Jak dlouho večer uspavate?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22
4.10.21 09:40

Jak dlouho večer uspavate?

Ahoj holky. Zajímalo by mě, jak dlouho večer uspavate zhruba rok a půl stare dětičky. Nejlépe ty, které uspavate kojením. Spime spolu v pokojíčku. Vstáváme kolem 8 +/-.. Po obědě usne celkem hezky, rychle. Do 14 h vstává. Večer ve 20 jdeme koupat prevlikat a do pelíšku. A začíná boj. Chvíli se kojí, pak dělá komíny, leze po mě.. No prostě rajtuje. Zkouším povídat, hladit, zpívat. Nevydrží ležet. :roll:. Pak čekám až vezme na milost zase prso a uklidní se a usne. Než se tak stane, mlátí mě, kope, stipe… Vycházím z pokojíčku úplně vyřízená, v půl 10. Nikdy nebyla miminko, co se položí a usne. Zkoušela jsem posunout i režim jelikož odpoledne spala do 15 někdy do 16 h. I tak je to stejné. Sladké nemá. Za jakékoliv zkusenosti a tipy budu ráda. Nebo jen uklidnění, ze to má někdo stejně. :D Dekuju. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26163
4.10.21 09:45

Nikdy jsem děti neuspavala, dokud jsem kojila, tak usnuly u prsa a jak odešla, ale ja už po roce nekojila. V roce a půl mi už ani jeden syn nespal po obědě, když náhodou jo, tak určitě neusli v 8 večer, ale do té 10 bylo marné se jakkoliv snažit. Bez odpoledního spánku se naveceri, vykoupou, zuby a usínají sami kolem té 8 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
4.10.21 09:59

Měli jsme to stejně, zlepšilo se to až si zrušila spánek přes den. Ale mlátit, stipat, kopat do sebe bych dítě teda nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14969
4.10.21 10:06

Jako uprimne me nikdy nenapadlo zadne z mych deti ve veku, kdy spaly po obede, ukladat nasilne ve 20. Mam jednoduse nespavce :nevim:. Takze holky v tomto veku chodily klidne 23:15, driv neusnuly :zed: :zed: :zed:, rano vstavaly okolo 7, dalsich 90 minut si daly po obede. Kluk sice sel sam od sebe v 18m spat okolo 20, ale vzbudil se v 1 a do 4 si potreboval „huat“ a pak vstaval znovu v 6 :zed: :mrgreen:. Zlate holky, co spaly aspon cca 23-7. Takze asi moc nepomohu, ale pokud uspavas 90 minut, tak bych proste dite pred 21:00 neukladala…

Jo, a upravilo se to okolo 2r, kdyz prestaly deti spat po obede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
4.10.21 10:16

Mě třeba starší (4 roky) po obědě nespí, když není ve školce, oba kluci jdou spát v 19 hod.,ale starší usne až po hodině a to s nimi musí být manžel. Nemůžu ho nechat déle vzhůru bo v 6:15 vstáváme do školky a každé ráno hysteraky že je unavený, takže nějaká blbá rada abych ho dala později je nesmyslná. Pokud nemá ticho a klid, tak se neuklidní a klidně by nám skákal po hlavě až do půlnoci. Mladší (2 roky) po obědě potřebuje spát, někdy usne do 10 minut, někdy to trvá hodinu než zabere, ale max v 15 hod.(nejčastěji do 14 hod.) je vzhůru. A kluci ani jeden neusnou sami, už od mimina jsem s nimi musela ležet dokud neusli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
4.10.21 10:52

Naše malá je taky takový nerváček… to kopání, vztekání a případné pokusy o kousání znám taky. S kojením usnula relativně rychle ale zase se relativně rychle probudila na další, zhruba co tři hodiny i míň. Doba uspávání s kojením byla asi 20-25 minut.

Teď jsme zrušili kojení, je jí už víc jak 3,5 roku a zrušili vajíčko na přepravu do auta, které používala jako kolíbku díky tomu kulatému tvaru podstavce uzpůsobenému k houpání a máme problém. Uspáváme třeba i 1,5 hodiny.

K tomu vztekání, pokud s tím začne okamžitě mířím z dosahu těch kopajících nožiček a snažím se ji uklidnit tak, aby mi nemohla zkoušet ubližovat. Nesmí si zvykat na to, že tohle může dělat. Ale je nutné zůstat s ní. Vyzuření a vyvztekání na nic nefunguje.

Paradox je, že když se vzteká usne brekem dřív ale za hodinu a něco se zase s brekem probudí, protože ty emoce tam prostě zůstanou a nedostanou se ven. |Nejlepší je dítě před spaním uklidnit a využít toho kdy je unavené z pláče ale nenechat ji usnout vysílením při pláči. To se nám pak vrací celou noc. Sousedi nás nemají příliš v lásce a doufám, že to přejde. Ale je pravda, že se to stává čím dál méně a ta frekvence toho vztekání, vykazuje rozhodně klesající křivku v grafu našeho jinak klidného života :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
4.10.21 12:59

Syn, 17 měsíců, lehnu si s ním, zhasnu a nahlas „chrapu“, chvíli dělá bordel, skáče, řve a jak vidí, že pořád spím, vzdává to a usíná také. Většinou max 40 minut. Pokud jde přes den spát později než do 13:00, tak ho uspávám i hodinu a půl. Spát chodí každý den v 19:30.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat