Jak mám zavařit maso na dovolenou?

668
7.8.12 07:59

Jak mám zavařit maso na dovolenou?

Mám doma větší sklenice se šroubovacím víčkem, zajdu koupit vepř. plecko nebo kýtu a ráda bych udělala jako bonus i plněné papriky. Jak mám postupovat, pokud to chci nějak uvařit a zavařit do těchto sklenic a vzít na dovolenou? Fakt nevím, jak na to. díky moc za podrobnější rady nebo postup.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5misa6
7.8.12 08:11

Maso nakrájej, dej do sklenky, a na hodinu do hrnce, nevím co budeš mít za maso, ale já jsem zavařovala krůtu, a zavařovala jsem je 2×. Papriky zavař tak aby chytlo víčko. Cca 15min.

  • Citovat
  • Upravit
668
7.8.12 08:13

A dává se to do hrnce s utěrkou nebo máš jiný způsob?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3011
7.8.12 08:15

Tak já na dovolenou nejdřív maso upeču a pak až zavařuji cca 1 - 1,5 h. v normálním hrnci, sklenice pak nechám vychladnout a dám do lednice, vždy je to :palec:
Ještě doplním na dno hrnce dám utěrku a vody tak do cca 1/2 sklenice.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
668
7.8.12 08:17
@Katrinka píše:
Tak já na dovolenou nejdřív maso upeču a pak až zavařuji cca 1 - 1,5 h. v normálním hrnci, sklenice pak nechám vychladnout a dám do lednice, vždy je to :palec:
Ještě doplním na dno hrnce dám utěrku a vody tak do cca 1/2 sklenice.

A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9548
7.8.12 08:17

Já uvařím klasicky maso jako normálně - guláš, na hříbkách, na přírodno, jen samozřejmě nezahušťuju moukou, nacpu do sklenek tak do 3/4 a dám zavařit do hrnce na utěrku, voda musí sahat taky tak do 3/4 sklenky. Je lepší převařit dva dny po sobě po necelé hodině.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
7.8.12 08:18
@Ivana_xxx píše:
A dává se to do hrnce s utěrkou nebo máš jiný způsob?

Jak s utěrkou? To neznám. Dám na dno vodu a přivedu k varu, nebo mám zavařovací hrnec.

  • Citovat
  • Upravit
668
7.8.12 08:19
@Iffka píše:
Já uvařím klasicky maso jako normálně - guláš, na hříbkách, na přírodno, jen samozřejmě nezahušťuju moukou, nacpu do sklenek tak do 3/4 a dám zavařit do hrnce na utěrku, voda musí sahat taky tak do 3/4 sklenky. Je lepší převařit dva dny po sobě po necelé hodině.

A když maso uvařím - kalsicky a pak ještě 2 x po cca hodině zavařuji, není to pak úplně rozvařené při konzumaci? díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15074
7.8.12 08:19

Já teda maso nezavářela, ale doma jsme ho na dovolenou zavařovali vždycky a je to největší hit, vepřovka.-) Stejně jako Katrinka, nejdřív upéct, s kmínem, bez cibule. Musí být hodně šťávy, případně myslím sádlo, ale to už jenom dedukuju:-)

Příspěvek upraven 07.08.12 v 08:20

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9548
7.8.12 08:20
@Ivana_xxx píše:
A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?

Dávám cibuli, jestli se mi za mnoho let zkazila jedna, dvě sklinky, tak proto, že špatně chytlo víčko, nebylo to cibulí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
668
7.8.12 08:20
@levmah28 píše:
Jak s utěrkou? To neznám. Dám na dno vodu a přivedu k varu, nebo mám zavařovací hrnec.

Utěrka se dává, aby sklenice nepraskly, ale já jsem zavařovací amatér..:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3011
7.8.12 08:20
@Ivana_xxx píše:
A normálně solíš + cibuli, tak jako by jsi klasicky vařila? Někdo píše bez cibule, ale mně to přijde jako hloupost.
A kolik masa do sklenice - plná nebo do třičtvrtě?

Ano, normálně kořením, cibuli i česnek, prostě jako když normálně připravuji jídlo :kytka: Nikdy za celé roky se masu nic nestalo.
Do sklenice dávám 3/4 masa a šťávu z masa tak do půlku. Té šťávy si dělám vždy více.
Pokud nemáš zavařovací hrnec, tak tu utěrku použij :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
668
7.8.12 08:22

A když mám šroubovací sklínky, nevadí to? Používáte je taky? zajímá mě, jestli taky drží dobře a nekazí se.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9548
7.8.12 08:22

Nee, je krásně měkoučké, ale je fakt, že ho dělám kratší dobu, máš pravdu. takže vepřové např. ne 3/4hod v papináku, ale půl, hovězí 3/4, kuřecí jen převařit 10min - vše dělám v papináku. ale papriky jsem ještě nedělala, tak ty nevím, jak by vypadaly

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3011
7.8.12 08:24
@Ivana_xxx píše:
A když mám šroubovací sklínky, nevadí to? Používáte je taky? zajímá mě, jestli taky drží dobře a nekazí se.

Používám jen šroubovací skleničky, tchýně používá ty narážecí a maso se jí vícekrát zkazilo :nevim: jestli to bylo víčky. Samozřejmě pořádné dotáhnout + kontrola po zavaření, zda se víčko neprotáčí nebo neteče.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Kojenecká lahev

  • (4.5) + 85 recenzí

Danny Sport

  • (4) + 77 recenzí

Poradna o homeopatii

Ikona - Eliška Bartlová

MUDr. Eliška Bartlová