Jak oslovujete učitelky třeba v e-mailu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69305
13.11.16 19:26

Jak oslovujete učitelky třeba v emailu?

Jaké používáte oslovení při korespondenci? Dobrý den, paní učitelko? To mi přijde takové normální, ale je to nesprávně. Správně je Vážená paní učitelko…ale to je prostě tak divně formální :nevim: Tak jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49226
13.11.16 19:30
@terinka4444 píše:
Jaké používáte oslovení při korespondenci? Dobrý den, paní učitelko? To mi přijde takové normální, ale je to nesprávně. Správně je Vážená paní učitelko…ale to je prostě tak divně formální :nevim: Tak jak?

Já píšu… dobrý den, dobrý večer, hezký sváteční podvečer… atd Vážená paní učitelko mi přijde takové neosobní použila bych to nejspíš v nějaké formální záležitosti př Vážená paní učitelko, oznamuji Vám, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34675
13.11.16 19:30
@terinka4444 píše:
Jaké používáte oslovení při korespondenci? Dobrý den, paní učitelko? To mi přijde takové normální, ale je to nesprávně. Správně je Vážená paní učitelko…ale to je prostě tak divně formální :nevim: Tak jak?

Obojí je možné. Záleží, o jakou věc se jedná. Pokud se jen budu jen omlouvat z neúčasti na třídní schůzce, pak stačí Dobrý den. Pokud půjde o jednání o vyloučení nezbedného dítka ze školy, pak volím oslovení Vážená paní učitelko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
13.11.16 19:31
@terinka4444 píše:

Proč by to mělo být nesprávně? Normálně bych tak oslovovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16310
13.11.16 19:32

Dobrý den, paní Nováková… Není to moje učitelka, takže oslovuji příjmením. O tom, že je správně vážená, jsem ani nevěděla. Z jakého důvodu to tak je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897

Dostávám od rodičů smsky s odložením Dobrý den paní učitelka nebo paní a jméno. Kde je psáno, že správně je vážená paní ucitelko? Tak nas oslovují např. maturanti při stuzkovani při proslovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
@adam75 píše:
Proč by to mělo být nesprávně? Normálně bych tak oslovovala…

správně je to nesprávně..já nevím proč, nicméně v oslovovacím dopise je to prostě nesprávně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812

Při přečtení nadpisu mě taky napadlo to Vážená… ale asi záleží, o jak moc formální email jde a jaké jsou (vzájemné) sympatie… Osobně bych vynechala oslovení a napsala jen Dobrý den,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54315
13.11.16 19:33
@terinka4444 píše:

Osluvuji titulem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
13.11.16 19:33

@Gosi To jsem přemýšlela, ale zase jen dobrý den bez oslovení je taky divný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34675
13.11.16 19:34
@Kakika píše:
Dobrý den, paní Nováková… Není to moje učitelka, takže oslovuji příjmením. O tom, že je správně vážená, jsem ani nevěděla. Z jakého důvodu to tak je?

Paní Nováková mi nesedne. Prezidenta také neoslovujeme Vážený pane Zemane. Oslovujeme funkcí, je to vhodnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34675
13.11.16 19:36
@Baba píše:
Osluvuji titulem

nejlépe funkcí - paní učitelko, profesorko, ředitelko nebo titulem - magistro, doktorko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18319
@terinka4444 píše:

To ti neporadím, jestli se dostanem na naši vysněnou školu, budu ředitele oslovovat „Ahoj Honzo“ a ostatní učitele stejným způsobem :mrgreen: Všichni si tam tykají. Jinak na „Dobrý den paní učitelko“ nevidím nic špatného..

Příspěvek upraven 13.11.16 v 19:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8970

Vím, že se běžně oslovuje Dobrý den / Vážená paní učitelko, ale určitě by správně mělo být oslovení Vážená paní magistro (nebo podle toho, jaký má učitelka titul). Není to moje učitelka :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26155
13.11.16 19:37

Dobrý den, paní učitelko, omluvte… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu