Jak oslovuje dítě vašeho nového partnera

15.9.19 18:51

Jak oslovuje vaseho noveho partnera dite

Mam noveho pritele se kterym uz chceme zustat dela me stastnou maleho miluje aj on jeho.jak oslovuje dite vaseho noveho partnera? jako táta nebo strejda?
Je mu 2 roky je s nami uz dlouho a zna ho od miminka skoro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22382
15.9.19 18:53

Tata urcite ne, spis by to chtelo jmenem. Tatu ma jinde, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pattybouvier
15.9.19 18:54

Nemám zkušenosti, ale mám par kamarádek kdy dítě oslovovalo: nejmenší stejdo, a starší normálně jménem
A nebo mám kamaráda co si našel novou partnerku s asi 4 měsíčním miminkem a jsou spolu do teď kdy miminku je asi 7 let a říkalo mu tati, protože ho od malička vychovával a chtějí ho i po něm pojmenovat

• Nahlásit
  • Citovat
9866
15.9.19 18:58

@caira1991 je otázka, zda bio otec se s dítětem stýká, jak to máte, dítě nemůže mít dva otce - ale já to mám zrovna tak, že bio otec o dítě nemá zájem, a dítě říká mého příteli tati, přítel si to sám přál - už jsem to tu párkrát psala, a vždy se objeví někdo, kdo tvrdí, že to dítěte otec není - to neberu v potaz, prostě my to cítíme tak a tak to považujeme za správné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5893
15.9.19 19:00

Pokud má dítě vlastního otce, táta se opravdu nehodí. Buď jménem, nebo strejdo. Můj otec byl sestřin nevlastní a já si asi do 10 let myslela, že se tak jmenuje :lol: :lol: pokud otec nejeví zájem, nebo je nedejbože po smrti, tak bych se hlavně zeptala přítele, co si představuje on. Dítě si zvykne na vše, co ho naučíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 19:03

Za mě oslovovat jménem. A ve finále ať si časem dítko samo vybere jaké oslovení mu bude vyhovovat… Hlavně buďte společně spokojení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2872
15.9.19 19:05

Moje děti oslovují přítele jménem, ale před ostatními o něm mluví jako o tátovi, čímž mi chvíli dělali ve věcech hokej.

Psycholožka říkala, že je mám nechat říkat, co chtějí, je to jejich věc, hlavně když v tom mají jasno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5843
15.9.19 19:16
@caira1991 píše:
Mam noveho pritele se kterym uz chceme zustat dela me stastnou maleho miluje aj on jeho.jak oslovuje dite vaseho noveho partnera? jako táta nebo strejda?
Je mu 2 roky je s nami uz dlouho a zna ho od miminka skoro

Dcera mu říká normálně jménem. Strejda zní strašně blbě a divně a táta je jenom jeden ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2051
15.9.19 19:17

Moje starší dcera oslovuje mého nynějšího manžela (není bio otec) jménem. Občas ji vyklouzne oslovení „tati“ a to se pak manžel „nenápadně“ tetelí blahem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2272
15.9.19 19:21

Ma dcera nezna svého biologickeho otce, nema o ni zajem, vzdy rikala memu pritelovi jmenem, ildyz ho bere jako tatu :palec:. Rozhodne jsme ji nerikali, jak mu ma rikat, je to jen jeji rozhodnuti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
15.9.19 19:23

Manželův syn mě oslovuje jménem. Znám ho od necelých dvou let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
15.9.19 19:30

@caira1991 vzájemně nám říkají jménem. Mámu / tátu mají jinde a strejda/ teta jsou sourozenci rodičů, popřípadě se tak oslovují rodiče kamarádů, ale jen u malých dětí. Teta / strejda mi ve vztahu přijde hodně neosobní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
15.9.19 19:46

Jmenem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55715
15.9.19 19:46
@caira1991 píše:
Je mu 2 roky je s nami uz dlouho a zna ho od miminka skoro

Jménem. Všechno ostatní mi přijde divný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5399
15.9.19 19:50

Jmenem, sam od sebe mu obcas rekne tati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama