Jak se pozná schizofrenie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lady20l
Povídálka 43 příspěvků 01.03.18 17:15
Jak se pozna schizofrenie?

Holky mam dotaz, uz mi to neda a rada bych znala vase nazory ci zkusenosti. Ma kamaradka se jeden cas potykala s depresivnimi stavy, kdy pomaly s nikym nemluvila, chodila zanedbane. Vim ze se v te dobe rozesla s pritelem, prisla o byt a rodina ji nijak nepomohla. V te dobe ji nejaka dobra duse dostala rovnou na psychiatrii, kde ji diagnostikovali schizofrenii, aniz by jednou mluvila s nejakym psychologem, nebo ji nekdo nejak vysetril, ci testoval. Jen ji tam nacpali nejakymi leky, po kterych pouze spala. Je mi ji lito, protoze s tim ma do dneska problemy, musi chodit pravidelne k psychiatrovi, ktery ji pise ruzne leky na hlavu, ktere kdyz vyzkousi, nemuze ani fungovat. Je s ditetem sama, a porad ji nekdo hlida, jestli je vubec schopna se starat o dite. Me to prijde nespravedlive, protoze je to moc hodna holka, ktera si tohle nezaslouzi. Muze lekar diagnostikovat tak zavaznou nemoc jen tak od oka, bez testu atd? Me to prijde jako nesmysl. Podle me Da se proti tomu nejak branit? Dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 6873 příspěvků 01.03.18 17:19

To zni jako absolutni nesmysl. Diagnoza schizofrenie jakehokoli druhu je komplikovana.

Russet
Echt Kelišová 8388 příspěvků 01.03.18 17:27
@lady20l píše:
Holky mam dotaz, uz mi to neda a rada bych znala vase nazory ci zkusenosti. Ma kamaradka se jeden cas potykala s depresivnimi stavy, kdy pomaly s nikym nemluvila, chodila zanedbane. Vim ze se v te dobe rozesla s pritelem, prisla o byt a rodina ji nijak nepomohla. V te dobe ji nejaka dobra duse dostala rovnou na psychiatrii, kde ji diagnostikovali schizofrenii, aniz by jednou mluvila s nejakym psychologem, nebo ji nekdo nejak vysetril, ci testoval. Jen ji tam nacpali nejakymi leky, po kterych pouze spala. Je mi ji lito, protoze s tim ma do dneska problemy, musi chodit pravidelne k psychiatrovi, ktery ji pise ruzne leky na hlavu, ktere kdyz vyzkousi, nemuze ani fungovat. Je s ditetem sama, a porad ji nekdo hlida, jestli je vubec schopna se starat o dite. Me to prijde nespravedlive, protoze je to moc hodna holka, ktera si tohle nezaslouzi. Muze lekar diagnostikovat tak zavaznou nemoc jen tak od oka, bez testu atd? Me to prijde jako nesmysl. Podle me Da se proti tomu nejak branit? Dekuji za odpovedi.

A kdo jí teda předepsal ty léky? Školník? Vrátný?

Mala.ještěrka
Kecalka 241 příspěvků 01.03.18 17:28

A to, že ji pořádně nevyšetřili, ti řekl kdo? Kamarádku nebo lidi, kteří to slyšeli od ní, bych fakt nebrala jako věrohodnej zdroj :nevim:

Janli
Závislačka 4694 příspěvků 01.03.18 17:34

Tak pozor, schizofrenik je člověk, kterému nemůžeš věřit ani dobrý den. Vždycky ti bude tvrdit, že on je naprosto zdravý a všichni kolem něho se proti němu spikli! Nikdo nepředepíše léky bez řádného vyšetření!

Anonymní  01.03.18 17:44

A víte proč se s tím přítelem rozešla? Pokud máte informace pouze od kamarádky, tak to opravdu nemůžete brát jako věrohodný zdroj. Ono to může být i jinak. Třeba přítel i rodina chtěli, aby se léčila a ona odmítla, protože se necítí nemocná. Život s člověkem se schizofrenií není žádná legrace. Mám kolegu, který se bojí o svůj život, protože jeho partnera propustili z léčebny, on vysadil léky, že je zdravý a nyní ho neustále pronásleduje. A nikdo nic nemůže dělat, dokud se nic nestane. A jak píšete o těch lécích, tak to nějakou dobu trvá, než si na ně člověk zvykne, občas nesednou první, které dr. napíše, tak je potřeba zase zajít znovu za psychiatrem, aby napsal jiné.

Anonymní  01.03.18 18:07

V rodině máme schizofrenika, takže vím, že ho důkladně vyšetřovali a byl i hospitalizován, aby zjistili jaké léky a v jakém množství na něho budou zabírat, aby mohl normálně fungovat. Pečuje o něho maminka, takže ona dohlíží, aby bral léky tak jak má a nepoznaly by jste na něm, že je schizofrenik. Jestli je kámoška sama s dítětem, tak je jenom dobře, že ji někdo hlídá. Když by si zmyslela, že ji už nic není a přestala by brát léky, může být nebezpečná jak pro sebe, tak i pro to dítě.

lady20l
Povídálka 43 příspěvků 01.03.18 18:09

No predepisuje ji to psychiatr. Pry neco na utlumeni. Pritel se s ni rozesel kvuli jine zene, tak to spatne snasela, a prijde mi ze se akorat zhroutila. Ale to se stava. Ani nikde nema zadne spisy o vysetrenich, testech atd. Myslim ze by nelhala.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 01.03.18 18:13

Jenže cílený rozhovor psychiatra s pacientem je taky diagnostické vyšetření. To probíhalo jak v léčebně tak v ambulanci.

Emimin7
Kelišová 6873 příspěvků 01.03.18 18:19
@lady20l píše:
No predepisuje ji to psychiatr. Pry neco na utlumeni. Pritel se s ni rozesel kvuli jine zene, tak to spatne snasela, a prijde mi ze se akorat zhroutila. Ale to se stava. Ani nikde nema zadne spisy o vysetrenich, testech atd. Myslim ze by nelhala.

To neni, ze by lhala, ale ze si usmysli nejake zkreslene udalosti, ktere se staly tak na pul a sama jim uveri.

lady20l
Povídálka 43 příspěvků 01.03.18 18:19

Ptala se i sve doktorky, proc ji nedelali testy, a ta rekla ze po letech praxe se to pozna od oka. Byla tam s ni i nejaka pani z Fokusu takze podle me si to nevysli.

Mala.ještěrka
Kecalka 241 příspěvků 01.03.18 18:47

Ona ti nelže, podle ní se to tak opravdu stalo, ale realita může být úplně jinde. Jestli trvá na tom, že jí nevyšetřili a léky jí předepisují zbytečně, tak stačí změnit lékaře nebo podat stížnost na lékařskou komoru. Ale věř tomu, že nikdo nepředepíše léky na schizofrenii jen tak od oka a tvoje kamarádka je asi fakt potřebuje

terbec
Povídálka 14 příspěvků 02.03.18 08:23

Schizofrenie jsou bludy a halucinace ne? Meli jsme sousedku co poustela nahlas lux, aby neslysela, ze ji z radia pomlouvaji, oni vidi i blbosti za oknem, treba nam rikal ucitel na zdravce „letajici myslivce“ pokud neberou prasky, tak trpi…jednomu kamaradovi se zjevovala hodna vila a zly muz, ona ho uklidnovala a on srazel, bohuzel mohou byt i hlasy, co navadi ke spatnostem :( lekar to samozrejme nepozna, muze to pacient verohodne nafilmovat, ale napada me, ze by to zkousel jen vrah a ne hodna maminka ;) myslim, ze mela k te chorobe sklony a ta tiziva rodinna situace ji to vyvolala, myslim ze se na to bere i invalidni duchod.musi opravdu brat poctive leky, jinak je to" hazi " do stavu za ktere nemohou :(

terbec
Povídálka 14 příspěvků 02.03.18 08:25

A urcite mela byt na nekolik tydnu hospitalizovana, aby se vedelo jak zabiraji leky, rozhovory ve skupine, arteterapie atd…hospitalizace ji pomuze i k tomu pobirani inv. duchodu

lady20l
Povídálka 43 příspěvků 02.03.18 13:27

Tak o tom opravdu nic nevim ze by takove priznaky mela.nebo si na ne nekomu nikdy nestezovala.jen vim ze jeden cas fakt na vse kaslala a byla zanedbana.ale to jeste nemela dite. myslim ze diagnostikovat takovou chorobu podle hadru a od oka nejde. myslim ze pochybili doktori, kdyz ji neudelali zadne vetsi vysetreni.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžký alkoholik Juncker? Evropský šéf prý na jednáních pije gin místo vody!

Že si šéf Evropské unie Jean-Claude Juncker rád přihne, to je veřejně známá... číst dále >

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama