Reklama

Jak na vši?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matyldaa
Stálice 51 příspěvků 25.04.12 19:24
jak na vši??

Prosím holky o radu.Dcerka přinesla ze školy vši a nemůžeme se jich zbavit.Šampony ,balzámy vše jsme vyzkoušeli a nic.Řekla bych že ani tak vši jako hnídy..Nemáte nějakou babskou radu jak ty hnídy zlikvidovat?? :,( :,( :,( Jsem už z toho celkem neštastná :roll: Trvá to už 3 týdny..Díky moc..P :* :*

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 25.04.12 19:25

z okoli vim ze bajecne a stoprocentne zabiraji pripravky pro psy ;)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 25.04.12 19:26

Ahoj. My je měli před 3 lety v létě. Použili jsme Difusil H forte (sprej z lékárny) a po první aplikaci byly pryč. Ale každá aplikace probíhá ve dvou fázích - hned se zabijí vši, za týden se to musí opakovat, aby se zahubily případné vylíhnuté hnidy. Manžel má vlasy hooodně dlouhé (do pasu) a vší měl nejvíc, tak ten si kúru ještě jednou zopakoval. Já s dcerou jsme se toho zbavily hned.

dituleska
Kelišová 6093 příspěvků 25.04.12 19:27

kolik je dcerce??mamka segře obarvila hlavu jejím odstínem a bylo po problému

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 25.04.12 19:29

Jinak jsem slyšela, že pomáhá žehlička na vlasy, barva na vlasy a psí šampon (ten ale doktoři nedoporučují, zvlášť pro děti). No a nebo do hola, to je taky stoprocentní :jazyk: .

anoli30
Generální žvanilka 23857 příspěvků 25.04.12 19:32
@dituleska píše:
kolik je dcerce??mamka segře obarvila hlavu jejím odstínem a bylo po problému

U nás taky jediný způsob jak jsme se jich zbavili. :pankac: :pankac: :pankac:

matyldaa
Stálice 51 příspěvků 25.04.12 19:32

Dcerce je 7 let..To barvení jsem vypustila :P :P :P

anoli30
Generální žvanilka 23857 příspěvků 25.04.12 19:34

Já jsem ji taky obarvila ve druhé třídě. Protože nic jiného nezabralo.

dituleska
Kelišová 6093 příspěvků 25.04.12 19:36

jj taky segře bylo málo.Nebarvila hlavu radikálně ale přírodním odstínem

nozu
Extra třída :D 11574 příspěvků 25.04.12 19:45

pamatuju si, že když jsem je jak malá přinesla ze školky, tak mi mamka něčím smradlavým umyla hlavu a pak seděla a poctivě vybírala všechny hnídy. stejně tak sestře s vlasy do pasu.
jinak jsem slyšela ve školce babskou radu napatlat hlavu majonézou, zabalit do igelitu, nechat působit dvě hodiny a pak umýt. ale to vybírání je potřeba každopádně… a za týden zopakovat.
ať se jich brzy zbavíte!

Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 25.04.12 19:50
@matyldaa píše:
Prosím holky o radu.Dcerka přinesla ze školy vši a nemůžeme se jich zbavit.Šampony ,balzámy vše jsme vyzkoušeli a nic.Řekla bych že ani tak vši jako hnídy..Nemáte nějakou babskou radu jak ty hnídy zlikvidovat?? :,( :,( :,( Jsem už z toho celkem neštastná :roll: Trvá to už 3 týdny..Díky moc..P :* :*

Zkoušeli jste Paranit? Z lékárny ? Nám zabral … no a vyvařit veškerý lůžkoviny, vytepovat čalounění atd…

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 25.04.12 19:53

moje holky mely vsi loni,prostredek na psy nezabiral,spesl sampon navsi nezabral az nakonec politi hlavy francovkou,pak do igelitu a pres to rucnik,dve hodky a bylo po vsich

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 25.04.12 19:54
@Sisulík píše:
no a vyvařit veškerý lůžkoviny, vytepovat čalounění atd…

To jsem teda nedělala, ani jsem nevybírala hnidy (páč stačí jedna jediná zapomenutá a je to nanovo). Akorát jsem umyla hřebeny.

Jo a podle jednoho pořadu v TV je další možnost (odvšivení bytu) na 2 dny odjet z bytu, páč veš po 2 dnech bez potravy nepřežije :) .

Venda04 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.12 20:06

U nás ve škole řádí vši pořád. :evil: Prostě ti roznašeči to nelikvidují a ostatní aby se z toho zbláznili. Paranit dobrý, ale jako prevence je nejlepší při každém mytí vlasů kápnout do šamponu pár kapek tee trea oil ( nevím, jestli to píšu dobře ) a nebo pár kapek psího šamponu smíchat s normálním. Ale olejíček je lepší, od té doby máme klid i když vši řádí dál.

Zzuzza
Povídálka 16 příspěvků 25.04.12 20:15

Já je chytla ve svých 34 vloni. Byl to šok. Nikdo v rodině je neměl, ani děti. Mamka mi umyla asi 2× hlavu lihem, tím klasickým na miminkovské pupíky, pak mi kontrolovala hlavu asi 14 dní a vybírala hnidy. Tím lihem se také zadusily, ale pro jistotu, kdyby se nějaká objevila živá, vzala by mi hlavu zase lihem. A fakt to zabralo. Nalihovat, zabalit do igelitu aspoň na 15 minut, opláchnout a vyčesávat. Přeju pevné nervy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >