Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Niemeyer píše:
Tak mi nepomohly čaje ani vincentky ani med a citron a už nemůžu ani mluvit
Tak zkus vdechnout trošku kajenského pepře, mám ho na sobě odzkoušený i na zánět průdušek, funguje skvěle a v krku ani plicích nepálí.
Ráno se mi objevila hnusná zelená rýma. výsledky výtěru budou až v pondělí, do té doby jsem dostala pinosol kapičky. Spíš se budu děsit, abych nenakazila malýho:( Prej - néé, když kojíte - tedy já odstříkávám - nechytí to.
Ale on už rýmu má a poměrně dost dlouho se mu vleče:( Teď i víc kejchá…:( to je k zbláznění..
Holky, prosim o ucinnou radu. Jsme ted vsichni nemocni, nachlazeni, silena ryma. U maleho uz nastesti na ustupu, ale zato me se to nejak drzi. Uz 2 tydny s jednodennimi prestavkama bolest v krku, ale myslela jsem, ze to bude tou hnisavou rymou, jak to steka. Pres den jakz takz v pohode, horsi navecer, nemuzu poradne polknout, silena bolest, dusivy suchy kasel, ale ryma uu je 2 den pryc.dnes jsem byla u doktora, no po prohlednuti napsal hned antibiotika, ze kdyz uz to mam tak dlouho… Pry to mam zarudnute. Tak nevim, moc se mi do tech atb nechce, kdyz ani nevzal CRP, vyter, nic. Jeste jsem si koupila orofar. Co myslite, zkusit jeste ten anebo rovnou atb? Jinak porad ucucavam cibulovy sirup, ale pomuze vzdy jen na chvili ![]()
Prosim poradite mi, mam rymu jako tram a pak me silene pali v krku doma mam cucaci tabletky septilen a olynth hexo, kapicky bronchipret, ambrobene, stoptussin a sinecod co si z toho vzit? Nebo mam jit koupit neco jinyho? ![]()
@wenatka cucací tabletky si můžeš vzít, ty 4 poslední věci, až kdybys měla kašel, ještě bys mohla koupit sprej do krku - účinný je Jox, ale jestli neznáš, chutná fakt po jodu, ale rychle pomáhá
Ja nedam dopustit na vincentku. Dobry je take caj z korene zazvoru s citronem a medem.
Na krk je super kloktat slanou vodou. Je to hnus, ale mně to zabere do druhého dne.
Dekuji za rady neco vyzkousim, nejhorsi ze se mi ddo toho jeste mota hlava ![]()
Mě teď bolelo v krku a zkusila jsem to, co mi jako jediné zabralo minule (namísto pastilek a sprejů do krku). Kloktala jsem slanou vodu a večer před spaním na krk priessnitzův zábal (snad píšu dobře) a bolest byla hned ustoupila…
@cverunka píše:
Na krk je super kloktat slanou vodou. Je to hnus, ale mně to zabere do druhého dne.
souhlas, a oproti těm x tabletkám je to téměř zadarmo ![]()
Nejlepší na bolest v krku, i na angínu je obyčejný propolis ve spreji, je to přírodní a zabírá do druhého dne ![]()
Vykloktat vlahou vody se lžičkou soli - je to hnus fialový ale velice učinné - alespoň u mě
@cverunka píše:
Na krk je super kloktat slanou vodou. Je to hnus, ale mně to zabere do druhého dne.
jeee už to tu bylo