Jak můžeme adoptovat miminko holčičku

Napsat příspěvek
Velikost písma:
22078
25.4.18 13:29
@rokris píše:
Souhlasím. Neumím si představit, že bych v této situaci preferovala pohlaví. Přišlo by mi i divné, kdyby se na to ptali. Pokud někdo adoptuje k vlastním dětem, tak už je to pochopitelnější.

Zakladatelka nepíše ani slovo o tom, zda mají nebo nemají vlastní děti.

Ohledně preference určitého pohlaví při adopci je to dost složité téma - nechápu, jak si kdokoli může dovolit vydávat svůj názor za jediný správný a vyjíždět na druhého jen proto, že to má nastaveno jinak.

Některé věci je nepopulární říkat, nenosí se to - a přitom je to jen hloupé přivírání očí před realitou. Věřím, že jsou lidé, kteří jsou natolik obětaví a nezištní, že jsou schopni přijmout a bezvýhradně milovat jakékoli dítě s jakýmkoli handicapem - nemá ale smysl si namlouvat, že jsou takoví všichni. Také bych nebyla tohoto extrémního altruismu schopna.

Osobně jsem a vždycky budu proti možnosti výběru pohlaví u umělého oplodnění - ale tohle je úplně jiná situace. Tohle nemá s nic společného s přírodou - toto je situace, do které se člověk dostává dobrovolně, vlastním rozhodnutím. A každý takový člověk by měl se vší zodpovědností zhodnotit vlastní povahu, životní priority, nastavení… zkrátka karty, které dostal do vínku a se kterými hraje. Jestliže z jakéhokoli důvodu pochybuje, že zvládne věnovat potřebnou péči a lásku nepodmíněně, považuji za správné, když sebere odvahu, řekne to na rovinu a počká na dítě, se kterým si „sedne“.

Zní to moc hezky, když se řekne „děláme to, protože chceme nezištně pomoci“ - ona to ale ve skutečnosti není tak úplně nezištná pomoc. Na jedné straně sice pomáhám onomu dítěti - ale na druhé straně hlavně sám sobě. Jsou to moje vlastní pudy, moje vlastní emocionální potřeby, které nejsou uspokojeny… a k jejichž uspokojení mi má adoptované dítě pomoci. A i když se nenosí to říkat, u mnoha lidí je tato druhá strana motivace silnější.

Každý člověk je jiný a výrazy o ubohostech a houskách na krámě jsou zbytečné a trapné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
25.4.18 14:30
@BohunkaP píše:
Zakladatelka nepíše ani slovo o tom, zda mají nebo nemají vlastní děti.

Ohledně preference určitého pohlaví při adopci je to dost složité téma - nechápu, jak si kdokoli může dovolit vydávat svůj názor za jediný správný a vyjíždět na druhého jen proto, že to má nastaveno jinak.

Některé věci je nepopulární říkat, nenosí se to - a přitom je to jen hloupé přivírání očí před realitou. Věřím, že jsou lidé, kteří jsou natolik obětaví a nezištní, že jsou schopni přijmout a bezvýhradně milovat jakékoli dítě s jakýmkoli handicapem - nemá ale smysl si namlouvat, že jsou takoví všichni. Také bych nebyla tohoto extrémního altruismu schopna.

Osobně jsem a vždycky budu proti možnosti výběru pohlaví u umělého oplodnění - ale tohle je úplně jiná situace. Tohle nemá s nic společného s přírodou - toto je situace, do které se člověk dostává dobrovolně, vlastním rozhodnutím. A každý takový člověk by měl se vší zodpovědností zhodnotit vlastní povahu, životní priority, nastavení… zkrátka karty, které dostal do vínku a se kterými hraje. Jestliže z jakéhokoli důvodu pochybuje, že zvládne věnovat potřebnou péči a lásku nepodmíněně, považuji za správné, když sebere odvahu, řekne to na rovinu a počká na dítě, se kterým si „sedne“.

Zní to moc hezky, když se řekne „děláme to, protože chceme nezištně pomoci“ - ona to ale ve skutečnosti není tak úplně nezištná pomoc. Na jedné straně sice pomáhám onomu dítěti - ale na druhé straně hlavně sám sobě. Jsou to moje vlastní pudy, moje vlastní emocionální potřeby, které nejsou uspokojeny… a k jejichž uspokojení mi má adoptované dítě pomoci. A i když se nenosí to říkat, u mnoha lidí je tato druhá strana motivace silnější.

Každý člověk je jiný a výrazy o ubohostech a houskách na krámě jsou zbytečné a trapné.

Že zakladatelka nepsala, jestli už nějaké děti má, jsem si uvědomila pozdě. Jinak-byl to jen názor.

  • Citovat
  • Upravit
TamaraAlmara
25.4.18 15:05
@radkka píše:
Tobě jsem neodpověděla, protože jsem už předtím psala, že si klidně vezmeme černouška, což si myslím, že dostatečně vyjadřuje, že je mi šumák, jakou barvu to dítě bude mít. Já nejsem rasista. :think: ale vím, že se to tu mezi voliči SPD moc nechápe.

Ze si klidne vezmete cernouska tvuj postoj neukazuje. Cernousci jsou jina kapitola. Vsichni by radi cernouska. Jsou preci tak krasni, ale cernousci nejsou na programu dne. Kdybych měla hledat statistiku cernych deti k osvojeni nebo pestounske peci za poslednich 5 let vsadim se, ze tam nebude ani jeden. A setkala jsem se i s nazorem cernouska ano, roma ne. Proto je potreba to konkretizovat. A co se tyce toho cisteho altruismu pokud chci nutne pomahat je zbytecne upinat se na adopci. Rodicu co chteji adoptovat dite je vice nez právne volnych deti. Chybi dlouhodobi pestouni, proto je spise zadouci premyslet o pestounstvi nez o adopci. A dnes nikdo nechce adoptovat dite starsi 10 let. Teto vekove skupine chybi rodice.

  • Citovat
  • Upravit
20767
25.4.18 18:36
@TamaraAlmara píše:
Ze si klidne vezmete cernouska tvuj postoj neukazuje. Cernousci jsou jina kapitola. Vsichni by radi cernouska. Jsou preci tak krasni, ale cernousci nejsou na programu dne. Kdybych měla hledat statistiku cernych deti k osvojeni nebo pestounske peci za poslednich 5 let vsadim se, ze tam nebude ani jeden. A setkala jsem se i s nazorem cernouska ano, roma ne. Proto je potreba to konkretizovat. A co se tyce toho cisteho altruismu pokud chci nutne pomahat je zbytecne upinat se na adopci. Rodicu co chteji adoptovat dite je vice nez právne volnych deti. Chybi dlouhodobi pestouni, proto je spise zadouci premyslet o pestounstvi nez o adopci. A dnes nikdo nechce adoptovat dite starsi 10 let. Teto vekove skupine chybi rodice.

Už jsem odpověděla, pořád ti to nestačí. Vidíš to a já chodím na procházky s maminkou, která má adoptované dítě tmavé pleti :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
26.4.18 16:58
@radkka píše:
Tobě jsem neodpověděla, protože jsem už předtím psala, že si klidně vezmeme černouška, což si myslím, že dostatečně vyjadřuje, že je mi šumák, jakou barvu to dítě bude mít. Já nejsem rasista. :think: ale vím, že se to tu mezi voliči SPD moc nechápe.

Nechtít cikána podle mě není (nutně) projev rasismu, to je výsledek racionálně uvažujících lidí, kteří sundali růžové brýle a o sobě vědí, že nejsou superhrdinové

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20767
27.4.18 14:14
@Pudloslava píše:
Nechtít cikána podle mě není (nutně) projev rasismu, to je výsledek racionálně uvažujících lidí, kteří sundali růžové brýle a o sobě vědí, že nejsou superhrdinové

Podle mě to rasismus je. Ještě něco?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
27.4.18 15:31
@radkka píše:
Podle mě to rasismus je. Ještě něco?

Myslim si, že nasazování růžových brýlí nepřispívá řešení problému a aktuálně diskriminovaným to spíše škodí, než pomáhá. Lakování problematických osob na růžovo zvyšuje odpor zbytku populace vůči nim. To platí jak o cikánech, tak i o muslimech.
Málokdy se člověk probojuje k realistickému pohledu na problém, když v médicích se setkáváme pouze se sděleními buď glorifikujícími, nebo zatracujícími. Absolutně žádný problém vs pouze samé a jen problémy. Ono to i nerasistu nakonec otráví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20767
27.4.18 15:41
@Pudloslava píše:
Myslim si, že nasazování růžových brýlí nepřispívá řešení problému a aktuálně diskriminovaným to spíše škodí, než pomáhá. Lakování problematických osob na růžovo zvyšuje odpor zbytku populace vůči nim. To platí jak o cikánech, tak i o muslimech.
Málokdy se člověk probojuje k realistickému pohledu na problém, když v médicích se setkáváme pouze se sděleními buď glorifikujícími, nebo zatracujícími. Absolutně žádný problém vs pouze samé a jen problémy. Ono to i nerasistu nakonec otráví.

Nemyslíš si, že je to naše věc? Nevím, co řešíš :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
27.4.18 15:55
@radkka píše:
Nemyslíš si, že je to naše věc? Nevím, co řešíš :think:

obecně, neřeším vás. myslela jsem, že tě téma diskriminovaných zajímá. Jo je to vaše věc a adoptovat znevýhodněné dítě je jednoznačně záslužná věc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20767
27.4.18 16:14
@Pudloslava píše:
obecně, neřeším vás. myslela jsem, že tě téma diskriminovaných zajímá. Jo je to vaše věc a adoptovat znevýhodněné dítě je jednoznačně záslužná věc.

Aha, já nějak nechápala, jak to myslíš. Je to ještě daleko, naše děti jsou malé, v plánu to je, ale momentálně to není přímo v řešení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.