Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Mám doma větší sklenice se šroubovacím víčkem, zajdu koupit vepř. plecko nebo kýtu a ráda bych udělala jako bonus i plněné papriky. Jak mám postupovat, pokud to chci nějak uvařit a zavařit do těchto sklenic a vzít na dovolenou? Fakt nevím, jak na to. díky moc za podrobnější rady nebo postup.
Maso nakrájej, dej do sklenky, a na hodinu do hrnce, nevím co budeš mít za maso, ale já jsem zavařovala krůtu, a zavařovala jsem je 2×. Papriky zavař tak aby chytlo víčko. Cca 15min.
Tak já na dovolenou nejdřív maso upeču a pak až zavařuji cca 1 - 1,5 h. v normálním hrnci, sklenice pak nechám vychladnout a dám do lednice, vždy je to ![]()
Ještě doplním na dno hrnce dám utěrku a vody tak do cca 1/2 sklenice.
@Katrinka píše:
Tak já na dovolenou nejdřív maso upeču a pak až zavařuji cca 1 - 1,5 h. v normálním hrnci, sklenice pak nechám vychladnout a dám do lednice, vždy je to
Ještě doplním na dno hrnce dám utěrku a vody tak do cca 1/2 sklenice.
A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?
Já uvařím klasicky maso jako normálně - guláš, na hříbkách, na přírodno, jen samozřejmě nezahušťuju moukou, nacpu do sklenek tak do 3/4 a dám zavařit do hrnce na utěrku, voda musí sahat taky tak do 3/4 sklenky. Je lepší převařit dva dny po sobě po necelé hodině.
@Ivana_xxx píše:
A dává se to do hrnce s utěrkou nebo máš jiný způsob?
Jak s utěrkou? To neznám. Dám na dno vodu a přivedu k varu, nebo mám zavařovací hrnec.
@Iffka píše:
Já uvařím klasicky maso jako normálně - guláš, na hříbkách, na přírodno, jen samozřejmě nezahušťuju moukou, nacpu do sklenek tak do 3/4 a dám zavařit do hrnce na utěrku, voda musí sahat taky tak do 3/4 sklenky. Je lepší převařit dva dny po sobě po necelé hodině.
A když maso uvařím - kalsicky a pak ještě 2 x po cca hodině zavařuji, není to pak úplně rozvařené při konzumaci? díky
Já teda maso nezavářela, ale doma jsme ho na dovolenou zavařovali vždycky a je to největší hit, vepřovka.-) Stejně jako Katrinka, nejdřív upéct, s kmínem, bez cibule. Musí být hodně šťávy, případně myslím sádlo, ale to už jenom dedukuju:-)
Příspěvek upraven 07.08.12 v 08:20
@Ivana_xxx píše:
A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?
Dávám cibuli, jestli se mi za mnoho let zkazila jedna, dvě sklinky, tak proto, že špatně chytlo víčko, nebylo to cibulí
@levmah28 píše:
Jak s utěrkou? To neznám. Dám na dno vodu a přivedu k varu, nebo mám zavařovací hrnec.
Utěrka se dává, aby sklenice nepraskly, ale já jsem zavařovací amatér..:)
@Ivana_xxx píše:
A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?
Ano, normálně kořením, cibuli i česnek, prostě jako když normálně připravuji jídlo
Nikdy za celé roky se masu nic nestalo.
Do sklenice dávám 3/4 masa a šťávu z masa tak do půlku. Té šťávy si dělám vždy více.
Pokud nemáš zavařovací hrnec, tak tu utěrku použij ![]()
A když mám šroubovací sklínky, nevadí to? Používáte je taky? zajímá mě, jestli taky drží dobře a nekazí se.
Nee, je krásně měkoučké, ale je fakt, že ho dělám kratší dobu, máš pravdu. takže vepřové např. ne 3/4hod v papináku, ale půl, hovězí 3/4, kuřecí jen převařit 10min - vše dělám v papináku. ale papriky jsem ještě nedělala, tak ty nevím, jak by vypadaly
@Ivana_xxx píše:
A když mám šroubovací sklínky, nevadí to? Používáte je taky? zajímá mě, jestli taky drží dobře a nekazí se.
Používám jen šroubovací skleničky, tchýně používá ty narážecí a maso se jí vícekrát zkazilo
jestli to bylo víčky. Samozřejmě pořádné dotáhnout + kontrola po zavaření, zda se víčko neprotáčí nebo neteče.