Jak posilovat pánevní dno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 363 příspěvků 10.04.19 21:48
jak posilovat pánevní dno

Poraďte, prosím, jak posilovat pánevní dno po porodu, děkuji

Reakce:
Laurie
Kecalka 414 příspěvků 5 inzerátů 10.04.19 22:06

Ahoj, doporučuju zajít si za fyzioterapeutem a ten ti to vysvětlí :)

OoOoOoOoOo
Stálice 90 příspěvků 10.04.19 22:13

Já chodila po porodu na urogynekologii ( Praha - Podolí ) a tam mi vše vysvětlili.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 22:13

http://www.spektrumzdravi.cz/…ati-do-formy

Příspěvek upraven 10.04.19 v 22:14

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 22:13
@Laurie píše:
Ahoj, doporučuju zajít si za fyzioterapeutem a ten ti to vysvětlí :)

Jako za mnou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 22:59

@aduska912 vyzkoušela jsem posilovač pánevního dna od NUK. Je to na podobném principu jako venušiny kuličky. A zatím teda nevím. Že bych při chůzi měla orgasmus to tedy bohužel ne a jestli to posílí dno uvidím. Ale myslím, že je to hlavně k tomu, aby si žena uvědomila ty svaly a vědomě je stahovala.

Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 10.04.19 23:18

Doporučuje se při čůrání tok moči zastavovat a pouštět (čůrat přerušovaně), nebo stahovat půlky i dno jen tak při stání, v sedě… Párkrát za sebou kdykoli během dne. Myslím, že na netu najdete rad a návodů dost, zkuste.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 23:22
@Anonymní píše:
@aduska912 vyzkoušela jsem posilovač pánevního dna od NUK. Je to na podobném principu jako venušiny kuličky. A zatím teda nevím. Že bych při chůzi měla orgasmus to tedy bohužel ne a jestli to posílí dno uvidím. Ale myslím, že je to hlavně k tomu, aby si žena uvědomila ty svaly a vědomě je stahovala.
;)
Reflex
Závislačka 3585 příspěvků 10.04.19 23:33
@Apů píše:
Doporučuje se při čůrání tok moči zastavovat a pouštět (čůrat přerušovaně), nebo stahovat půlky i dno jen tak při stání, v sedě… Párkrát za sebou kdykoli během dne. Myslím, že na netu najdete rad a návodů dost, zkuste.

No to už se snad nedoporučuje, tím si můžeš maximálně uhnat zánět močáku, víc ani ťuk. Ani ty kegelovy cviky nejsou moc vhodné, chce to fakt dobrého fyzioterapeuta, ten vše naučí a vysvětlí.

Gorlami
Závislačka 3309 příspěvků 11.04.19 00:02
@Apů píše:

Zadrzovani moci se naopak nedoporučuje.

@aduska912 Zkus jógu. Nebo pro začátek parkrat za den udělat “prkno”.

Alyss1
Závislačka 3070 příspěvků 4 inzeráty 11.04.19 07:30

Zkusila bych si najit vnimejsvetelo
Nebo skola panevniho dna.

Jsou tam i videa ktera vse vysvetluji. Uplne krasne. Panevni dno by se nemelo posilovat tak jak je psano vyse ale posrupne po vrstvach.

Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 11.04.19 08:31

Já tento problém neřešila, tak ani nevím, že už se zadržování moči nedoporučuje. :oops: Kažedopádně preventivně jsem jen tak kdykoli jsem si vzpomněla svírala svaly dolů, ať už při sezení, nebo stání.

Váš příspěvek
Reklama