Kolik příkrmu je jedna porce mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Termitka
Nováček 5 příspěvků 13.05.19 08:38
Kolik příkrmu je jedna porce mléka?

Ahoj maminky,
ráda bych se poradila jaké množství příkrmu je cca jedna porce mléka. Začínáme ve 4,5m zkoušet první příkrmy a jelikož plně kojím a nemám tedy moc přehled kolik toho malej vypije, byla bych ráda kdyby jste některá poradila, kolik by měla být jedna plná porce… Díky moc všem

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14919 příspěvků 13.05.19 08:39

Ze začátku si dá třeba jen jednu lžičku a nebo olízne fakt ti nesní skleničku

Termitka
Nováček 5 příspěvků 13.05.19 08:52

@ka2ka to je mi jasné cuketa byla 4 dny a dostali jsme se na 4 lžičky a pak bylo mlíčko na do papání, u dýně jsme se dostali asi na 7 lžic ale bolelo ho bříško tak dr. radila se vrátit na mléčnou stravu počkat na bobek a začít znovu bez dýně jen mě zajímalo podle čeho se mám řídit tím že je to porce když vařím příkrmy doma a malej nemá klapku a pak bylinka (i u mlika) :)

Uživatel je onlineBídžej
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 13.05.19 08:56

@Termitka ridila bych se prostě podle malého :nevim: kolik sní, tolik sní. A pak nabídnout mlíčko. Až se dostanete k masu, tak to jsem pak dělala podle brožurky „moje první lžička“. Tam píšou, že denní porce masa by měla být cca 30g-50g a zbytek zelenina atd. Takže jsem dělala skleničku 30g masa a 60g zelenina, ale to bylo prckovi už takových 7 měsíců a stejně to většinou nesnědl vše :think:

Prostě nabízej a časem to vykoukas. :mrgreen:

Termitka
Nováček 5 příspěvků 13.05.19 09:02

@Bídžej :palec: díky díky orientačně Teda masozeleninovej asi 90g ale do toho máme ještě dlouhou cestu :D

lucynka25
Echt Kelišová 9509 příspěvků 13.05.19 09:17

@Termitka ja se vzdycky ridila podle ditete, co sni, to sni..nikdy jsem nenutila.
Holky byly kojene, takze az nekdy v 9.mesici snedly porci 200g..
Vařila jsem doma, ale prodavaji ji prikrmy 125g, 200g a 250g..takze predpokladam, ze okolo 125g ze zacatku, ale jak rikam, nektere dite sni trosku, nektere naopak vice :nevim:

Elderane
Povídálka 22 příspěvků 13.05.19 09:18

Množství příkrmu, které nahradí 1 kojení, se udává 150 - 200 ml (zhruba množství odpovídající jedné přesnídávkové skleničce).

Uživatel je onlineBídžej
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 13.05.19 20:43
@Termitka píše:
@Bídžej :palec: díky díky orientačně Teda masozeleninovej asi 90g ale do toho máme ještě dlouhou cestu :D

No uteče to :mrgreen: jinak jsem vyhrabala poznámky že začátku příkrmů a dělala jsem v těch 4-5 měsících 30g zeleniny do skleničky a pak dokrmovala mlickem (trochu s odstupem). Když snědl 30g, navyšovala jsem. Maso jsem zařadila asi po měsíci, jednou za týden místo masa vařený vaječný žloutek a jednou týdně rybu :palec: v těch prvních masozelech bylo třeba jen 10g masa, aby si pomalu zvykal.

Zlaté zapisovací aplikace :mrgreen:

MonaSun
Kecalka 494 příspěvků 14.05.19 20:17

Spis bych pockala do 6.mesice pokud plne kojite. Travici system jeste neni vyzraly, aby uz prijimal jidlo. A kdyz uz chcete zavadet prikrmy, tak nenahrazujte hned davku kojeni. Davejte ochutnat, nakojit pred a po jidle. Muzete zkusit blw metodu. A zatim staci obed a pomalu s temi prkrmy ptze muzete rychle prestat kojit. Ja jsem treba syna plne kojila az do 1roku.

Termitka
Nováček 5 příspěvků 14.05.19 20:26

@MonaSun samozřejmě že nechci nahradit dávku ihned, kdybyste pročítala i ostatní prizpevky věděla by jste že jsme se dostali cca na 7 lžiček jen mě zajímalo jak moc jídla může v plné dávce být a s prikrmem začínám na radu pediatra

Váš příspěvek
Reklama