovaných lidí se projeví mírné symptomy. Odhadem ochrne 1 z 1000 infikovaných. Ani se neví, jestli je vakcína a když ano, tak na kolik účinná. Takže jestli mamka byla náchylná, je dobře že to chytla z přirozeného viru, než inaktivovanou vakcínou.
@analoja píše:
@paola white jj, mám ten odkaz uložený, zatím furt doufám, že se z toho vyvine jen nerovnoměrný vývoj - to „postižení“ není tak velké, prcek chodí do speciální školky, pracujeme na komunikaci,… ale holt si dávám větší pozor. Mladší sestřička je extrémně maličká, tak jsem si to zatím zdůvodnila váhou. Naše dětská je sice fajn, ale vím, že je zastáncem očkování (očkuje i svoji rodinu třeba na chřipku, což já považuju za naprostou kravinu)
Boha jeho, to je moje tchýně ne? Protože to je to stejný
.To třeba přijede na návštěvu a de chlapovi pichnout chřipku
.Doufám, že tento rok už můj má víc rozumu
.Má už tak rozhozený systém, že trpí chronicky na opary
.Teď jsem se zas díky tobě vytočila
…dík ![]()
@holcina20 píše:
děkuji za odpověd. právěže nikdy jsem nic neodsouvala moc se nevyptávala páč jsem prej zdržovala že má i jiný pacienty. (vše ohledně malé zjištuji po internetu co potřebuji)a on na mě, no jako fakt jsem to nečekala že by to mohl říct že jsem prej zase nějaká eko, bio a doví co ještě matka prej zas nějaká moda a na internetu se toho píše. no jsem z něj dost zklamaná. a vážně to očkování přirovnal že je to prý jako riziko když se zadusí rohlíkem nebo vdechne oříšek. tet jsou malé 2roky takže třeba až v 10 tu 2dávku? to zas budu podepisovat papírů že to odkládám no asi ho změním už se u něj necítím ani mi nevěřil že po tý vakcíně můžou být horečky. prej já mám obě děti očkovaný a nic jim není a já řikám že každý dítě je jiný a je jiná reakce no hrozný já to chtěla jen odložit a mě tam uplně ponížil…
To je debil ![]()
@miisenka no mě to naše pediatrička také schválila, ale dost mě znejistilo, co řekli tobě
je fakt, že já se nechala naočkovat, když byly malé asi necelé dva měsíce. Je teda pravda, že někde v zahraničí už tím očkují i těhotné, že prý pak ty protilátky přejdou rovnou na mimčo, ale to mi připadá hodně šílené, do toho bych asi nešla, bála bych se, že se přes placentu dostanou i ta svinstva…
@cepcolatko píše:
@miisenka no mě to naše pediatrička také schválila, ale dost mě znejistilo, co řekli toběje fakt, že já se nechala naočkovat, když byly malé asi necelé dva měsíce. Je teda pravda, že někde v zahraničí už tím očkují i těhotné, že prý pak ty protilátky přejdou rovnou na mimčo, ale to mi připadá hodně šílené, do toho bych asi nešla, bála bych se, že se přes placentu dostanou i ta svinstva…
V tom se nějak nevyznám, co se týče kojících a těhotných, ale nějak mi vlastně uteklo, na co se chceš očkovat?
@wildcherry tvoje tchýně to nebude, myslím, že ještě tchýní není ![]()
jinak ten zásah do organismu do „DVOU“ let mně zajíma? Je na to nějaká studie? Mám pocit že MMR mu píchali kolem roku a půl - on tedy žádnou viditelnou nezvyklou reakci neměl, ale v podstatě do tý doby byl + - standardní vývoj, pak se asi nějak zastavil vývoj mluvy, komunikace, pochopení… nebyl tam krok zpět, ale některý věci začaly stagnovat ![]()
takže když to u dcery odložím po to druhém roce, tak by to mělo být v pohodě? No možná bych to mohla odložit ještě kousek, ona má teď v 21 měsících váhu menšího ročáka - a moje dedukce (možná mylná) je, že léky se taky dávkují podle váhy,… no, se v tom plácám ![]()
@wildcherry
Uz radsej sa nechcem ockovat na nic.. ![]()
Ale islo o cerny kasel..
@cepcolatko
Tak vidis..mna zaockovat nechceli a to som to riesila ked malemu bolo 12tyzdnov..clovek by sa z nich posjal..
@wildcherry na černý kašel, jako ochrana pro miminko, které očkované být nemůže…
@miisenka ![]()
s odstupem už toho také lituji, dnes bych se znovu neočkovala, stejně jsem s ní pořád doma a vlastně to nemám kde chytnout…můžu se zeptat, jestli ses nakonec nechala naočkovat? omlouvám se, jestli jsi to už někde psala, už se v tom trochu ztrácím…
@analoja píše:
já taky povinný očkování nikdy neřešila, až teď, syn (3) má podezdření na autismus, tím pádem jsem při zjišťování informací narazila i na podezdření, že jedním z důvodů může být očkování, takže vzhledem k dalšímu dítku už si dávám daleko větší pozor na tu „povinnost“
Moje mamina kdysi prodělala obrnu - tehdy se ještě neočkovalo, a vždycky litovala, že to za ní nebylo - má nějaký následky. Takže ono je to fakt asi trochu loterie.
Zatím jsem u nejmladší odložila právě MMR, zatím do 2 let a zvažuju, jestli to neodložit na neurčito
Na Emimi je uzavřená diskuze pro rodiče s autiky, jestli chceš, pojď k nám. Jsou tam také maminky, které si všimla, ze porucha autistickeho spektra se zacala rozvíjet po priorixu. Radime se o všem možném. Diskuze se jmenuje Poruchy autistickeho spektra.
@cepcolatko
Nenechala..:-)
Som zmatena, dezorientovana, desinformovana a prestavam to riesit..:-)
Obvodacka ma odmietla, tak som volala ockovacie centrum a tam mi to nedoporucili.
@analoja píše:
@wildcherry tvoje tchýně to nebude, myslím, že ještě tchýní neníjinak ten zásah do organismu do „DVOU“ let mně zajíma? Je na to nějaká studie? Mám pocit že MMR mu píchali kolem roku a půl - on tedy žádnou viditelnou nezvyklou reakci neměl, ale v podstatě do tý doby byl + - standardní vývoj, pak se asi nějak zastavil vývoj mluvy, komunikace, pochopení… nebyl tam krok zpět, ale některý věci začaly stagnovat
takže když to u dcery odložím po to druhém roce, tak by to mělo být v pohodě? No možná bych to mohla odložit ještě kousek, ona má teď v 21 měsících váhu menšího ročáka - a moje dedukce (možná mylná) je, že léky se taky dávkují podle váhy,… no, se v tom plácám
Studie určitě jsou a není jich málo, o nervovém systému dětí je toho mnoho napsáno, ale nevím, nevzpomenu si na žádnou
.Ale proč ta hranice dvou let? To myslíš? Je to doma, do kdy roste mozek dítěte. Ten roste od doby co je v bříšku(prenatální vývoj) a zastavuje se růst kolem dvou let dítěte. Do té doby mozeček není zralý(přirovnala bych to k fontanele, jestli mi rozumíš, pomalinku se uzavírá, sroste a hlavička miminka je chráněná více, takže když se dítě bouchne do fontanely, kdy je více chráněno? Až po ukončení srůstu).No a teď si vezmi, že do něčeho nechráněného, nezralého zapíchneš živou vakcínu. Zrovna MMR vakcína může narušit všechny tělesné systémy(krevní, lymfatický, trávicí, kardiovaskulární, imunitní, nervový, dýchací i smyslový).Ale znamená to právě ty poruchy jako epilepsie, autismus, zrakové problémy, febrilní křeče, cukrovka, encefalitida, anafylaxe, úmrtí a to až klidně měsíc po očkování. I SYDS je spojován s očkováním, a další…třeba i hyperaktivita souvisí z nedozrálým nerv, systémem. Stagnování, kroky zpět atd. není to nic zvláštního.
S tím dávkováním, taky si myslím, že na tom něco bude…protože i ve světě jsou jiné očkovací kalendáře. Takže jak se může jednomu dítěti v půl roce dát stejná dávka, jako puberťákovi v jiné zemi? Ba naopak, přímo dospělákovi vs dítě
.
Snad jsem ti něco vysvětlila, psala jsem to po kouskách, snad to má hlavu patu. Děti mě dneska ne a ne spat a serou mě ![]()