Jak se vypočítá TP podle pohybů?

71
1.12.04 07:26

Jak se vypočítá TP podle pohybů?

Čauko holky,

termín porodu mám 7. 3. 05. První jemné pohyby jsem zaznamenala 9. 10. 04 - 19tt :roll:
Jaké je teda nové datum nebo jak to mám počítat a podle něj se mám řídit?
Pí. doktorka mi vypočítala datum podle posledních měsíčků, víc nic.

Děkuji za všechny odpovědi :P
Iva a Michael 27tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
1.12.04 08:10

Ahoj,
většinou už se počítá dle poslední menstruace a dokonce se počítá,že se mimi bez komplikací narodí ještě déle…Myslím,že dle pohybů je to datum zavádějící a zbytečně by jsi se stresovala,kdyby to ten den ani okolo něho nebylo…Teď se prostě mimi rodí až 41 a 42týden…klidně si přečti,kolik je tu takových mamin včetně mě(40+6tt)..Prostě miminkům je v bříšku dobře a nechce se jim z tepla :wink: …je to prý takový trend a taky se rodí větší mimi,protože i lidstvo prý je vyšší než bylo před 20ti lety… :lol:
Pohodové těhu a klid…přeje Kokhi a Venoušek zítra 8týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
1.12.04 09:53

Merlinko, mně sice dr. termín dle prvních pohybů vypočítala, ale hned jsme ho zavrhly. Cítila jsem totiž první kopance už na začátku 18tt. Dr. počítala nový termín dle průměru, který je pro první pohyb kolem 20tt. Termín se mi posunul asi o půl měsíce dopředu, ale tím, že vím, kdy přesně (resp.+-3dny) jsem otěhotněla, tak jsme ho zavrhly a nechaly jsme ten dle poslední MS. Myslím, že je to rozumnější :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
1.12.04 10:00

Merlinko,
počítání podle pohybů je zastaralá míra, na kterou se nemá brát zřetel. Vypočítává se podle PM upřesňuje ultrazvukem do … teď nevím, ale určitě první poloviny těhu, pak to je opět špatná míra, protože každé dítě roste jinak. Jestli to něčí dr. počítá, tak je prostě jen tak zvyklý. Myslím někdo měl i 3 data TP.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
1.12.04 10:52

Ahoj!

Taky si myslím,že počítat TP podle pohybů je dnes už trochu pasé.Každá žena může pohyby vnímat jinak,záleží na tělesné konstituci,na tom,zda je maminka doma a více se pozoruje nebo je příliš zaměstnaná a nemá na nějaké pozorování se čas.
Já cítila pohyby od 18.tt,ale lékař to jen zaregistroval,zapsal do PC,ale TP podle toho neupravoval.

Já sama jsem měla několik termínů.Tím prvním(podle MS)se lékař neřídil,podle všeho jsem otěhotněla až 24.DC.A tomu odpovídaly všechny UZ.
Prostě UZ v 1.trimestru určí TP nejpřesněji.

Zdraví :D :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
1.12.04 12:08

Termín podle pohybů

Ahoj

Termín podle pohybů se počítá den kdy jsi poprvé ucítila opravdový pohyb+ 20týdnů.Ja mám zase zkušenost,že většina ženských v mém okolí porodila okolo toho TP.Já ho mám spočítaný a vyšel mi o 3 týdny dřív než TP podle UTZ.Každá maminka je jiná,až se děťátku bude chtít ven tak vykoukne.Termíny bych brala jen jako vymezení data od kdy se to už muže čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
1.12.04 12:18

Ahoj holky,
já jsem na tom podobně jako Hana Zana - otěhotněla jsem také později než měla být ovulace, dokonce až 32DC (už dávno jsem měla mít menstruaci:-)), a tak se mi termín porodu podle PM liší od termínu podle prvního ultrazvuku o 14 dní. Jsem dnes 17+1tt, pohyby ještě necítím, ale už se na ně těším! Ale věřím termínu podle UTZ a tak ty první pohyby budu brát jen jako informaci, že se mimísek hýbá a všechno je v pořádku, ale větší důraz tomu přikládat nebudu.
Zdravím všechny těhulky!
Evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
1.12.04 14:19

Ahojka,
taky můžu potvrdit, co už řekly holky přede mnou, že termín dle pohybů bývá většinou jen orientační. Štíhlejší ženské pohyby vnímají dřív, stejně tak prý vícerodičky.
Sama mám termín dle MS 18.4., dle pohybů 12.4., ale dle UZ až 24.4. A přikláním se k těm pozdějším:-)
Takže si z toho nedělej hlavu, prostě to první datum ber jen jako termín, do kdy si máš nejpozdějc sbalit tašku:-)))

Jazzi+Vetřeleček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.12.04 15:49

Ahoj,

můj termín je také 7.3.2005 a vypočítat termín porodu dle pohybů je velmi nepřesné, jelikož ty pohyby může každá z nás cítit jindy. Ultrazvuk potvrdil termín vypočítaný dle poslední menstruace.
Ale je pravda, že až se bude miminku chtít, tak si řekne, kdy se už na tento svět chce podívat.

Iva 27tt + Koala

• Nahlásit
  • Citovat
71
2.12.04 11:55

Čauko holky, :P

moc Vám všem děkuju za odpovědi a nebudu si teda dělat hlavu jiným termínem. Taky jsem nevěděla, že je počítání termínu podle pohybů technika z dřívějška.
Přeju Vám všem hezký den
Iva a Michael 27tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama