Jak jste se zbavili plínek na noc?

316
14.8.20 11:20

Jak jste se zbavili plínek na noc?

Ahojte maminky, nějaké rady jak se Vám podařilo odplenkovat vaše díťátko aby nemělo přes noc plínku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6763
14.8.20 11:24

Až dítě vydrží mít suchou plínku přes noc alespoň pár dní za sebou, pak je zralé a plínu vezmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
14.8.20 11:27

Když maly chodil ještě na nocnik, tak se mu dal do pokojíčku, aby věděl, kam se má jít vyčůrat. 2× se stalo, že počůral postel (kde měl samozřejmě procuravaci prostěradlo) no a od těch dvou dnů už ani jednou. A to se vždy do nočníku před spaním vyčůral. A já mu vždy vysvětlila, kam se má jít vyčůrat.
Já měla problém, že když plenu měl, měl ji suchou a když ji nemel, tak se počůral. Tak vždy před spaním vyčůrat :). Některé říkají, že už nepít.
Můj malý pil normálně a sucho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
14.8.20 11:28

Pockala jsem cca dva tydny suche plinky, pak poridila gumovy chranic matrace, zezacatku pripominala vycurani tesne pred spanim a tuktuk bez nehody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
14.8.20 11:32

Vůbec jsem to neřešila a nepraktikovala nějaké noční buzení na čůrání, nebo něco podobného. Až když měl několik dní po sobě ráno plínu suchou, tak jsem jí přestala dávat a už nikdy nevrátila. Bylo to nějak kolem 3,5 roku. Nehody pak snad nikdy nebyly. Radila bych proto asi jen to do pěti let neřešit (pak se případně poradit s pediatrem), maximálně trochu omezit pití před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
14.8.20 11:33

No malý už jsou 3 roky a 5 měsíců. Vyčurat se jde před spaním a nepije a ráno načůráno docela dost. Zkoušela jsem ji vzít v noci na záchod jak mi radila jedna paní, ale to už nikdy neudělám. Tak snad brzo bude sucha plnenka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
14.8.20 11:58

Dcera 2,5. Začala si plenku sundavat a u postele mela nocnik tak se vyčurala. Plenku ji nedávám. V noci se vzbudí jednou vyčura se a lehne si sama do postýlky. Oblekam ji jen delší tričko jinak je naha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4183
14.8.20 12:00

U staršího syna jsem to neřešila nijak. Prostě měl někdy kolem 2 a půl roku několik dní po sobě suchou plinku, tak jsem mu ji už nedala. Mladší syn bude mít 4 a plinka byla v noci zatím suchá jen jednou, před několika měsíci. Doktorka říkala, že do 4 let se to neřeší, ale co potom, to uz nevim. Teprve k ní půjdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
14.8.20 12:07

Tak my bysme při čekání na suchou plýnu čekali asi doteď. Prostě se musel vyčůrat před spaním a nočník. Nehod byla spousta, protože někdy spal prostě tak tvrdě, že se počůral, aniž by se vzbudil. Ale naučil se to asi tak za měsíc. Pak jsme ještě tak půl roku museli ale vstávat, protože sám z postele skoro nikdy nevstal a když už, tak nás stejně zavolal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14848
14.8.20 12:12

Tak syn má plenku suchou už měsíce. Asi budu v historii mateřství první, kdo bude mít dítě bez plenek na noc v roce a přes den ve 4 letech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3420
14.8.20 12:18

Dcerka měla plenu na noc do 3,5 stim že přes den byla věž pleny ale večer se dávala aby se mohla vykadit nechtěla kadit do nočníku jen do pleny to mě štvali pleny jsem vyhodila kakat začala až po pěti dnech s čůrání do postele v noci bylo obden dva týdny pak se to zlomilo od ty doby měla asi dvě nehody a to ještě na začátku a jednou když byla hodně nemocná syn je pravý opak od 1,5 spinká bez pleny sundávali si ji sám a nehoda byla jednou a to už je rok ale za to mám problém přes den kdy nechce na nočník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15831
14.8.20 12:30

MAlá zůstávala většinu nocí suchá asi ve 2 a čtvrt. Ve 2,5 jsme plínky vyřadili úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
14.8.20 15:42

Syn měl suché plínky v noci nějak po druhém roce, mohlo mu být dva a čtvrt, takže když to bylo párkrát za sebou, tak už jsem mu ji ani nedala a dobrý. A v návaznosti na to jsem ho odplenkovala i přes den, ale tam to pak pár týdnů trvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2341
14.8.20 18:21

Vzali jsme mu ji az kdyz mel par dni na noc plinu suchou, predtim uz pres den pliny nemel a nocni jsme odbourali naposled kolem dvou a ctvrt roku. Jen teda se jde pred spanim vycurat a do rana vydrzi, fakt jen parkrat volal ze chce curat, ale prevazne vydrzi do rana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
14.8.20 22:29

Taky počkám až bude mít plínečku suchou:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama