Jak oblékáte mimča (6 měsíců) v zimně do kočárku

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7674
17.1.22 21:42
@DV_JANA píše:
No on se nekope ani když spí doma jen pod peřinkou… upřímně já mám svetr, teplou bundu a stejně mi je kosa jak sviňa…

Já dávala do kočárku jen overálek, nebo body a punčochy. Na to flees overál a takto do fusáku. V tom kočárku je mnohem větší teplo než venku…tam nefučí. Je tam ještě nánožník přes korbičku. Já kombinézu zimní nikdy neměla. Dcera vždy teploučka. A měla prostor v tom kočárku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
434
17.1.22 21:50

Já teda když rozepnu fusak a sáhnu na kombinézu, jak ji má zvenku studenou a teplo až uvnitř, ale třeba máte teplejší fusak :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3224
17.1.22 21:55

@Veru1987 Tak ono hlavně záleží na dítěti. V půl roce měly obě moje děti už v kočárku kšíry. Obě měly kolem sedmého měsíce zimní kombinézu (prostě začala zima) a ve fusaku max. nožky nebo byl fusak zcela rozepnutý a na tom si v korbě pásly, naklekávaly, když usnuly, tak jsem je do fusaku zapnula, dle počasí víc nebo míň. Já si zase nedovedu představit půlročního dítko pouze ležící v korbě, protože jsem to ani s jedním nezažila… Takže zaleží na zakladatelce a jejím dítěti. Za mě klidně zimní kombinézu a když usne tak fusak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4515
17.1.22 23:10

Hodně záleží na miminu. První syn byl neskutečná zmrzlina. Navleceny jak na sibiř, ve fusaku, pod dekou a stejně za chvíli studený ( narozen v srpnu, donoseny a zdravý) druhý srpnový syn v kočáru vůbec nebyl, ale v nosítku pod mou bundou byl oblečený normálně jako na doma jen s hrubýma ponožkama a teplou mikinou. Ted třetí říjnový do kočáru body, punčochy, chlupatý overal, tenčí deka a fusak ( ten jsem podcenila, je dost tenký na můj vkus, proto ta deka)+ tenká čepice ( nikdy jsem ani u jednoho dítěte hrubou neměla) rukavice jsem u žádného z dětí nevedla, dokud ležely v hluboké korbě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.22 23:16
@Denisacka píše:
Zdravím, jak oblékáte miminka v zimě do fusaku a do hluboké korby? Zimu myslím kolem 0 stupňů ( -2, -1, 0, 1, 2 atd.). Děkuji za rady :)Příspěvek upraven 17.01.22 v 20:19

Máme několika týdenní mímčo. pokud jde ven tak cca na hodinu
Na sobě má:
PP lenu :mrgreen:
Teplejší overal
Zimní overal
Chlupatou deku
Fusak s beránkem Čepici, rukavice, kapucí
Kočár je zaply někdy i igelit. myslím, že zima není..vždycky je skoro vařící
Pokud se má jen nekam přejet autem tak nám stačí
dlouhý rukáv, pletený overal, fusak do vajíčka. čepice, rukavice

  • Citovat
  • Upravit
34322
17.1.22 23:28
@Veru1987 píše:
Já dávala do kočárku jen overálek, nebo body a punčochy. Na to flees overál a takto do fusáku. V tom kočárku je mnohem větší teplo než venku…tam nefučí. Je tam ještě nánožník přes korbičku. Já kombinézu zimní nikdy neměla. Dcera vždy teploučka. A měla prostor v tom kočárku.

A umis si predstavit, ze ne kazdy ma mega teply fusak, mega teply nanoznik a komplet utemovany kocar?

Treba ja mela korbu jen sustakovou, s sustakovym deklem (jen aby to nepromoklo) a uplne otevrenou do strechy, zadny kryt.

Plus je obrovsky rozdil ve fusacich, od merino nebo tlusta vrstva mikrovlakna a fleesu az po obycejny fusak, ktery jen tak normalne drzi teplo.

A pak jsou drtive rozdily v kombinezach.

Nejde prece rict, ze „to a to je spatne“, kdyz neznam ty parametry :roll:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6879
18.1.22 01:14
@Anonymní píše:
Máme několika týdenní mímčo. pokud jde ven tak cca na hodinu
Na sobě má:
PP lenu :mrgreen:
Teplejší overal
Zimní overal
Chlupatou deku
Fusak s beránkem Čepici, rukavice, kapucí
Kočár je zaply někdy i igelit. myslím, že zima není..vždycky je skoro vařící
Pokud se má jen nekam přejet autem tak nám stačí
dlouhý rukáv, pletený overal, fusak do vajíčka. čepice, rukavice

Anonym kvuli obleceni? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7674
18.1.22 09:50
@Anonymní píše:
Máme několika týdenní mímčo. pokud jde ven tak cca na hodinu
Na sobě má:
PP lenu :mrgreen:
Teplejší overal
Zimní overal
Chlupatou deku
Fusak s beránkem
Čepici, rukavice, kapucí
Kočár je zaply někdy i igelit. myslím, že zima není..vždycky je skoro vařící
Pokud se má jen nekam přejet autem tak nám stačí
dlouhý rukáv, pletený overal, fusak do vajíčka. čepice, rukavice

to fakt? neumím si představit dát miminku toho tolik moc a narvat ho do fusáku s dekou, zimním overálem, teplým overálem… ufff

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1663
18.1.22 10:18

Nikdy nekombinuju zimni overal a zimni fusak, takze ma zimni overal a je v jarnim fusaku. Kombinace obojiho mi prijde moc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
106
20.1.22 23:51

Body a puncochacky, fleecovy overalek(kombinezka) s kapuckou a pretahovacima rukavickama. Pod overalek jeste bavlnena pruzna cepicka(pres ni kapucka) a fleecove rukavicky(a pres ne ty pretahovaci). Zimni fusak(zateplena vlozna taska) a v nem jeste zapinaci deka. Je pekne utesneny a teploucky, i kdyz rucicky vytahne ven, ma je teploucke.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek