První příkrmy, v čem je dělat?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 06:36
První příkrmy, v čem je dělat?

Ahoj maminky, jelikož doma nemám nic na mixování, přemýšlím jak budu připravovat první příkrmy které nás za měsíc čekají, chci vařit i kupovat skleničky.. koukala jsem že jsou různé roboty 4v1 atd ale to je celkem dost peněz.. Doma mám tento parní hrnec.. Ještě jsem ho nezkousela, myslíte že by šla zelenina vařit v tom, a pořídit pouze tyčový mixér třeba? Nebo jste kupovali nějaké ty baby přístroje co i ohřívaji lahvičky atd.. Nevím jestli nás nebude taky čekat koupi nového ohřívače máme tento, viz obrázek, ale už je to opravdu starý typ..tak nevím zda v tom pak budu moci příkrmy ve sklenickach ohřívat.. Čeká nás koupi jídelní židličky, autosedačky.. No je to mazec.. :lol: ohřívač se mi líbil ten novější nebo od lovi.. Ale asi to je zbytečnost.. Když máme ten starý.. Dřív nic nebylo ale dnešní vymoženosti jsou některé naopak super, třeba konvice se stupněmi kde jde nastavit teplota na 40 stupňů.. Přišlo mi to zbytečné a jak jsme teď rádi že ji máme, jak to usdadni přípravu :) a že židliček, v obchodě mi doporučuji cam. Mají tam i tuto.. Ale prý je horší…https://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-baby-design-pepe-1/?variant_value_id=75662&gclid=EAIaIQobChMIl7rXzZGQ4gIVDOJ3Ch3UUgm7EAQYASABEgKCafD_BwE

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
35ja
Kecalka 486 příspěvků 10.05.19 06:40

Ahoj, mě opravdu stačí jen tycovej mixer a malej kastrulek :nevim:

mijala
Kecalka 229 příspěvků 10.05.19 06:42

Tak já bych určitě nekupovala nějaký speciální baby robot za mě zbytečnost, zeleninu uvaříš v hrnci a na mixování stačí tyčový mixér :mavam: možná i vidlicka :D

aknadar
Kecalka 398 příspěvků 10.05.19 06:47
@35ja píše:
Ahoj, mě opravdu stačí jen tycovej mixer a malej kastrulek :nevim:

Přesně

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 10.05.19 06:50

Mixér sice mám, ale kdovíproč ta konzistence malé nechutná, takže používám sítko a lžičku a prostě pasíruju. Aspoň se nemusím třeba u mladé cukety zabývat vyřezáváním těch pidi semínek :palec:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 10.05.19 06:51

Přesně. Mixér třeba až na maso. Jinak vidlička. Speciální ohrivadla ti budou jen zavazet. Ohrejes v mikrovlnce nebo pokud ti vadí, tak v kastrulku nebo jen zalijes horkou vodou. Šetři peníze na důležitější věci :-)

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 10.05.19 06:51

Kastrulek a stouchadlo na brambory? ;) Úplně stačí…to mě by to byl jen další bazmek do baráku :lol: tuplem když budeš mít dost jiného nakupování…

nozu
Extra třída :D 12434 příspěvků 10.05.19 06:54

Speciální přístroje bych nekupovala. Pokud chceš opravdu vařit, stačí ti kastrulek nebo ten parní hrnec a mixér. Z parního hrnce je zelenina chutnější. Jinak příkrmy jsem ohřívala v mikrovlnce. Měla jsem i ohřívač dětských lahví a tam to trvalo půl hodiny :(

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 10.05.19 06:54

Ja varila v tlakovem hrcni a mam tycovy mixer, pozdeji uz stačilo pomackat.
Za me tyhle všelijaké vymozenosti jsou kramy do kuchyně :nevim:

Mrkni do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spoustu inspirace co vařit nejmenším ;)

KamisB
Kelišová 6914 příspěvků 10.05.19 06:56

Já od začátku vždycky jen mačkala vidličkou. Ono to mixování úplný je někdy na škodu, hůř se pak přechází na kousky, ale u každého děcka je to samo jiný. A třeba pokud máš možnost skleněného struhadla na ovoce je to taky fajn.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 10.05.19 07:07
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jelikož doma nemám nic na mixování, přemýšlím jak budu připravovat první příkrmy které nás za měsíc čekají, chci vařit i kupovat skleničky.. koukala jsem že jsou různé roboty 4v1 atd ale to je celkem dost peněz.. Doma mám tento parní hrnec.. Ještě jsem ho nezkousela, myslíte že by šla zelenina vařit v tom, a pořídit pouze tyčový mixér třeba? Nebo jste kupovali nějaké ty baby přístroje co i ohřívaji lahvičky atd.. Nevím jestli nás nebude taky čekat koupi nového ohřívače máme tento, viz obrázek, ale už je to opravdu starý typ..tak nevím zda v tom pak budu moci příkrmy ve sklenickach ohřívat.. Čeká nás koupi jídelní židličky, autosedačky.. No je to mazec.. :lol: ohřívač se mi líbil ten novější nebo od lovi.. Ale asi to je zbytečnost.. Když máme ten starý.. Dřív nic nebylo ale dnešní vymoženosti jsou některé naopak super, třeba konvice se stupněmi kde jde nastavit teplota na 40 stupňů.. Přišlo mi to zbytečné a jak jsme teď rádi že ji máme, jak to usdadni přípravu :) a že židliček, v obchodě mi doporučuji cam. Mají tam i tuto.. Ale prý je horší…https://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-baby-design-pepe-1/?variant_value_id=75662&gclid=EAIaIQobChMIl7rXzZGQ4gIVDOJ3Ch3UUgm7EAQYASABEgKCafD_BwE

Já osobně bych nikdy nic dítěti nevařila v ničem, co je z plastu (myslím tím část, která přijde do styku s potravinami), protože teplo může uvolňovat z těch plastů do vlhkých částí pokrmů různé sajrajty. Čili různé ty napařovací hrnce plastové, za mě ne..
Já vařila normálka v nerez kastrůlku, koupila jsem jeden malý pouze na příkrmy, míchala dřevěnou malou vařečkou, mixovala tyč. mixerem - nejlepší varianta. K napařování nerez kastrol a nerez pařák. Toť vše.

pannda
Kelišová 6902 příspěvků 32 inzerátů 10.05.19 07:17

https://mixery.heureka.cz/…1-scf870-22/?…

To je super věc…ale jinak stačí kastrůlek a tyčový mixér…

Příspěvek upraven 10.05.19 v 07:19

Medičkaa
Kecalka 315 příspěvků 10.05.19 07:18

Mě stačil malý kastrůlek, takový ten obyčejný pařák na knedlíky a tyčový mixér… u nás bylo to mixování opravdu jen na pár měsíců a přišlo mi zbytečné kvůli tomu něco spešl kupovat. V roce už dávno jedl jídlo normálně nemixované, to co my jen míň kořeněné.

veria
Nadpozemská drbna 25385 příspěvků 10.05.19 07:49

Ten přístroj budeš potřebovat par měsíců, za mne zbytečnost. Varim v kastrulku, mixuju tycovym mixerem. Skleničky ohřívám v MW.

beruska9
Extra třída :D 11113 příspěvků 10.05.19 07:55

Taky se pridavam k tomu, ze specialni je zbytecnost, je to jen na chvilku…hrnec, tycak, nebo jen rozmackat, maso nakrajet na drobno. Sklenicky ohrejes v mikrovlnce (ale poradne promichat a nechat chvili postat), nebo ve vodni lazni. Zidle je nejlepsi z Ikey :mrgreen: Tyhle slozite nesmysly me nebavilo cistit, mela jsem pujcenou nejakou takovou a sla z domu velice rychle.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama