Reklama

Jak dlouho vám vydrželo vybavení bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adusinka
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 14.02.18 12:03
Jak dlouho vám vydrželo vybavení bytu?

Ahoj, jak dlouho vám vydrželo vybavení bytu?

Byt jsme si pořídili před deseti lety a vše dělali a kupovali nové. Nekupovali jsme nejlevnější, ani nejdražší. Takový střed. Výběrem jsme strávili dost času. Ale po deseti letech jsem se spoustou věcí nespokojená. Ale mám výčitky, zda to není brzo.
například
koupelna - chtělo by to nový sprchový kout
ložnice - máme tam komodu, která je sice v perfektním stavu, ale místo ní bych potřebovala velkou skříň
ale hlavně - kuchyně. Celou bych jí uspořádala jinak. Linka má jen 2,2 metru a spotřebiče bych si nechala všechny, co máme teď. Takže investice by nebyla moc velká. Ale přijde mi to prostě trapný, chtít po deseti letech novou kuchyň.
obývák - sedačka už je taky strašně proseděná, ale dokud jsou děti malé, nechceme ji měnit

A to nepočítám věci, které jsme už museli vyměnit, protože se rozbily a oprava by se nevyplatila - pračka, myčka, mikrovlnka… a po 9-ti letech nové matrace

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 14.02.18 12:08

Budeme se teď stěhovat a porizuji vse komplet nove. Původní věci mají cca 7 let, gauč tedy měníme co tři roky, matrace co dva. Po deseti letech bych uz určitě taky radu věci vyměnila a vůbec se tím netrapila

Keltka
Kecalka 470 příspěvků 14.02.18 12:09
:-)

Ahoj, nepřijde mi to divné vše měnit, ale přijde mi divné to chtít všechno najednou. Zvolila bych podle priorit: například 1. MATRACE-ze zdrav. důvodů koupit hned. 2. KOMODA V KUCHYNI - prodat a místo ní koupit skříň, kvůli úložnému prostoru, 3. LINKU - s tou to ještě půjde tak 5 let vydržet-funguje, je sice asi menší, ale to nevadí, přece to nemusí být hned, 4. SEDAČKA - sama píšeš, že to ještě vydrží. To, že se vše ničí opotřebením je normální. Také záleží, kolik máte peněz, pokud máte dost a ještě vám zbyde, klidně předělejte vše, co je potřeba. :srdce: :)

Keltka
Kecalka 470 příspěvků 14.02.18 12:11
KL

Jinak kuchyňskou linku jde i prodat-bez těch spotřebičů někde v bazaru-nafotíš a prodáš za dobrou cenu, pokud není úplně atypická do nějakého prostoru, pokud je to normální tvar a byla slušná a stále je, tak ti za ní někdo dá i 20 000,–, takže něco z ní i dostaneš zpátky.

Keltka
Kecalka 470 příspěvků 14.02.18 12:11
cena linky

Cena se odvíjí dle původní ceny KL.

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 14.02.18 12:11

@adusinka nevidím důvod proč si neudělat radost a věci nevyměnit, nepředelat. Deset let je už dost dlouho. My teď kupovali novou sedačku po 7 letech. Např my předělávame obyvak snad každý rok ;) myslím tím malbu, tapety, stěnu za tv…Když na to člověk má, tak proč si neudělat radost :palec:

adusinka
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 14.02.18 12:13

@Keltka nechci to hned najednou… na to ani nejsou finance ;)

Jenom mě zajímalo, jak jsou na tom jiné domácnosti po deseti letech.

Příspěvek upraven 14.02.18 v 12:15

Elen8
Extra třída :D 12984 příspěvků 14.02.18 12:13

Me 10 let prijde akorat. Sama vim jak vypadal byt po 7 a pul letech bydleni. K vymene byl gauc, matrace, plovoucka a sprchac. Pritom sprchac byl ravak a jak byl znicenej :roll: jinak mikrovlnka, mycka, lednicka, pracka to bylo OK a slapalo porad jak hodinky. Linka taky nebyla ve spatnem stavu. Gauc jsem poradne vycistila a prokoukl hezky (samozrejme jsem cistila vickrat a pouzival se prehoz aby ho dcerka moc neznicila) ale stejne byl rozvrzany a spis tak na doslouzeni.
Chapu ze po 10 letech uz by to zasah chtelo. My mame ted vse nove v baraku a pocitam tak 10-15 let a bude se muset zase vetsina postupne obnovit.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.02.18 12:21

Co se týče sedačky, máme 6 let a je hotová, prosezela, hnus.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 14.02.18 12:25

Po deseti letech už je opotřebení určitě znát, zvlášť když máte děti a vybavení domácnosti dostává zabrat. Takže v tomto bodě těžko říct, třeba kuchyně, kde se každý den vaří, je jinak opotřebená, než kuchyně, kde se uvaří jen občas kafe. Dalším faktorem je to, že novodobý nábytek je vyrobený spotřebně - tedy ani nemá dlouho vydržet, jako to byly u nábytku kdysi, kdy měl vydržet celý život nebo i generace. Takže určitě bych se necítila špatně, že chci po 10 letech něco měnit. Možná bych se jen tentokrát lépe soustředila na výběr, vybrala kvalitnější materiály a zapracovala na celkové koncepci bytu.

medunka23
Kelišová 6857 příspěvků 14.02.18 12:37

Tak po deseti letech bych řekla je to akorát, ono opravdu ten nábytek dnes nevydrží celý život, tak jako našim babickam či rodičům.
My v bytě bydlíme pátým rokem, už loni v létě, jsme pridelavali kus linky, ono když si člověk zařizuje a děti teprve čeká, má posléze na kuchyň úplně jiné nároky, což tedy platí o celém bytě. Být tebou, jsem v klidu po deseti letech opravdu není nic zlého co by sis musela vyčítat a cítit se blbě..
Já vidím v našem bytě spousty věcí co bych udělala jinak a postupně to predelame, muž je stejného názoru.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 14.02.18 12:41

Podle potreby. Elektrospotrebice v okamziku, kdy doslouzi, ostatni vybaveni, pokud se rozbije. Pracku mam 14 let a kupodivu stale drzi. V predeslem bydleni jsme byli 10 let, linka, nabytek, vse porizovano tam. Linka byla porad jako nova, spotrebice fungovaly. Gauc je taky v pohode, jediny, co vypada hrozne, je kreslo. Jo a postel, komoda, stul a 4 zidle, ktere jsme si s manzelem porizovali do naseho prvniho bydleni 15 let zpatky porad slouzi. Teda zidle uz jsou rozviklany, musime koupit novy, ale jinak ostatni v pohode.

ElisC
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 12:42

My teď po 10 letech měníme všechny spotřebiče.
Pak máme novou ložnici a dětský pokoj.
V létě přijde na řadu obývák, ale sedačku vyměníme až budou děti starší.

-Evka-
Závislačka 3645 příspěvků 14.02.18 13:01

Musím říci, že i u nás po patnácti letech by to chtělo i něco vyměnit. Zejména nábytek, který byl preferovaný dětmi;-), ale i ostatní koupelna+wc.
Po skříni v ložnici zatím jen toužím, ale snad, až odsud zmizí jedna věc, která zabírá více místa jako skříň, tak bude i místo na ni.

orionk
Echt Kelišová 7726 příspěvků 14.02.18 13:08

My měli nábytek 5 let. Teď nový byt zařizujeme znovu komplet nový. Jediná skříň v chodbě vydržela stěhování v použitelném, nerozvrzaném stavu. Zrovna mi přišla nová sedací souprava a skříně a komody do ložnice, tak jsem zvědavá jak dlouho to vydrží :think:. Jinak pračku kupujeme snad každý tři roky, vždycky klekne po záruce :roll: A to nekupuji pračku za 6000,–. Lednici máme rok starou, předchozí byla asi 5 let stará. Přijde mi, že elektronika má výdrž po dobu záruky. A s nábytkem se nesmí vůbec hýbat, nejlépe ho nepoužívat aby vydržel :roll: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >