Jak se rozjezdit autem

Anonymní
7.9.20 22:15

Jak se rozjezdit autem

Začala jsem 9 let po autoškole jezdit. (při couvání jsem zmačkla plechy na našem autě, nikomu jinému se škoda nestála, ale já přestala jezdit až do teď) Mám za sebou kondiční jízdy, jezdím s člověkem, který umí řídit aby mi radil co a jak (zapomínám na blinkry při zastavení vozidla).
Studuju na internetu bezpečnost jízdy (jak správně brzdit, řadit atd..) Dívám se na videa z autoškol abych viděla chyby ostatních a v hlavě si říkala jak správně šoferovat a zároveň si pamatuji i rady učitelů autoškol
Ale v autě pořád nemám pocit klidu a bezpečí. Odřídím to, ale nejradši jsem když parkují před domem.
Co udělat ještě víc pro pocit klidu a bezpečí v autě? Nejhorší jsou jízdy v noci a chodci nebo cyklisté neosvětlení na horizontu (v krátké době se mi to stálo 3 krát)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
227
7.9.20 22:27

Hodně jezdit, hlavně tam kde to neznáš a do velkých mest (hlavně ty hrůzostrašné křižovatky :mrgreen: ). Tohle pomohlo mě.
Jo a v noci nejezdim - pokud nemusím. Nenávidím to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
7.9.20 22:33

U mě pocit klidu nastal až tak po 6-8mesicich ježdění. Mě nejvíc pomohlo naopak nemít na sebe velké nároky a ze začátku jsem jezdila jen nejnutnější trasy, do práce, dítě na kroužek. Nejdřív jsem měla jen dvě trasy a pak to šlo samo, člověk si na auto zvykne a postupně dojede všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 22:35

Já neporadim, ale jen chci vyjádřit obdiv, že jezdíte a snažíte se to překonat :potlesk: já mám ŘP 10 let a z toho jsem 7 neřídila, teď už auto máme a bylo by to potřeba, ale mám fakt strach :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4625
7.9.20 22:44

Jezdit. Idealne pravidelne. :hug: Nic jineho podle meho nepomuze. ;) :hug: :palec: :kytka: :pankac: Dobre to napsala @Alušáček mela jsem to podobne, nejdriv jednoducha trasa nebo dve, jednou tydne pravidelne cely rok a do toho obcas s muzem nejakou dalkovou cestu, kde jsme se stridali, a na konci toho roku uz to bylo uplne v pohode. :palec: Drzim pesti, ja tyhle pocity na zacatku taky mela a pak jsem celkem v pohode odridila i par mest v USA. :lol: :mrgreen: :pankac: :hug: :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
7.9.20 22:47

Jezdit každý den idealně známé trasy a čekat, až se to poddá. A ono se to poddá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8032
7.9.20 22:50

Jezdit, jezdit, jezdit.
U mě nastal zlom, když jsem začala jezit sama. S někým dalším se pořád podvědomě spoléháš na to, že ten druhý ti pomůže, ale jak jedeš sama, je to plně na tobě. Zezačátku panika, ale pak si to sedne a čím víc toho najezdíš, tím lepší to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9127
7.9.20 22:53

Já si koupila auto asi 4 roky po dodělání řidičáku a měla jsem strach. Pomohlo mi jezdit známé trasy a pomalinku přidávat pár kilometrů, učit se sledovat značky. Pak jsem dojížděla přes 5 let mezi 50 a 100km denně. Neboj, to se poddá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2497
7.9.20 23:04

Děvčata já Vám tak závidím, že řídíte :potlesk: :lol: já se týrám v autobuse a věřte momentálně je to tam peklo😄,protože si v tomhle opravdu nevěřím… ráda bych ten svět řidičů poznala i jsem už řídila (mimo veřejnost) ALE ta zodpovědnost mě vyloženě děsí..ne jen ta moje, ale i těch ostatních. A nejhorší na tom je..že o sobě vím, že když se něco učím dělám to sakra špatně ze začátku… V závěru to umím na jedničku…Ale u auta to tak není..tam si člověk nemůže dovolit nějaké závratné chyby…to mě děsí a hodně brzdí 🙄co bych dala za to mít to za sebou… A zakladetelko..ty to už umíš, jen se už teď budeš zdokonalovat… O tom mluvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
7.9.20 23:17

Jak píšou všichni, jezdit, jezdit, jezdit a ono si to sedne.To co popisuješ je úplně normální, to jsme měli asi všichni tyhle pocity, zapomínali jsme na světla, blinkry, já tedy ještě zapomínala i na spojku, jsem expert. Tím ježděním na vše přijdeš a budeš to potom dělat automaticky. Začátky jsou nejhorší, tam se dělá spoustu drobných chyb. Máš plné ruce a hlavu. Neboj, chce to čas a hlavně denně řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
7.9.20 23:21
@Judynka píše:
Děvčata já Vám tak závidím, že řídíte :potlesk: :lol: já se týrám v autobuse a věřte momentálně je to tam peklo😄,protože si v tomhle opravdu nevěřím… ráda bych ten svět řidičů poznala i jsem už řídila (mimo veřejnost) ALE ta zodpovědnost mě vyloženě děsí..ne jen ta moje, ale i těch ostatních. A nejhorší na tom je..že o sobě vím, že když se něco učím dělám to sakra špatně ze začátku… V závěru to umím na jedničku…Ale u auta to tak není..tam si člověk nemůže dovolit nějaké závratné chyby…to mě děsí a hodně brzdí 🙄co bych dala za to mít to za sebou… A zakladetelko..ty to už umíš, jen se už teď budeš zdokonalovat… O tom mluvím.

Dodej si odvahu a jdi do toho. U mě to byla nutnost, jinak bych dneska nejezdila. A věř, že jsem na tom byla stejně jako ty. Pořád každýmu říkám, když jsem to udělala já, tak to udělá každej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70952
7.9.20 23:32

Určitě jak říkají ostatní jezdit denně. Předvídat a nespoléhat se, že ostatní pojedou podle pravidel. Chce to hodně ostražitosti a rozhodnost, ohleduplnost. I když nějaký blb zatroubí, být v klidu a jet si to svoje. Dávej si pozor i na lesní zvěř, zanedlouho bude chodit brzo až k silnicím, brzy se stmívá. Určitě se do toho brzy dostaneš. A ve městě hlavně pozor na chodce, co si to rozmyslí vstoupit na přechod až na poslední chvíli. A samozřejmě cyklisty, to je kapitola sama o sobě, ale časem jim to ježdění skončí, až napadne sníh, a do jara se můžeš s klidem naučit jezdit bravurně, pak tě nic nerozhodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
7.9.20 23:44

Ono to chce fakt jezdit, třeba jen kousek, ale každý den, nejlépe to stejné a když získáš trochu jistotu, tak pak postupně přidávat, ale fakt to chce čas a u mě byla nutná i automatická převodovka, asi bych ten manuál nakonec dala, ale byl by to pro mě věčný boj…

Jo a jak tu někdo psal, tak fakt očekávat od ostatních spíš to nejhorší… Mě už teď stačí vidět ve zpětným zrcátku a přesně si otypuju, kdo tam tu myšku přede mě hodí…

Jinak u mě třeba i po 8 letech co opravdu řídím jsou místa, kudy jezdím nerada… Např úzké okresky bez čáry po straně i na kraji… A ve tmě jsou ještě horší… Nebo nerada prejizdim křižovatku s tramvajovym pásem uprostřed :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70952
7.9.20 23:50
@welovefashion píše:
Ono to chce fakt jezdit, třeba jen kousek, ale každý den, nejlépe to stejné a když získáš trochu jistotu, tak pak postupně přidávat, ale fakt to chce čas a u mě byla nutná i automatická převodovka, asi bych ten manuál nakonec dala, ale byl by to pro mě věčný boj…

Jo a jak tu někdo psal, tak fakt očekávat od ostatních spíš to nejhorší… Mě už teď stačí vidět ve zpětným zrcátku a přesně si otypuju, kdo tam tu myšku přede mě hodí…

Jinak u mě třeba i po 8 letech co opravdu řídím jsou místa, kudy jezdím nerada… Např úzké okresky bez čáry po straně i na kraji… A ve tmě jsou ještě horší… Nebo nerada prejizdim křižovatku s tramvajovym pásem uprostřed :wink:

Přesně to je děs ty úzké okresky bez čar a ještě kde se vejde tak jedno auto…U nás je jich plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
7.9.20 23:56

Jezdit, jezdit a jezdit. A taky můžeš zkusit kondiční jízdy s instruktorem v autoškole. Ti to i dobře vysvětlí. Já jezdila s manželem, ale instruktor mně dodal klid a odvahu. A hlavně jsem se nebála zeptat, abych nebyla za de..la.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama