Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
Nebo mě ještě napadá, najít ji ve městě kousek od chalupy na léto školku. To by asi bylo nejlepší. Byla by třeba jen dopoledne ve školce a odpoledne už bychom nějak zvládli.
no to by bylo fajn, ale to asi neklapne, v létě se většina školek zavírá a zůstanee místo deseti třeba otevřená jedna, kde se sejdou všechny děti z těch deseti školek, které nemají možnost nechat rodiče s někým doma, nebo nejedou na dovolenou
@stinga píše:
no to by bylo fajn, ale to asi neklapne, v létě se většina školek zavírá a zůstanee místo deseti třeba otevřená jedna, kde se sejdou všechny děti z těch deseti školek, které nemají možnost nechat rodiče s někým doma, nebo nejedou na dovolenou
A soukromá?
nebo nějaký příměstský tábor? Vždyť tam taky musí děti někam dávat.
@Anonymní píše:
A soukromá?nebo nějaký příměstský tábor? Vždyť tam taky musí děti někam dávat.
Otázka je, jestli najdeš příměstský tábor pro 4r. Běžnější je, že berou nejdříve předškoláky. Měla jsem na příměstském táboře 4 letou neteř. Vydržela tam, protože jsem tam vzala všechny své děti a měla tam sourozence. A to majitel táborů řekl, že je výjimka tak malé dítě. Chtěli, ať jim to nepoložím. Jinak byla hranice od předškolní třídy. Spíš si domluvit tu soukromou školku nebo dětskou skupinu.
Naše si vyhrála sama 30 minut, hodinu max. Měla tam nádobí, vodu, stromy na lezení, kočky… Ale samu ji to nebavilo.
A jaká je povaha vaší práce? Kdy dítko vstává? Známí takto fungovali během Covidu na chalupě se školkovým dítětem tak, že oba vstali brzy a oba pracovali od 6h. Dítko vstávalo až cca 8:30, jeden z rodičů si ho převzal a vyrazil s ním někam pryč, vrátil se a připravil s dítětem oběd, po obědě pustil dítěti dlouhou pohádku a začal pracovat taky (cca 13h), po dlouhé pohádce cca 14:30 ukončil práci ten, kdo pracoval od rána, a s dítětem opět někam vypadnul (na nějakou delší procházku, na hřiště do vedlejší vesnice, nebo klidně autem na výlet). Cestou pořešili i nákup a připravili večeři.
Prakticky tedy 1 pracoval v kuse cca 6-14:30 s pauzou na oběd, druhý pracoval 6-8:30 a 13-18:30. V tomto režimu se dle potřeby střídali. Ale tam to šlo, protože jejich práce nebyla povahou taková, že by měli desítky telefonátů denně a nebylo nutné něco udělat nutně v konkrétní hodinu, stačil ten den, takže nadřízení s tím neměli problém.
Mají z toho období krásnou fotoknihu, protože si oba maximálně užili to dítě a mají s ním spoustu zážitků. Ale upřímně, kromě té dlouhé poobědové pohádky to dítě fakt v klidu nebylo. Když bylo nutné, tak uklizené u pohádek vydrželo, ale na zahradě se fakt nezabavilo, to si myslím, že chtít od školkového dítěte je trošku utopie.
@zrcadlo píše:
A jaká je povaha vaší práce? Kdy dítko vstává? Známí takto fungovali během Covidu na chalupě se školkovým dítětem tak, že oba vstali brzy a oba pracovali od 6h. Dítko vstávalo až cca 8:30, jeden z rodičů si ho převzal a vyrazil s ním někam pryč, vrátil se a připravil s dítětem oběd, po obědě pustil dítěti dlouhou pohádku a začal pracovat taky (cca 13h), po dlouhé pohádce cca 14:30 ukončil práci ten, kdo pracoval od rána, a s dítětem opět někam vypadnul (na nějakou delší procházku, na hřiště do vedlejší vesnice, nebo klidně autem na výlet). Cestou pořešili i nákup a připravili večeři.
Prakticky tedy 1 pracoval v kuse cca 6-14:30 s pauzou na oběd, druhý pracoval 6-8:30 a 13-18:30. V tomto režimu se dle potřeby střídali. Ale tam to šlo, protože jejich práce nebyla povahou taková, že by měli desítky telefonátů denně a nebylo nutné něco udělat nutně v konkrétní hodinu, stačil ten den, takže nadřízení s tím neměli problém.
Mají z toho období krásnou fotoknihu, protože si oba maximálně užili to dítě a mají s ním spoustu zážitků. Ale upřímně, kromě té dlouhé poobědové pohádky to dítě fakt v klidu nebylo. Když bylo nutné, tak uklizené u pohádek vydrželo, ale na zahradě se fakt nezabavilo, to si myslím, že chtít od školkového dítěte je trošku utopie.
Díky za příspěvek. Moje pracovní doba je od 7 do 15:30 (šlo by asi domluvit i dříve). Jediná podmínka je, že musím být od 9 do 14 k zastižení. Partner teď pracuje od 10 do 18:30. Ale také to nemá striktně dané, mohl by se domluvit. Malá vstává, když nechodí do školky kolem 8:30. Ale zase spát chodí v létě kolem 22. ![]()
Ráda bych to nějak vyřešila, protože místo té chalupy je nádherné, v lesích, čistý vzduch, prostě paráda. Bylo by mi líto drepet na sídlišti, když můžeme být v lese.
@Anonymní píše:
Díky za příspěvek. Moje pracovní doba je od 7 do 15:30 (šlo by asi domluvit i dříve). Jediná podmínka je, že musím být od 9 do 14 k zastižení. Partner teď pracuje od 10 do 18:30. Ale také to nemá striktně dané, mohl by se domluvit. Malá vstává, když nechodí do školky kolem 8:30. Ale zase spát chodí v létě kolem 22.
Ráda bych to nějak vyřešila, protože místo té chalupy je nádherné, v lesích, čistý vzduch, prostě paráda. Bylo by mi líto drepet na sídlišti, když můžeme být v lese.
No ti naši kamarádi si nejdřív mysleli, že normálně v 8h všichni vstanou a nějak se u dítěte prostřídají přes den, ale nefungovalo to. Stejně tak zjistili, že si musí pevně stanovit, který čas má kdo z nich dítě na starost. My máme stejnou zkušenost, protože např. dítko šlo za tatínkem, že ho svědí hlava, tatínek naznal, že stejně vši nepozná, a automaticky poslal dítko za maminkou, ta zjistila, že má dítko plnou hlavu pilin a byla naštvaná na tatínka, že to nevyřešil sám, vytržení z práce byli zbytečně oba. Nám se třeba stalo, že jsme s manželem na HO oba čuměli do noťasu a oba se spoléhali na toho druhého, že pětiletou dceru po očku vede v patrnosti. Té mezitím zůstala viset v ruce klika od branky (přehodila omylem plot a šla si tam sama pro míč) a nemohla se dostat zpátky. A protože byla instruovaná, že nás nemá rušit a že plot na chalupě se nepřelézá, protože na to není konstruovaný, tak si tam sedla a čekala. V pěti vypadala na tři, našla ji tam pošťačka, která kolem naší chalupy jela na babetě a zavolala na nás (naštěstí jen na nás, ne sociálku na nás
). Opravdu nelze se plně koncentrovat na práci a myslet si, že vnímáš okolí, a nejhorší je, když je těch dospělých víc, to pak nehlídá pořádně nikdo. Ti známí právě museli začít praktikovat opravdu dopoledne pryč s jedním, odpoledne pryč s druhým (i aby se dítě dostatečně unavilo) a vždycky bylo jasné, kdo to tam má na starosti, měli dokonce i takovou kapitánskou pásku, a dítě vědělo, že se má ptát výhradně toho s páskou a druhý pracuje, ale původně si prý tu pásku dávali na zápěstí proto, aby si oni sami uvědomili, že mají dítě na starosti, byla to pomůcka hlavně pro ně, ne pro dítě.
@zrcadlo píše:
No ti naši kamarádi si nejdřív mysleli, že normálně v 8h všichni vstanou a nějak se u dítěte prostřídají přes den, ale nefungovalo to. Stejně tak zjistili, že si musí pevně stanovit, který čas má kdo z nich dítě na starost. My máme stejnou zkušenost, protože např. dítko šlo za tatínkem, že ho svědí hlava, tatínek naznal, že stejně vši nepozná, a automaticky poslal dítko za maminkou, ta zjistila, že má dítko plnou hlavu pilin a byla naštvaná na tatínka, že to nevyřešil sám, vytržení z práce byli zbytečně oba. Nám se třeba stalo, že jsme s manželem na HO oba čuměli do noťasu a oba se spoléhali na toho druhého, že pětiletou dceru po očku vede v patrnosti. Té mezitím zůstala viset v ruce klika od branky (přehodila omylem plot a šla si tam sama pro míč) a nemohla se dostat zpátky. A protože byla instruovaná, že nás nemá rušit a že plot na chalupě se nepřelézá, protože na to není konstruovaný, tak si tam sedla a čekala. V pěti vypadala na tři, našla ji tam pošťačka, která kolem naší chalupy jela na babetě a zavolala na nás (naštěstí jen na nás, ne sociálku na nás). Opravdu nelze se plně koncentrovat na práci a myslet si, že vnímáš okolí, a nejhorší je, když je těch dospělých víc, to pak nehlídá pořádně nikdo. Ti známí právě museli začít praktikovat opravdu dopoledne pryč s jedním, odpoledne pryč s druhým (i aby se dítě dostatečně unavilo) a vždycky bylo jasné, kdo to tam má na starosti, měli dokonce i takovou kapitánskou pásku, a dítě vědělo, že se má ptát výhradně toho s páskou a druhý pracuje, ale původně si prý tu pásku dávali na zápěstí proto, aby si oni sami uvědomili, že mají dítě na starosti, byla to pomůcka hlavně pro ně, ne pro dítě.
Ty brďo to je promakany systém!
díky za nápady!
Moje ve 4 ano, ale byl zvyklej, ze má dva pracující rodiče od mimina, a ze společně strávený cas je až po práci. Tím, ze je Vaše dcerka zvykla fungovat při Ho tatínka, tak si myslím, ze to půjde.
Mám tři děti a to prostřední - klidný kluk - by asi pár hodin vydrželo, kdyby tam bylo pískoviště. Ne každý den, ale tak jednou týdně asi jo. Starší holka by vydržela tak dvacet minut, mladší třicet, odhaduju.
@Anonymní píše:
Ona to s manželem zvládá. Jsou často doma když je nemocná. Manžel na HO a ona si hraje. Tak si říkám, že když to zvládne doma, mohla by i na zahradě.
Tak pokud si vyhraje doma, tak venku určitě. Moji starší si vyhráli v pohodě, ale to byli dva, teď nejmladší dvouletá vydrží se mnou v pohodě dvě hodiny venku, s tím že já si dělám svojí práci a ona si hraje
@Anonymní píše:
Ahoj, koupili jsme chalupu se zahradou a já přemýšlím, že bychom tam jezdili přes jaro - léto a pracovali tam s prckem na HO. Je reálné, aby se dítě zabavilo cca 4-5 hodin na zahradě? Samozřejmě, že občas bychom na ni koukli, ale nehráli bychom si s ní. Bydlíme v bytě a často je s ní doma na HO manžel, když je nemocná. To fungují docela dobře. Aspoň mi to říká manžel. Na zahradě by měla větší vyžití (kuchyňku, písek, atd.) Myslíte, že je to reálné?
4lete dite se dle meho nazoru na 4-5hodin nekolikrat tydne na zahrade samo nezabavi. Je to prilis dlouha doba. Take pocitejte, ze muze byt nekolik dni nepriznive pocasi. Jak se vase dite zabavi samo pri te nemoci v byte, co dela po dobu, kdy manzel pracuje?
@Stará známá píše:
4lete dite se dle meho nazoru na 4-5hodin nekolikrat tydne na zahrade samo nezabavi. Je to prilis dlouha doba. Take pocitejte, ze muze byt nekolik dni nepriznive pocasi. Jak se vase dite zabavi samo pri te nemoci v byte, co dela po dobu, kdy manzel pracuje?
Hraje si s kuchyňkou, s vláčky, panenkami, auty. Ale teda v bytě není 4 hodiny bez dozoru. To by nebyla ani na té zahradě. Občas k ní partner jde a něco spolu postaví a ona si s tím pak chvíli hraje.
@Anonymní píše:
Hraje si s kuchyňkou, s vláčky, panenkami, auty. Ale teda v bytě není 4 hodiny bez dozoru. To by nebyla ani na té zahradě. Občas k ní partner jde a něco spolu postaví a ona si s tím pak chvíli hraje.
Jsem si jista, ze zadne z mych deti by to v tom veku 4-5 hodin samo nezvladlo.
@Anonymní píše:
Ona to s manželem zvládá. Jsou často doma když je nemocná. Manžel na HO a ona si hraje. Tak si říkám, že když to zvládne doma, mohla by i na zahradě.
Akorát bych tam nedávala bazén apod. vodni díla…