Jak pokračovat v příkrmech při UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Snajl
Povídálka 35 příspěvků 14.05.19 23:46
Jak pokračovat v příkrmech při UM

Maminky prosím o radu. Začali jsme se synem (necelých 6 měsíců) s příkrmy asi před měsícem. Našla jsem si postup zavádění, kdy první byla zelenina + k tomu pak maso na oběd, zvyšovat dávky a dokrmovat mlékem (je na UM), kterého by mělo být méně a méně, až sní příkrmu cca těch 190 g, pak polední mléko odpadne. Teď už sní nějakých 170 g, ale k tomu vypije cca 160 ml mléka, mimo oběd vypije i 7 odměrek UM, to je 235 ml. Jak tedy dál postupovat? To mléko po příkrmu vyžaduje, ale za chvíli sní těch 190 g, tak už pak mléko prostě dávat nemám, i když ho bude chtít? Dát místo toho vodu nebo čaj? A taky v tom postupu bylo napsáno, že následně se zavádí dopolední svačinka, tak mám ještě počkat, než sní všechen příkrm na oběd nebo už mám začít dávat? A taky si nejsem jistá, jestli na večer dávat kaši nebo ne. V noci se na mléko budí jednou, maximálně dvakrát. Předem moc děkuji za pomoc. :kytka:

Reakce:
kyticka86
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 15.05.19 07:52

Kliid :mrgreen:. Nektere deti do prirucek nenacpes :mrgreen:. Normalne bych mu po obede to mleko nechala dokud bude chtit a zkus zvedat porce obeda. Treba mu tech 190g podle knizky nestaci. Moje 7mesicbi dcera sni na obed i 250-300g a pak uz mleko nechce a dam ji zapit obed vodou (tu do ni cpu po lzickach, protoze s flasky si ji nevezme).

No a svacinu (ovoce, kase) uz klidne zacni zavadet taky.

Treba nakonec maly sni 190g ovocneho pyre na svacu a za 2 hodky si da 250g masozeleniny a pak teprve bude spokojeny :hug:

Snajl
Povídálka 35 příspěvků 15.05.19 10:11

@kyticka86 :D Ten příspěvek asi vyzněl trochu dramaticky. :mrgreen: Když jsem ještě před zavedením příkrmů pročítala co a jak, tak každý psal něco jiného, někdo začínal kaší na večer, jiný k snídani, někdo zase kaši vůbec, další začínal ovocem a další příkrm dávál taky každý jinak a jindy, tak mi vyhovovalo, že se můžu něčeho aspoň trochu držet, abych něco nezvrtala a nakonec mi i doktorka říká něco jiného, tak v tom mám hrozný chaos. :zed:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 15.05.19 10:25

Ja to chapu, co knizka/doktor to jiny nazor.. :roll:

Ja uz mam treti dite, tak to beru s nadhledem :mrgreen:

Snajl
Povídálka 35 příspěvků 15.05.19 18:49

@kyticka86 Právě. A diskuzí tisíce, v každé taky každý názor jiný… 8o Od zítra tedy zkusím dopoledne ten ovocný příkrm. Napadá mě, co v případě, že bude chtít hodně toho ovocného a pak nebude chtít ten oběd nebo méně? Když není sladký jako ovoce. :think: A kaši večer dávat či ne, když se budí 1-2× za noc? Nerada bych mu nějak přetěžovala trávení, zvlášť na tu noc.

Váš příspěvek
Reklama