Reklama

Jak na spouštěcí reflex při odsávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.10 19:20
Jak na spouštěcí reflex při odsávání

Můj syn začal dneska bojkotovat kojení. Nasadila jsem odsávačku (AVENT, páková) a celé odpoledne jsem hmoždila 100ml. Už jsem myslela, že mlíko komplet došlo. Nakonec jsem se nějak zamyslela a najednou to teklo proudem a 150 ml bylo na světě raz dva. Takže byl asi problém ve spuštěcím reflexu. Tak prosím zkušené odsávačky: Máte nějaké triky jak odsávačkou rychle nastartovat spouštěcí reflex?

Reklama

Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.02.10 19:25

Možná je to blbost, nějaké problémy jsem nikdy nemívala, ale když už se mi při kojení třeba občas zdá, že se mi nechce mléko dlouho spustit, tak zavřu oči, uvolním se a představím si ten pocit, jaké to je, než se začne spouštět - takové to nalití prsou a brnění - a spustí se raz dva :mrgreen:

Možná by se ale spustilo i tak, nevím. Každopádně za zkoušku nic nedáš :lol: :lol: :lol:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 05.02.10 19:29

Určitě pomáhá očuchávání dítěte :oops: , potom jemný začátek odsávání, takové dráždění, nahřátí prsou, vypití teplého nápoje, pokud dítě je ochotno alespoň párktát potáhnout, tak ho nechat roztahat a pak odsávat.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 05.02.10 19:52

ja Jsem si jeden cas u kojeni musela cist, aby se to spustilo.....

jizvíková
Extra třída :D 12609 příspěvků 05.02.10 20:00

me staci slyset kluky brecet a jsem jak niagara

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.10 20:27
čičinka píše:
Pokud dítě je ochotno alespoň párktát potáhnout, tak ho nechat roztahat a pak odsávat.

Já myslím, že právě v tom tkví problém. Nechce čekat na spouštěcí reflex. Třikrát zatáhne a když nic neni, pustí se a řve. Když už to roztaham odsávačkou, tak to co teče samo si milostivě dá.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 05.02.10 21:05

Mi pomohlo nahřát prsa teplou sprchou nebo přiložit plínku namočenou do teplé vody a po chvíli se mléko spustilo. Možná pomůže i pití teplého nápoje. Vyzkoušej snad ti něco pomůže.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.10 21:13

Díky za rady. Nicméně to všechno fungovalo při kojení (a pořád funguje v noci), ale na to odsávání NE. Myslela jsem spíš nějaký tip na to jak začít s tím odsáváním- pomalu nebo rychle, nějaký speciální rytmus, silně nebo naopak to jen ze začátku šolíchat, dokud se to nespustí…

Kakika
Extra třída :D 14873 příspěvků 05.02.10 22:22

jako když miminko saje…nejdřív hodně rychle a pak zpomalit. Mě občas pomohlo, že jsem si prsa uprostře na chvilku stiskla (to když jsem odstříkávala jak o život a spustit se mi mlíko pořádně nechtělo). Jinak pít horký nápoj těsně předtím je taky bomba věc.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 06.02.10 07:32

neczus mely jsme stejnej problem, mlika jako bylo dost, ale rafan byl linej tahat, tAK PIL JEN V POLOSPANKU - ale kdyz uz,. vytahl treba 150ml. takze jsem po kazdym kojeni odstrikavala, aby bylo mlika vic a vbic, protoze cim vic bylo prso nality, tim driv se mliko spoustelo. odstrikavala jsem po kAZDYM KOJENI TO VYKOJENY PRSO (NEBO TO PRVNI, KDYZ JSEM KOJILA Z OBOU) nfurt mi skace caps, to nema byt kriceni. dycky za 2-3 dny jsem mela nalejvaky, prestala nebo ubrala odstrikaniu a do 3 dnu zase kokrspaneli usi - takze houby samoregulace

jinak pri odstrikavani mi pomahalo, kdyz jsem bradavky stimulovala jakobystipancema - prejizdela jsem po ich prsty od kraje do stredu a malicko vytahovala - chce to namocit, aby to klouzalo. to se i z vysatyho prsu najednou kolikrat spustila prutrz, ale vzdy jen na minutku a pak treba zas.....

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 06.02.10 07:34

ty mimina jsou desny liny mrchy rozmazleny, zto by me zajimalo, co by delala treba v praveku, jestli by jako radej umrela hladem, nebo co...... to je pekna drzost, tohle delat maminkam..... jednou jsem miminko, tak saju a saju, dokuk mliko netece, ne? jsem miminko, tak cucani prsa je moje napln prace.

magratka
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.02.10 08:30

Kouknout na dítě nebo jeho fotku. Myslet na něj, tak jako se rozněžnit.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.10 08:41
Pudloslava píše:
ty mimina jsou desny liny mrchy rozmazleny, zto by me zajimalo, co by delala treba v praveku, jestli by jako radej umrela hladem, nebo co...... to je pekna drzost, tohle delat maminkam..... jednou jsem miminko, tak saju a saju, dokuk mliko netece, ne? jsem miminko, tak cucani prsa je moje napln prace.

Moje slova. Včera jsem mu neřekla jinak než mrcho líná. Je línej jak veš. Chce aby mu lítali pečený holuby rovnou do huby. Já musím makat odsávačkou za něj. Přesně jak píšeš - nastimulovat laktaci tak, aby to z prsou teklo pod tlakem a to si pak rád dá. Jenže on byl jak otesánek, tak jsem z toho polevila a takle to dopadlo. 12 hodin nepil, pak jsem do něj něco nalila stříkačkou. Noc OK, jen jsem se nevyspala a kojila a kojila.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.10 10:04
Pudloslava píše:
to by me zajimalo, co by delala treba v praveku, jestli by jako radej umrela hladem, nebo co......

Měli pístové odsávačky z mamutích klů.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >