Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj
rano jsem se probudila s bolesti v krku,samozrejme ze mam doma strepsils,strepfen a bioparox ale potrebuji neco co opravdu pomaha a bolest zdola.
Poradte co uzivate vy a co vam nejvic pomuze.
Diky
zabalit krk a pořád pít teplý čaj s medem.
taky pomáhá teplé mléko a med, ale já teplý mlíko nemůžu, tak proto ten čaj.
Pastilky Hexoral, nic jinýho mi nikdy nepomohlo a priznic na krk.
Markéta
Mě kloktání Vincentky…je to lék nad léky.Ale pár dní musíš vydržet.
buď ten bioparox nebo černý čaj se spoustou citronu - ale taky mi to nezabírá hned teď…
Jojo, me zabira pastilky orofar, znecitlivi mi to cely krk a chvili muzu fungovat. Kdyz je nejhur, potiram si mandle a vnitrek ust jodem…ale to fakt jen kdyz je nejhur a ja musim byt fit. Jinak priesnitzuv obklad jsem zkousela milionkrat, ale nikdy mi to nepomohlo, naopak kamarad je druhy den bez bolesti. Jo a jeste Septisan, pastilky jsou fajn.
Mě taky úžasně pomáhá priznitz. Ale musím si ho dát na noc. Přes den, jak člověk pobíhá, tak mám pocit, že se ten krk nezapaří a je to na prd. Leda by si mohl člověk lehnout i přes den. ![]()
Hexoraleten se super, ale myslím, že se nemůže u kojení.
Bioparox a pastilky preventan akut, ty jsou úžasný a fakt zabírají
Z cucacích věcí je pro mě nejúčinnější a přitom cenově dost výhodný Septisan. Důležité je po něm co nejdéle nepít a nejíst ať má možnost dlouho účinkovat.
Jinak si myslím, že to vždycky pár dní trvá.
Jak někdo psal kloktat Vincentku, sice jsem nezkoušela, ale věřila bych, že může pomoct.
Jinak jsem ráda pila teplé mléko s rozpuštěným medem a máslem, med totiž léčí a máslo ho zjemňuje, aby neškrábal.
Ahoj, tak mě nejvíce zabírá JOX, jodový preperát ve formě spreje. Je to hnusné
, ale fakt účinné. Nadechnu se a pak na každou mandli zamířím a šplíchnu přímo JOX a pak se držím umyvadla, nepolykat… a neblít
Šplíchám max jeden den, 3×, a angína je pryč… (psychika asi zabere, šplíchat tohle víckrát po sobě…
)
Chapovi to zabírá taky, ale neprožívá to tak strašně jako já. ![]()
Já mám odzkoušené stepsils s medem a citronem
Jsou bez mentolu a vhodné od 5 let. Dětem chutnají a hlavně pomáhají ![]()
Ale moc fajn je i hřejivý zázvor. perfektní alternativa k tomu, jak do dětí tento úžasný přírodní lék dostat. akorát si nejsem jistá od kolika je… taky od pěti? mám už starší dítě a druhé zas moc malé, tak jsem to neřešila:-)
Hřejivý zázvor je od 6
U nás bych s ním asi moc nepochodila
Možná až budou starší.